Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann mennyire használha...

A dobermann mennyire használható télen, illetve hűvösebb éjszakákon, vagy akár nappalokon?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Felhúzhatós játék mindig jó :D
2012. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Jól használható, bár a mínuszokat kinn nem nagyon szereti. Rövid szőre miatt fázós. Nagyon jól szigetelt házzal esetleg. Nekem két szolgálati kutyám van, egy dobermann és egy német juhász. Télen inkább a német juhásszal szolizok.
2012. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 10 deka farhát ***** válasza:
72%
Hát, ha a nyakad köré tudod tekerni, akkor nagyon jól melegen tart a hűvösebb éjszakákon! Ha ez mégse megy, kergetőzzetek, attól mindketten kimelegedtek, és minden szép és jó :)
2012. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én egy méhtelepen vagyok éjjeliőr. Van egy dobermann és egy keverék őrkutya itt. A dobi télen éppen éppen kijön, de legjobban a fészerben szeret lenni a vackában. Sokkal aktívabb enyhébb napokon, mint pl. a mai hidegben
2012. jan. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A dobermann mindig, minden időkörülmények közt használható. Kérdés, hogy mire?

Ha kint szeretnéd tartani inkább ne ezt a fajtát válaszd. Munkakutyának, mikor veled együtt dolgozik (mondjuk keresőkutya), nem csak ki van hajtva, hogy őrizze a telket, nagyon jó.

Emellett kifejezetten igényli a gazdája társaságát, jó örző-védő, házőrző, de nem való csak ki a kertbe télen-nyáron.

2012. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Éjjeli munkára gondoltam most. 1 órát kint, a szabad ég alatt, egyet bent. És ezt 12 órán át....

Csak ugye most napközben is hideg van, este meg már pláne....

2012. jan. 15. 20:28
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha te is kint vagy a kutyával, mozog, mondjuk járőröztök, akkor szerintem jó is lehet, persze ezenkívül a munkán kívül ne legyen teljesen kinti kutya. Ha szoktatva van ehhez, akkor bírja.

De miért nem választasz valami bundásabb kutyát?

2012. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mikor én éjjeli őr voltam, kuvasz meg kaukázusi volt szolgálatban. Nem fáztak, és a munkájukkal sem volt probléma. Még mínusz 20 fokban is melegük van. :)
2012. jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mert Én iszonyatosan dobermann párti vagyok... Ami még szóba jöhet nálam az a kaukázusi juhász...
2012. jan. 15. 20:46
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Attól is függ, hogy kölyökkorától hol tartják. Barátnőm kertes házban tartja, de alapvetően lakáskutya, de simán bírja a félnapos kintlétet is, ha közben mozog illetve ha van egy jól szigetelt kutyaháza.

Állandó kinti tartásra szerintem sem alkalmas gazdacentrikussága és rövid, aljszőr nélküli bundája miatt sem.

2012. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!