Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát csak gyerek után?

Kutyát csak gyerek után?

Figyelt kérdés
Nem tudom be merjek e vállalni egy kiskutyát úgy, hogy még nincs gyerekem, de azért néhány év múlva szeretnék. Nem lenne annyira féltékeny a kutya, hogy ebből valami baj legyen? Tudom, hogy nem szabad úgysem egyedül hagyni őket, de sok embertől hallottam, hogy jobb gyerek után kutyát vállalni. Vagy csak jó helyről, megfelelő fajtát kell választanom?
2012. jan. 15. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
Össze-vissza nyalja a pici gyereket amíg totyogós, illetve amíg magasabb nem lesz. Az én unokahúgom a sültkrumplit bedugta a kutya szájába, majd ki is húzta és bekapta. Ezt olyan gyorsan csinálta, hogy nem volt idő megakadályozni. Mi hüledeztünk a gyerek kacagott. Viszont egy pici gyereknek még nincs kifejlődve az immunrendszere és amúgy az orvosok alig tudnak kivizsgálni kicsit komolyabb dolgot. Úgyhogy én félteném a gyereket, ő a fontosabb.
2012. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

A kutya családtaggá lesz és mellesleg tökéletes gyerekpótló ...

Kellő törődés mellett nem lesz féltékenyebb mint mondjuk egyik gyerek a másikra.

Ne "divatkutyát" keress, ha kistestűben gondolkodsz akkor a tacskó ha nagyobban akkor a vizsla a Te kutyád.

Szerintem

:o)

2012. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Én is úgy gondoltam, hogy előbb a gyerek és ha nagyobb lesz majd veszünk neki egy játszópajtást. De azóta eltelt 5 év, gyerek még sehol. :-(
2012. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

nálunk a gyermekünk érkezése után teljesen háttérbe szorult a spánielünk...


nem is gondoltam volna, de így lett

2012. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már tervezed a gyereket, vagy terhes vagy akkor tényleg nem most kell kutyát venned, de ha még csak a távoli jövőben lesz akkor mi a probléma? A legtöbb embernek van kutyája, és előbb mint a gyerek. A kutya természete attól függ, hogyan neveled, honnan veszed, milyen fajta. A legtöbb esetben gond nélkül együtt tudnak élni. Sőt még tapasztalatot is szerezhetsz mert egy kutya gondozása hasonlít a gyerekhez.
2012. jan. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a gyerek fejlődésének is jót tesz egy rendes kutya.
2012. jan. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát ne egyszerre legyenek nagyon picik, de ha felnőtt lesz a kutya mire gyereket vállalnék, akkor semmi gond, jól értem? :-) Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam, csak elbizonytalanítottak.
2012. jan. 15. 18:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 12 éves németjuhászom mellé született a lányom, tökéletesen elvoltak, semmi baja nem lett a gyereknek, pedig időnként megpuszilta a kutya. Egy rendesen ápolt kutya mellé nyugodtan lehet gyereket vállalni.

Sajnos csak egy évig voltak együtt, de nagyon védte a gyereket, és nem volt féltékeny.

2012. jan. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

ha a kicsi a gyerek és a kutya is kölyök azt be nem válalnám az biztos.. de ha mondjuk most veszel egy kutyát és 2-3 vagy több év múlva lesz gyerek akkor az úgy jó amúgy a nevelésen múlik mit engedsz meg a kutyának , gyerekbarát kutyák a labradorok,golden retriverek,vizslák és a berni pásztorok..


de úgy gondold meg hogy ha megszületik a gyerek akkor a kutya azért ne szorúljon teljesen háttérbe ,nyílván a gyerek a fontosabb de azért a kutyával is kell foglalkozni és így nem lesz féltékeny sem..

2012. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyenek egyszerre kicsik,különben szerintem mindegy. Nálunk 4 kutya volt amikor az első gyerek született,együtt nőttek fel, jobban vigyáztak rá mint akárki más.

Az immunrendszerre csak jó hatással van a kutya, a gyerek nem lesz allergiás, jobb mint baktáériumtablettákat etetni a gyerekkel (amit manapság adnak,mert rájöttek, hogy az immunrendszer nem fejlődik baktériumokkal való találkozás nélkül), hogy ne sterilkörnyezetben nőjön fel.

2012. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!