Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen ügyben mégis mit lehetne...

Ilyen ügyben mégis mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
3 kutyánk van, kertes házban lakunk, ennyit szabad tartani a kapcsolódó rendelet szerint. Húgom összejött egy pasival novemberben, aki két hete odaköltözött hozzánk (nem akartak albérletbe menni), és hozta magával a kutyáját is. Anyukám nem akart balhét, ezért hagyta. De a pasas most (ma)vett még egy kutyát, és azt is idehozta. Anyu egyelőre még nem tudja, de sejtem, hogy ezt is engedni fogja. Mit lehetne csinálni? Ha valamelyik szomszéd feljelent minket (egyik szomszéd már feljelentette a mellettünk lakónkat, mert ugatott este a kutyájuk, szóval nem alaptalan a félelmem), hogy 5 kutyánk van, elég súlyosan megbüntethetnek minket (50.000 Ft + állítólag elvinnék a plusz kutyákat is). Amikor a húgommal akartam normálisan megbeszélni ezt, leüvöltötte a fejem, hogy ebbe mit szólok bele. Lehet egyáltalán csinálni valamit? Vagy ne törődjek ezzel?
2012. jan. 13. 15:20
 1/6 anonim válasza:
26%

Mond meg a hugod pasijánk, hogy ez nem állatkert vigye a kutyát az ő anyjához vagy ahova akarja. Ne nektek kelljen rá vigyázni, meg etetni. Vagy mond meg neki hogy vagy ő marad vagy a kutya...

Jobb ötletem nincs, bocsi.

2012. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem hiszem, hogy ez meghatná, elvégre anyu sem merte nekik megtiltani ezt, mert félt, hogy a húgom megy vele. De ez már tényleg túlzás... szerintem legalábbis.
2012. jan. 13. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Nekem 6 kutyám van, és nálunk 2 lehetne.

Kiképző vagyok, a kutyákkal az ég világon semmilyen probléma nincs.


Mégis feljelentett egy kedves ember, mert "mi az, hogy itt ennyi kutya van"...

Beidéztek.

Enyhén voltam csak ideges...


Kiderült, hogy a nő, aki döntött az ügyemben szintén nagy kutyás, de megmérgezték a rotiját...

Szerencsére így átérezte a helyzetem, és megmutatta a kiskaput:

Kérvényt kellett benyújtanom a polgármesternek a 6 kutya tartására.


A polgármester valójában soha nem olvassa el ezeket a leveleket, a nő pedig így fel tudott menteni.



A kérvényben legyen benne, hogy hogy tartjátok a kutyákat, pórázon sétáltatjátok, stb...


Így 3 évre legális lesz az állattaratás.



Persze a srác helyében én minimum előbb megbeszélem ezt a családdal, akinek a házában élek, de hát mindegy...


Amúgy meg mondd meg a srácnak, hogy oké, ha viszik a kutyákat, akkor az ő két kutyáját fogják vinni.


(De nyilván ezt a kutyák miatt nem akarjátok.)

2012. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lehet kérvényt is benyújtani, akkor általában engedélyezik.


Viszont addig megmondhatod a húgodnak és a barátjának, hogy mivel miattuk a plusz két kutya, ha megbüntetnek, azt nekik kell kifizetni.

2012. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy azt hiszem, a büntetést fejenként róják ki a kutyákra...

Tehát ha 50.000 1 kutya, 100.000 a kettő.

Én nem várnám meg a büntit...


(és még nem is ez lenne a legnagyobb bajom, hanem hogy elviszik a kutyáimat!) (a "kisregényes" voltam.)


Egy egyszerű kérvény megoldja az életeteket:)

2012. jan. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el a 16825 sz. beírást


[link]

2012. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!