Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam a...

Melyik fajtát válasszam a kettő közül?

Figyelt kérdés

Nagy a dilemmám. Két imádni való fajtáról lenne szó.

A Xoloitzcuintle ( mexikói meztelen kutya ) vagy pedig a Csivava.

A Xoloitzcuintle-t azért venném mivel egyedi fajta és nekem nagyon tettszik. Tudom hogy nem első kutyának való , és nem is az lenne. Előtte volt már 1 Közép Ázsia Juhászkutyám és egy Palota Pincsim. A Xoloitzcuintle-ból a mini verziót választanám. ( és ebből a fajtából van mini közép és nagy méret mielőtt valaki elkezd pattogni , ezt a fajtát nem szaporítják mivel nagyon ritka így 3 féle méret van belőle ) Nagyon megtetszett ez a kutyafajta , a jellemével és a kinézetével. Tündériek.

A Csivavákat is nagyon szeretem tudom hogy tömeg kutya , de nem hobbiból venném meg hanem kiállításokra mint az előző kutyáimat . Ivartalanítanám a kutyámat az biztos.

Nem tudom melyik legyen.


2012. jan. 12. 18:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"de nem hobbiból venném meg hanem kiállításokra mint az előző kutyáimat . Ivartalanítanám a kutyámat az biztos. "

Most ivartalanítani szeretnél vagy kiállításokra járni? Mert a kettő együtt nem megy.

A mexikói meztelenkutya jóval drágább és problémásabb az ápolása, mint egy jó helyről vett csivavának. De ha neked nem gond, hogy nyáron naptejjel kell kenegetni és már 15 fokban is kabátkákban kell sétáltatni, akkor vegyél nyugodtan ilyet, biztos, hogy jóval különlegesebb, mint a csivava.

2012. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a ritkát venném, de ha kiállításra viszed nem szabad ivartalanítani csak hobbi kategóriában szóval úgy döntsd el.
2012. jan. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Ahhwww.... *.* Mexikó meztelenkutya!! Nekem is kell! :D

A másik az meg nem is kutya hanem valami más... (elnézést azoknak akiknek csivavájuk van)

2012. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Azt válaszd, amelyiket tartani szeretnéd, ha mindkettőnek tudod vállalni az extra és kevésbé extra igényeik kielégíését. Mi nem dönthetünk helyetted :)

De az ivartalanítás tényleg nem fér össze a kiállítással :)

2012. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Akkor nem fogom ivartalanítani . :) Ezt nem tudtam. Mexikóihoz húz a szívem.. :)
2012. jan. 13. 21:24
 6/18 anonim ***** válasza:
Én biztosa a mexikóit választanám,nekem ők a szívem csücske :)
2012. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a csivava az 100szor jobb. Könnyebb ápolni, aranyosabb, szebb, jobban mutat, mint egy meztelen kutya. Nameg a meztelen kutya, az fázik télen, sokkal jobban mint egy csivava. Meg szerintem ha sétálsz egy meztelen kutyával az utcán, akkor, nem biztos hogy ráneznek a kutyádra, már bocs. Egy csivava az jobban mutat meg sztem qz embereknek jobban tetszik.
2012. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó , engem nem az érdekel hogy a kutyám után nézzenek az emberek , vagy hogy tettszen mindenkinek.

Már megvettem külföldről a mexikói meztelen kutyusomat , és tündéribb mint egy kispatkány :)

2012. jan. 15. 21:32
 9/18 anonim ***** válasza:
Jajj de jó :) Mutatsz róla egy képet :) Imádom őket :) Standard mérettűt vettél ?
2012. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Tájékoztatlak kedves csivava imádó kérdező kommentje előtti, hogy a csivavát az emberek általában kutyába se veszik. Nekem spec. inkább hasonlít valami túlnőtt patkányra! Nem kell annyira fényezni ám! Egyébként aranyos meg minden, de a csivava se fázik kevésbé mint egy meztelen kutya aminek viszont jobba vérkeringése. Szerintem a meztelen kutyát választ legfeljebb addig amég sétálsz, vagy ráraksz egy bélelt hámot vagy pedig valami nem túl puccos fekete kutya ruhát. De nem nagyon fontos ugyanis a kutyák leginkább a a talpukon fáznak mert ott érzik a hőt és a hideget leginkább ezért se annyira fontos a testét takarni. Persze a kihűlés ellen nyilván fontos, de csak sétáltatás erejéig. Gondolom lakásban lenne mind két kutya így is úgyis!
2012. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!