Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kiskutyáim...

Mit tegyek, hogy a kiskutyáim ne hányjanak az autóban?

Figyelt kérdés
Viszonylag sokat autózunk, mert igyekszünk minél több helyre magunkkal vinni őket. 4 hónapos mudik, két hónapja vannak nálunk. Úgy kezdődik, hogy teljesen folyékony nyál csepeg a szájukból, és általában fél óra múlva kihányják magukat, bár nem sokat, mert az indulás napján már nem kapnak enni, vacsit is csak keveset. Azt hittem, ez elmúlik, de nem, csak ha már régóta úton vagyunk, akkor marad el a nyáladzás is. Ha le vannak takarva, akkor is hánynak. Mit tehetnék? Vagy ez természetes, és kinövik?
2012. jan. 14. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Doki tud adni nekik való nyugtatót. Ha szerencséd van, idővel kinövik, hozzászoknak.
2012. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nem adtam neki enni előtte, és nem takartam le hanem hagytam hogy nézzen ki az ablakon, így látta hogy mozog! Akkor múlt el. És nekem is mudim van. :)
2012. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Benyugtatózni nem szeretnénk őket. Ha kiláttak, még hamarabb felfordult a gyomruk :)

Most arra gondoltunk, hogy kapnak két fogtisztító rágókát, hátha lefoglalja őket és mire elfogy, a gyomruk is megszokja. Majd beszámolok az eredményről, mert holnap megyünk a kutyaoviba szocializálódni :)

2012. jan. 14. 19:48
 4/4 Akiteki ***** válasza:
100%

A hányás a stresszeléstől van. Nem biztos, hogy félnek, az is lehet, hogy annyira örülnek, hogy mentek autókázni, hogy azért vannak izgalomban. Nekem van egy kutyám, akit elég, ha berakok a kocsiba, még be sem ültem, már csorog a nyála és odafelé végighányja az utat, bárhová megyünk. Hazafelé meg semmi baja.

DAP nevezetű feromon spayt vettem, az kicsit lenyugtatta. De igazán az lett a hatásos, hogy sokszor elvittem kisebb utakra. Akkor is betettem a kocsiba, ha csak a boltig mentünk, az alatt nem volt ideje hányni. Ott sétáltunk egyet, aztán visszaszálltunk a kocsiba. Lassan de biztosan megtanulta, hogy nem kell izgulni, nem mindig lesz hatalmas élmény, ha beül a kocsiba.:))

2012. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!