Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá, hogy ugasson?

Hogy vegyem rá, hogy ugasson?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiskutyámat szeretném megtanítani, hogy jelre/vezényszóra ugasson, és azt olvastam, hogy rá kell venni az ugatásra és utána dicsérni/klikkelni. De az én kutyám olyan nyugodt, hogy ez egyszerűen nem megy! Piszkáltam, vonyítottam, ugattam neki(most képzeljétek el a helyzetet :D), de semmi. A fajta amúgy sem ugatós, így akkor sem tudok ráklikkelni, amikor gyakorláson kívül ugat. Ötletek?

2012. jan. 15. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi úgy tanítottuk hogy az ismerősöm kutyája már tudta és ugattatták enyém is elkezdte. Esetleg ez lehet vagy játssz le neki kutya ugatást nincs más ötletem:D Amikor másik kutyával akar játszani akkor se ugat hogy játékra hívja a másikat? Mert a mostani kutyám egyfolytában ugat amikor játékra hív valakit.
2012. jan. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kajával , vagy valamilyen játékkal hogyan áll a kutyád ? Van valami kedvenc játéka amit nagyon szeret ? Én kajával és labdával tanítottam meg neki.Felemeltem a labdát kb vállmagasságig (ahol nem éri el) és úgy tettem mintha eldobnám , de nem dobtam.A kutyám meg már annyira szerette volna hogy repüljön a labda , hogy elkezdett ugatni és erre mondtam neki a "hangot" vezényszót és eldobtam neki a labdát.

Ugyan ez működött kajával is , addig nem raktam le neki amíg nem ugatott egy picit.Ha már nyüszít nyugodtan biztathatod is.Két nap alatt megtanulta így az ugatást. bár azt hozzá kell tennem hogy kell egy kis zsákmányosságnak lennie a kutyában ehhez a módszerhez.

2012. jan. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ezek nagyon jó ötletek, ki fogom próbálni őket!
2012. jan. 15. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!