Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam szobatisztas...

Hogyan szoktassam szobatisztaságra a 9 heres Yorki kutyusomat?

Figyelt kérdés
Van 1 Yorki kutyusom. Mindenhová oda pisil meg kakil! Mikor kiviszem az udvarra hogy pisiljen nem csinál semmit, csak odabulyik a lábamhoz. Az almot meg mesziről elkerüli.
2012. jan. 15. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Lassan, türelemmel. Pisit-kakit rögtön feltakarítani, hogy ne érezze a szagát. És nagyon figyeld, jóllehet látni, ahogy forgolódik és keresi a helyet. Akkor kapd fel akkor is, ha már éppen nekiállt pisilni és szaladj ki vele. Lehet, hogy beletelik egy időbe, mire odakint először sikerül. Nagyon dicsérd majd meg, nagyon lelkendezz, hogy megjegyezze, az a jó. Az almot meg hagyd a fenébe, ez nem macska, hogy alomra járjon. A pelenka is csak arra jó, hogy hónapokig ne legyen szobatiszta.
2012. jan. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szobatisztaság: Szobatisztaságra minden kutya megtanítható, függetlenül a korától, vagy ivarától. Ahogy az embergyerek sem szobatisztán születik, hanem annak kialakulása egy bizonyos korhoz kötötten alakul ki, ugyanígy van ez a kutyakölyökkel is. Általában egy kiskutya minden egyéb ráhatás nélkül is előbb utóbb szobatisztává válik, de van pár módszer, amellyel gyorsíthatjuk ezt a folyamatot. A kölyök legtöbbször evés, alvás, ivás, játék után akarja elvégezni a dolgát, így ha e tevékenységek után időzítjük levitelét/kiengedését, nagyobb esélyünk van elkapni az eseményt. Ha kertünk van, azaz kertes házban akarjuk szobatisztaságra szoktatni, akkor is menjünk ki vele mindig. Amikor kiskutyánk kint végezte el a dolgát, mindig nagyon dicsérjük meg, és örüljünk látványosan annak, hogy nekünk milyen ügyes és okos kutyánk van. Ez jó hatással szokott lenni rájuk és könnyen megértik, minek is örülünk ennyire. A szobatisztaságra nevelést nagymértékben elősegíti az, ha gyakran visszük le/engedjük ki a kölyköt. Így többször kap lehetőséget dolga elvégzésére.Az orrát NEM SZABAD belenyomni a pisi-kakijába! EZ TÉVHIT, hogy ettől ő szobatiszta lesz!!!
2012. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. jan. 15. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
[link] én ezzel csináltam! Leraktam a padlóra a kutyapelust, tettem rá a sprayből(olyan spray ami pisilésre ingerli a kutyát) és mikor itt végezte a dolgát megdícsértem. Mindig ébredés után, evés,ivás és játszás után rátettem és gyorsan megtanulta. Mikor már bent ment neki a dolog akkor kint raktam le a kutyapelust és megszokta hogy kint kell csinálnia!
2012. jan. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, és ki fogjuk próbálni :D
2012. jan. 15. 17:16
 6/10 A kérdező kommentje:
De a pelusrol nem lesz nehéz leszoktatni????
2012. jan. 15. 17:35
 7/10 Zsanett008 ***** válasza:

Szia!

Csatlakozom az előttem szólókhoz a pelus és a spray használ, bár a drága kutya pelust lehet helyettesíteni a kisbaba pelenkázás alá használt nedvszívós anyagot. Egyik oldala gumis a másik pedig nedv szívó. Abból a sprayból kell ráfújni majd megszagoltatni a kiskutyával. Pelusos módszert érdemes alkalmazni 3-4 hónapos koráig mert addig a kiskutya vizelet ürítése rendszertelen, fél óránként pisil. Vannak előjelei ha pisilnie kell, szaglászik, össze-vissza járkál. Pl. alvás után tuti h pisilni fog. Olyankor rá kell tenni a pelusra a kutyust és ha sikerül oda pisilnie,kakilnia akkor meg kell simogatni és közben dicsérni. Ha véletlen máshova sikerül a pisilés akkor határozottan rá kell szólni, hogy "rossz kutya, nem szabad" és rá kell tenni a pelusra. Az orrát nem szabad neki belenyomni mert akkor félni fog. Sok türelem kell hozzá és érdemes a pelusát olyan helységbe helyezni amit könnyű takarítani ha véletlen nem oda sikerül a pisi. Mindig azonos időbe vidd le sétálni legalább 1 nap 3-szor. Reggel felkelés után, délben, és este lefekvés előtt. Szépen,fokozatosan magától ráfog szokni a szobatisztaságra. Viszont ha leszidod, hogy nem szabad utána figyelni kell rá, hogy ne simogasd meg rögtön és ha beveti a kölyök kutya pofát akkor se szeretgesd meg mert nem fogja tudni, hogy rosszat csinált. Ez a további nevelésre is igaz.:) Remélem tudtam segíteni nekem ez vált be:)

2012. jan. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első két válaszadó véleményét osztom én is, szerintem ez a szobatisztaságra tanítás leghatékonyabb módja!

A pelus a lusták módszere és szerintem kidobott idő, mivel utána a pelusról is le kell szoktatni, itt igazolódik be amit anyukám mindig mondani szokott, mi szerint a rest kétszer fárad!

2012. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zsanett008 ***** válasza:
Az utolsó kommentelőnek: Egy kiskutya fél óránként pisil. Fél óránként le kell akkor vinni a kutyust pisilni? Szerintem ez lehetetlen. És nem kell még külön leszoktatni a pelenkáról. Ő magától leszokik róla mikor már beáll a vizelet ürítés is. Saját tapasztalatból mondom.
2012. jan. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én saját tapasztalatom alapján nem ajánlom a pelankát se semmi mást! én fél évesen kezdtem leszoktatni a pelusról erdmény: mindent lepisilt ami emlékeztette a pelenkáról!

ki kell vinni 1,5-2 óránként pisilni és nagyon dícsérni, ha bepisil bent akkor leszidni. ennyi a titok. az első yorkimnál 2 évi tartott a szobatisztaság a pelenka miatt, a másodikat mindig kivitte 1 hónap alatt szobatiszta lett!

Az a lényeg hogy találj ki egy módszert és ahoz ragaszkodj, ha egyszer pisilhet bent, utána meg már leszidod h nem szabad akkor totálisan összezavarodik! ezért is hülyeség a pelus (SZERINTEM)

2012. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!