Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kutyának nem árt már...

Mekkora kutyának nem árt már a rendszeres lépcsőzés?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a kis testű kutyáknál (tacskó pl) a rendszeres lépcsőzés gerincsérvet okozhat.

Mekkora kutyánál nem kell már aggódni emiatt?


2012. jan. 13. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyik kutyának sem tesz annyira jót de pl. tacskó, dog és a masztiff féléknek nem tesz annyira, maradandó károsodást is okozhat tehát az közepes testű kutyáknál már nem kell annyira aggódni de ez attól is függ mennyit kell lépcsőznie egy nap. És a testtömeg sem mindegy mert egy 90kg- kutyától nem lehet elvárni hogy napi szinten lépcsőzzön pl. 4 emeletet de mondjuk egy 20-30 kg-s esetleg meg tudja csinálni. Azt javaslom válassz sportosabb kutyát mert ők nagyobb terheléstis bírnak
2012. jan. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igazából a lépcsőzés a legkárosabb a hosszú derekú (pl. tacsi, basset hound) és a nagy testű kutyák számára, főleg kölyökkorban, mikor a nagy testméret már kialakult, de az azt tartó izomzat még fejletlen. De ez sztem nem pont arányos a testmérettel, tehát mondjuk egy foxi simán lépcsőzhet akármennyit, míg egy hasonló méretű tacskót megviselhet ugyanaz a terhelés. Egy csivava értelemszerűen nehezen mászik fel a lépcsőn, de nem annyira a gerince, mint inkább a testmérete miatt. Egy sportos, kellően izmolt, nem túl hosszú gerincű kutyánál szerintem nem kell aggódni.
2012. jan. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést még én tettem fel a lépcsőzés kapcsán...


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2265656-kolyo..

2012. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!