Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 5 hónapos kutya most nem...

Ha 5 hónapos kutya most nem reagál az idegenekre, saját helyén, lakásban, sőt barátságosan csóvál, később megváltozik ez?

Figyelt kérdés
Az érdekelne,hogy mi lesz a kiváltó ok,ami megváltoztatja a nézetét ugyanazzal a szomszéddal,idegennel,akit most barátként,ismerősként osztályoz.Ha egyáltalán megváltozik....
2012. jan. 15. 14:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Akit most megszeret , nem fogja soha megutálni. Ismerősöket üdvözölni fogja , a barátait szintén. Szóval aki már megsimogatta , és volt nálatok ( otthonotokban ) egy párszor azt megszokja.

Nekem amikor 5 hónapos volt a kiskutyám , és akkor jött át egy barátom , ( sokszor átjön még most is hülyéskedni ) akkor együtt voltak egy kicsit megismerték egymást , a kutyusom lassan 2 éves lesz és ha meglátja nagyon örül. Szóval megszereti.

2012. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekünk 9 hónapos kutyánk van, rotweiller-német juhász. Új fogadtuk be, mert a faluba kirakták szegénykét :( Az elején még nem ugatott, mindenkivel barátságos volt. Aztán megjött neki az első kutyavérzés /nem tudom ezt hogy mondják/ és onnéttól kezdve másabb lett. Akaratosabb, mogorvább..stb. Egyik nap elkezdet ugatni,annyira aranyos volt. :D Amúgy kell hergeli a kutyus, hogy ideges legyen! Kell neki egy játékruha, amivel tudtok játszani. Pár somszéddal sajnos barátságos maradt. Pedig az lenne jó, ha megogatná őket. /gondolom azért mert mindig benyulkáltak a kerítésen és simogatták.. -.-"/ <- ezt ne engedd meg senkinek se! De az idegeneket megugatja. Ha meg lát egy kutyát. szétszedi a keritést x "D úgy nekiugrik mint a vadállat :DD
2012. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Értem....Ez is ugatja veszettül a verebeket,galambokat,varjakat....De az idegeneket nem,még este,sötétben sem....Az autóból is csak bámul,ha valaki hergelni próbálja,semmi agresszió,csak lelapított fülek és borzasztó farokcsóválás,nyűszítéssel díszítve...
2012. jan. 15. 14:44
 4/23 A kérdező kommentje:
Tehát azt jelenti,ha egy igazi,gazdihoz,családhoz hűséges kutyát akar az ember,akkor ne nagyon engedje,vigye más emberek társaságában....Sajnos mi mindenhova magunkkal vittük,hogy egy jól "szocializált" kutyánk legyen..Ha tudom,hogy ez a hátulütője,tutti hogy elszigetelem a világtól,embert csak messziről látott volna.Gazdi meg a család és kész...A többi ember maradott volna idegennek.Sajnos még azokat is barátságosan üdvözli,akik nem is értek a közelében,csak a szagukat érezte meg séta közben.
2012. jan. 15. 15:00
 5/23 anonim ***** válasza:

Kutyasuli ha nagyobb lesz ott talán az őrző-védő képzés segíthet a dolgon. De nem biztos.

5 hónaposan már támadnia kéne. Az én kutyám 8 hetes kora óta ugatja az idegenek és támadja is őket. Csak azt engedi be akit hagyok. Még ha barát jön akkor is jelez addig amíg ki nem megyek. Most 7 hónapos de nagyon jó őr és jelző kutya!


Amúgy egy Puli kan.

2012. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Akiteki ***** válasza:
És ez baj, hogy van egy jól nevelt kedves kutyád?
2012. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

3. váloszoló vagyok



Ja és igen. ha egy jó kutyát karsz ilyen célokra akkor nem szabad emberek közé hurcolász egy folytába és hozni vinni.


Így már ő ilyen mebercentrikus kutya marad élete végéig. Már ne várd el hogy valaha is ugatni fogja az idegent!

2012. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Akiteki,az idegenekkel bizalmatlan kutya is lehet jól nevelt,nem?Baj,mert direkt olyan fajtát választottunk,ami ilyen tulajdonságokkal kellene rendelkezzen.Szóval ilyen marad...Sajnos a kutyaiskolában is ezt mondták,hogy minimálisak,nagyon minimálisak az esélyek,hogy ne legyen felnőtt korában is mindenki a barátja..
2012. jan. 15. 16:22
 9/23 anonim ***** válasza:
nekem a kaukazusi juhászom 1 éves koráig félt minden idegentol,utána teljesen megváltozott,csak a kozvetlen csaladtagokat fogadta el,másokkal agresszív lett,senkit nem ereszt be.Szerintem korai az aggodalom.
2012. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen iskolába voltál, de egy 5 hónapos kutya, bármilyen fajtájú is, még barátságos az emberekkel. Kölyök.

Valóban vannak olyan egyedek, amelyek már első perctől távolságtartóak az idegenekkel. De ez nem azt jelenti, hogy a Te kutyád, felnőtten ne tenné azt, amit a fajtájától elvársz.

2012. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!