Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzásnak számít, ha egy...

Tandus kérdése:

Állatkínzásnak számít, ha egy kölyökkutyán napi kb.14 órában szájkosár van, mert különben szétrágja a kertet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 08:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
simán.
2012. jan. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
100%
Először talán fegyelmezni kéne a kutyát.Odafigyelni, foglalkozni vele.Nem ilyen barom módszereket alkalmazni.
2012. jan. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Vegyetek szárított bőrt, meg szagosított rágókát, ha mást akar rágni, szidjátok le és vezessétek rá a saját játékaira. Pár nap és megtanulja, ezek érdekesebbek, finomabbak is neki. Egy nagy velőscsont végével is sokáig eljátszanak.
2012. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a fránya kölyökkutyák ilyenek. Rágnak. De annyi mindent kitaláltak már! Rágóka, rongycsomó, tölthető játék...Ezeket ajánlanám, illetve azt, hogy ne legyen 14 órát egymagában. Futtasd, játszál vele, tanítgasd, ettől elfárad, és amíg dolgozol, addig békességben van. De amíg jön a foga, addig rágcsálni fog (nekem az asztalaom sarka bánta meg a fogzást:)
2012. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha nekem reggel 7-től este 9-ig be lenne kötve a szám, elég hamar megmorcosodnék. 14 órán keresztül ne igyon? Ramadán van, vagy mi a szösz?
2012. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nem az én kutyusomról van szó, hanem az utcánkban lakó család kb. fél éves labrador retriever kutyusáról. Direkt így tettem fel a kérdést, mert kiváncsi voltam csak én tartom-e felháborítónak. Én nap mint nap szembesülök ezzel a problémával és nézem, ahogy szegény kutyus szenved, próbál megszabadulni a szájkosártól. Egész nap nem tud inni, játszani és lihegni sem, amire a kutya szervezetének szüksége van. A család miután iszonyat pénzt költött a gyönyörű kertjére, beszerezte ezt a szegény kiskutyát és amikor gondolom már szétrágott ezt-azt, szájkosarat tett rá. Már több mint egy hónapja minden áldott nap. Éjszakára leveszik a szájkosarat, de akkor meg kikötik a házához egy kb. 1 m-es láncra, csak hogy a házából ki tudjon jönni éppen annyira. Próbáltam felvenni állatvédő szervezetekkel felvenni a kapcsolatot, mert szerintem ez már megsérti az állatvédelmi törvényt és egyáltalán nem tartozik a felelősségteljes kutyatartás fogalmába, de tojnak a fejemre. Nagyon dühös vagyok tehetetlenségemben. Hozzá kell még azt is tennem, hogy egyáltalán nem foglalkoznak ezzel a szegény kutyussal. Enni ugyan kap, de se séta, se játék, se szocializálás. Mi a fenének egy ilyennek kutya és miért nem tudok ez ellen tenni semmit szerintetek?
2012. jan. 13. 08:59
 7/34 anonim válasza:
63%
Vannak állatvédő szervezetek szólj nekik
2012. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
filmezd le, tedd fel a youtubera. gondoskodj róla, h felismerhető legyen a város-utca-házszám.
2012. jan. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam többnél is. Fehérkereszt, Állatvédőrség, fajtamentés.... Vagy nem veszik fel a telefont, vagy üzenetrögzítő :( Írtam emaileket, de semmi reakció.
2012. jan. 13. 09:10
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom! :S Hihetetlen, hogy mikre képesek az emberek...Szerencsétlen kutya.
2012. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!