Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai pit bull terrier...

Az amerikai pit bull terrier és az amerikai staffordshire terrier (amstaff) között csak méretkülönbség van?

Figyelt kérdés

Gugliztam képeket róluk és gyakorlatilag ugyanolyan képeket dobott amstaff és pit bull esetében is.

Csak méretbeli különbség van a két fajta között?


2012. jan. 13. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg az sem nagyon. Ezért (is) törölték a pit bull törvényt. Nem lehet ránézésre megkülönböztetni a két fajtát.
2012. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még régebben úgy tudtam,hogy az amstaff a pit show vonala :) Tehát méretben elvileg nincs különbség :)
2012. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2012. jan. 13. 22:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon apro már a különség,lényegében tényleg nehezen megkülönböztethető,talán annyi h az igazi amstaff:

[link]

még a pitt [link]

A pitnek sokkal keskenyebb a pofája mint az amstaffnak,de ma már a felturbozott XXL piteknek és ezek keresztezésének köszönhetően tulajdonképpen egy 3.faj jött létre az amstaff pit keverék,ami szinte szaporitoknál találhato meg.És a legtöbb amstaffnak vannak pit felmenői hisz ebbl lett kitenyésztve. Tehát ugyanaz a két kutya,most h eltöröltéka pit tartására vonatkozo tilalmat,igy aztán pláne összekeveredik majd a kettő.Hiszen idáig aki pitet akart, az amstaff néven vehette meg,most már ez emfog számitani,csak az h a ci.ányok mostmár legálisan vehetnek pitet és büszkélkedhetnek a gettoba még a gyermekes családok amstaffot fognak venni.Kérédés,h melyik lesz igazi.Minden evelésen mulik,egy rosszul nevelt yorki melett nyugtalanabbul aludnék vagy tartanám a gyerekemet mint egy jol nevelt pit vgy amstaff mellett.innentől pedig lényegtelen szerintem h minek mi a neve,

2012. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha csak a külsőségekről beszélünk, akkor elég nehéz egymástól megkülömböztetni a két fajtát, lévén az amstaff kitenyésztése során elvileg csak a jellemét akarták megváltoztatni, azaz családi kutyát csinálni a harci kutyából, a külsejét nem piszkálták. Én amit eddig olvastam szakirodalmat, az sem volt egységes a méretet illetően, hol az egyiket írják nagyobbnak, hol a másikat, de ez persze annak is köszönhető, hogy Európában a pitbull nem is létező fajta, tehát kvázi mindenki azt ír róla, amit akar. Az American Kennel Club standardjait böngészheted, tudtommal egyedül ők törzskönyveznek pitet, de ugye az amerikai meg az európai típusú kutyák sokszor ég és föld, szóval az sem biztos, hogy jó támpontot ad, de legalább láthatsz róluk hivatalos leírást :)
2012. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

megkülönböztetni*

késő van :)

2012. jan. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
pl: [link]
2012. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A Staffordshire Terriert és a Bulldogot keresztezték, abból lett a Pitbull Terrier. A Pit méretben, súlyban valamennyivel visszafogottabb...kb 20-25kg a Stafford ennél jelentősen súlyosabb.
2012. jan. 20. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 komolyan gondoltad ezt a baromságot, vagy poénkodni próbálsz?
2012. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hülyeséget mondtam, igen, álomos voltam. Nem 20-25 hanem 30-35kg, és nem stafford, de terrier:)

A bull és terrier A 19. század elején alakult ki az igény a kutyaharcoltatók körében olyan kutya kitenyésztésére, amely magában egyesíti a terrier fürgeségét, "gameness"-ét, azaz az önmagáért való harc szeretetét a buldog erejével, bátorságával és küzdőszellemével. Így keresztezték a terriert és a bulldogot.

2012. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!