Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gyözzem meg a szüleimet...

Hogyan gyözzem meg a szüleimet hogy lehessen egy Golden retrieverem?

Figyelt kérdés

Már 7 évesen is akartam golden retrievert.De lakásban lakunk .És minden nap sokat foglalkoznék vele.De nem lakásban nem lehet kutyát tartani ezt mondja az apukám.Már azt is tudom mi kéne neki póráz stb.

Az a lényeg hogy írjatok hogy gyözzem meg őket!!!


Köszönöm


2012. jan. 12. 19:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De jó neki.
2012. jan. 12. 20:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Először gondold végig, hogy tudnátok-e neki minden költséget fedezni és lenne-e időd rá/nem unnád-e meg egy idő után. Én a helyedben utánanéznék a fajtának. "Már azt is tudom mi kéne neki póráz stb." Ebből a mondatból nekem az jött le, hogy eddig nem tudtad, hogy ezek kellenek neki. Még pedig ezek nagyon alap dolgok. (Póráz, nyakörv, tál, chip, oltások stb.) Ha tenyésztőtől veszed számításba kell venned, hogy 100.000 Ft felett is lehet a kutya, olcsóbban meg csak szaporítónál találsz, de ott meg aztán megint annyit (vagy sokkal többet) kéne érte fizetned ha beteg lesz. Kis korában az oltások szintén pénzbe kerülnek, ráadásul minden évben be kell neki a kötelező oltásokat, szintén nem ingyen. Kölyökkorában jó táppal kell etetni, hogy felnőtt korára életerős legyen. Ez megint nem kis pénz. Felnőtt korában a táp megint sokba fog kerülni (10-20 ezer havonta), mivel nagytestű. Ráadásul tapasztalt emberektől hallottam, hogy a Golden retriever kölyök korában igencsak hiperaktív. Tehát ha anyukádék esetleg mégis megengedik, hogy megkapd a kutyust, az első alkalommal, hogy szét rág egy cipőt, szét tép egy ruhát, esetleg a bútorok bontásába kezd, szüleid kiakadnak és szegény kutyus az utcára/sintértelepre kerül. Mért nem jó egy kisebb kutya? 13 évesen nem hiszem, hogy túl tapasztalt lehetsz, főleg nagy kutyákkal. Vagy mért nem fogadtok örökbe menhelyről? Hidd el az ottani kutyák sokkal hálásabbak lesznek. Ráadásul olcsóbban is megúsznátok és kevésbé betegesek is.

De ha esetleg mégis a Goldinál maradnál, az ajánlom NAGYON alaposan nézz utána a fajtának.

2012. jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszi.!Mondtam már 7 éves koromtól ilyet szeretnék és már sokszor utánna néztem könyvtárakba,neten.
2012. jan. 12. 20:53
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha esetleg sikerül rávenned a szüleidet egy goldira arra is gondolnod hogy a kutya tartás nem móka és kacagás, le kell vinni hóban fagyban, 100 fokos napsütésben ha beteg vagy ha nem érsz rá akkor is le kell vinned és neki nem elég az hogy leugrunk egy pisire mert most pont nem érek rá. És esetleg ha szaporítótól veszitek 40-50 ezerért akkor meg számíts arra hogy egy rendes kutya árának a többszörösét hagyjátok ott, vagy ha sikerül egy egészségesebb példányt kifognotok akkor nagy rá az esély hogy ideg beteg lesz vagy agresszív mert annyira túl van tenyésztve. DE tegyük meg van a kutya és fél óránként le kell vinni pisilni mert kölyök korban nagyon gyakran bepisilnek,kakilnak. Aztán a táp nem mindegy mit veszel neki mert az ilyen darling, chapi nem jó mert tele van színezékkel és ez árt, tehát a táp havonta 17-19 ezer. Aztán a kutya ovi, iskola sem 2 forint és mivelhogy te még kezdő vagy ezért erőssen ajánlom mert ugyan a goldi könnyen tanul és nem is hülye ezért inkább vidd suliba szocializáld és később sportolj vele. A szőréről sem szabad megfeledkezned mert ugyan könnyen tisztán tartható de én, bár még nem volt goldim (és nem lesz) hetente kétszer kikefélném a bundáját hogy mindig ragyogjon és ápoló eszközök sem annyira olcsók meg a samponból sem szabad rossz minőségűt venni.


Amúgy a szüleidet úgy veheted rá hogy mondjuk el mész segíteni egy menhelyre, hogy lássák mennyire felősség teljes vagy aztán egy idő múlva ülj le velük beszélni és mondd el mennyire szeretnél egy ilyen kutyát és ha még mindig nem engedik akkor ha tudsz javíts a jegyeiden és akkor lehet hogy kapsz, de ez nem úgy lessz hogy egyik nap mész a menhelyre segíteni másnap meg goldent kapsz, ezt szépen fel kell építened.

2012. jan. 13. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lakásba való a közepes-nagy testű kutya.

Anyósoméknak vizslájuk van 60nm-be. Állandóan láb alatt van. Ráadásul bolond egy kutya, mert nincs idejük vele foglalkozni. Én inkább szobacirkálót ajánlanék (havanese,bolognese,westie)ezeket már 100e alatt megkapod tenyésztőtől. Tegnap nap láttam 60-ért. Az, hogy 17-19e az etetése nem tudom hogy jött ki. Szerintem az baromi sok. 12-14e-ért már nagyon jó minőségű tápokat lehet venni.

2012. jan. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
szerintem előszor kerj toluk valami kisebb fajtat es ha abba belemennek akkor lassan terj ra a goldenre, de sztem egy kiskutya inkabb valo lakasba mint egy golden, o nerm biztos hogy jol erezne magat bent
2012. máj. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!