Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A remegés az lehet vmi betegsé...

A remegés az lehet vmi betegség jele? (többi lent)

Figyelt kérdés

tegnap este is remeget kb 2-3 percig a 7 hónapos havanese-ünk ,aztán pedig ma is haza jöttünk és vittük le a kutyákat sétálni és mivel kölyök és nem lépcsőzhet mert nem tesz jót a csontjainak így ölbe vittük le és akkor is remeget (ez kb 2 percig tartott).. amúgy eszik,iszik és nagyon eleven szóval nem látok rajta olyat ami betegségre utal..

lehet hogy csak tele van energiával és azért remeg?? a lakásba nincs hideg meg hosszú a szőre szóval fázni nem hiszem hogy fázott...


2012. jan. 12. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk akkor szokott remegni, ha valamitől megijed, fél (durranás, vihar). Mi is jártunk már úgy, hogy csak magától elkezdett remegni, valószínű, hogy hallott a távolban valamit, amit mi nem.
2012. jan. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
mondjuk este vmitől megijedhetett mert behúzott farokkal szaladgált és már liheget is ezért meg is fogtuk nem simogattuk mert nem akartuk táplálni a félelmét csak fogtuk és akkor az ölembe remeget aztán elengedtem mert menni akart befeküdt a fotel alá és ott aludt kb 1 órát és felébredt utána semmi baja nem volt , de ma nem tudom mitől lehetett lehet hogy nagyon izgatottt volt hogy haza jöttünk mert kettő óta senki nem volt itthon és fél hétre értünk haza aztán tesóm ölbe kapta fel tette az asztalra hogy ráadja a nyakörvet meg pórázt mert mikor ilyen izgatott akkor a földön nem lehet rá tenni a dolgokat annyira hiperaktív :D de lent jót szaladgált :)
2012. jan. 12. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:

1. Lehet hogy csak fázott és ezért remegett.


2. Amire én gyanakszom az egy kezdetleges epilepszia. Az én Tacskómnál is így kezdődött remegett 2-3 percig. A Tacsink a 3-4 alkalommal történő remegésnél már elég fura tüneteket produkált. Mikor remegett már hozzá nyüszögött is hozzánk bújt és merem figyelte a földet. De csak a 3.vagy 4. alkalommal kezdete ezeket elősször a remegés mellé. Akkor úgy döntöttünk hogy irány a doki. Ő megmondta hogy egy kezdetleges epilepsziája van a kutyánknak.


Javasolnám hogy kérd ki egy állatorvos vélményet mert egy kutya ok nélkül nem remeg 2-3 percig ráadásul úgy hogy a lakásban még meleg is van szóval nem fázhat.

2012. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát ha majd újra remegni fog és fura lesz akkor elviszük dokihoz, de most csak abból hogy tegnap meg ma remeget 2 percig nem fog semmit se mondani..
2012. jan. 12. 20:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Idegesség, félelem miatt is remeghetett, kicsi kutyáknál ez nem ritka jelenség. De azért figyelgessétek, ha bármi olyat észleltek, ami nem egészséges, vagy ok nélkül is remeg, akkor mutassátok meg dokinak.
2012. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet izgatottság is. Az enyém a kajáért is remeg néha:)
2012. jan. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Mikor Mayám kölyök volt és remegett (ő álmában is),akkor én is megijedtem,elvittem állatorvoshoz, és kiderült, hogy lázas volt,azért remegett. Kapott szurit, és azóta nincs gond vele.

Nem fázhatott meg?

2012. jan. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eseteleg Kalcium hiány.
2012. jan. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bármi fucsát tapasztalunk visszük dokihoz.

Kedden amikor esett a hó akkor nagyon elázott kb fél órát voltunk kint mert szaladgáltak a másik kutyánkkal ,felmentúnk és lemostam a hó galanicsokat langyos vizzel és hajszáritóval szárazra száritottam..de lehet hogy enyibe is megfázhatott??


a lázát hol tudom megmérni???

2012. jan. 13. 07:13
 10/12 anonim válasza:
Popsiban,de sztem inkább vidd dokihoz.
2012. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!