Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kutyát hámmal/fojtó...

Labrador kutyát hámmal/fojtó nyakörvvel/retriever pórázzal érdemes leginkább sétáltatni úgy, hogy közben meg szeretném tanítani arra, hogy a lábam mellett sétáljon?

Figyelt kérdés
Fél évesen kaptam,nem épp a legkisebb,de szeretném tanítani. Először azt hogy a lábam mellett sétáljon és ne pedig előttem. Pluszba az ugrálásról is leszeretném szoktatni. Azt olvastam hogyha ügyet sem vetek rá amikor ugrál akkor megunja és nemfogja többet csinálni.Igaz ez?
2012. jan. 14. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül egyikkel se sétálj ha lehet, főleg amíg nem tud szépen láb mellett menni, hanem húzza a pórázt. Maradj az egyszerű textil vagy bőr nyakörveknél, amik nem fojtók. Már volt előző kérdésekben szó arról, hogyan lehet szépen, láb mellett sétáltatni a kutyát. Ha visszakeresel, az ugrálásról való leszoktatásra is több megoldást találsz, többek között azt, amit te is mondtál.
2012. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hámmal ne mert elvisz ugyanis nincs meg a kapcsolat a nyaka és a kezed között, ráadásul a hátra kell akasztani a pórázt és így az egész testével bele tud húzni. Fojtó nyakörv is marhaság, ugyanis mivel szorul, egyrészt nem kap levegőt másrészt annál jobban húz, mert ki akar szabadulni a fojtásból. A retriever póráz is egyenlő a fojtó nyakörvvel csak ha el akarod engedni akkor le kell szedned mindent és az nem túl szerencsés.


Ez amit írtál nem nyakörv fogja megoldani hanem a kölcsönös tisztelet. Az hogy a kutya elfogad téged falkavezérnek (tudom már megint, de hát ez már csak így van) és nem akar megelőzni. Ez nagyon nehéz ugyanis a kutya ösztönösen menni akar előre. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy először otthon a kertbe gyakorolsz mondod neki hogy "lábhoz" vagy "igazodik" és közbe magadhoz rántod (vagy húzod, ösztönzöd, ahogy tetszik) ha nem ismeri a szó jelentését. Az a legjobb ha a kutya megkerül téged és úgy igazodik melléd. Ekkor amikor állsz és melléd igazodott akkor le kell ülnie. Amikor elindulsz és meg akar előzni akkor mondod hogy "lábhoz" ha nem hallgat akkor belerántassz a nyakörvbe, ha erre se reagál, megállsz és újra eljátszod amit az előbb leírtam, ugyanis felbomlott az összhang. Fontos hogy a kutya megtanulja hogy ha nem halad láb mellet akkor te fájdalmat fogsz rá gyakorolni és kényszeríteni fogod a helyes helyzetre. Így a feszül a póráz húzni fog ha laza akkor nem mert fél hogy mikor lesz majd a rántás. Ja igen, és itt fontos hogy ne feszülő pórázzal tanítsd meg neki a dolgokat.


Azt hogy megkerüljön téged úgy a legegyszerűbb megtanítani

hogy megfordulsz vele együtt te is!


Írj még privibe ha tudni akarsz valamit de így most többet nem tudok írni. Vagyis tudnék itt oldalakat írni, de egyszerűbb ha te kérdezel. :)

2012. jan. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sétálás. Van egy olyan elmélet hogy ha folyton röviden tartod a pórázt kifárad és melletted fog jönni. Na én ebben nem hiszek de ki lehet próbálni. Én úgy tanítottam hogy mindig mikor előre akart menni akk megálltam és rászóltam. Megunta hogy 2percenként megálltunk és rájött hogyha mellettem jön akkor nem állunk meg. Klikkert és jutifalatot is használj a " MELLETTEM" vezényszó mellé.

Van aki arra eskuszik hogy mindig amikor van valami fa vagy oszlop akkor ő elmegy mondjuk a jobb a kutya a ball oldalán. így nem tudnak tovább menni és mível ő sétálni akar ezért a gazdija mellett kell hogy menjen.


Ugrálás: nagyon rossz szokás és mérhetetlen neveletlenségre vall FŐLEG EGY RETRIVERNÉL! mindig mikor felugrik lelököd rászólsz határozottan felvitt hangal és elfordulsz. Ezt addig csinálod míg le nem nyugszik vagy meg nem érti hogyha felugrik akkor újsággal az orrára biggyesztenek! :)

2013. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!