Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az óriás snauzer mennyire...

Az óriás snauzer mennyire való panelba?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert a szemben levő házban tartanak egyet. 61 nm-en. Igaz, hogy akárhányszor jövök haza megyek el vagy kinézek az ablakon lent látom a gazdit a kutyuval, de szerintem akkor is kínzás ez szegénynek. Szerintetek?
2012. jan. 15. 20:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
Manapság, ez már nem kérdés. Ha lehetne, sokan egy elefántot is bezárnának a panelba. Kutyák alapjába véve szabadságra vágynak, nem arra hogy végre pisálhassanak egyet a parkba. Kutya kertes házba való, ki be járással, nem egy kis lyukba bezárva egy életre.
2012. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
jobb mint, ha a sintéren lenne. jobb mint ha az utcán kóbolrolna éhen szomjan. Jobb mint ha cigányok putrijában lenne. Jobb mint ha láncon lenne egész nap.
2012. jan. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. A környéken nagyon sokan tartanak kis testű kutyát. Én panelba azt se tartanék, de mindenkinek szíve joga. Viszont amikor megláttam, hogy ők egy ekkora kutyát tartanak. Hát csak belegondolva is egy élmény lehet...
2012. jan. 15. 20:27
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
A kutyának az a legjobb, fajtára való tekintet nélkül, ha minél több időt tölthet a gazdájával és ez úgy nem megoldható, ha a kertben van kitéve egész életében. A kutya egész lényével egy tökéletes falkaállat, vagyis az a kínzás számára, ha a gazdájától elzárva kell élnie. A legideálisabb, ha a lakásban van, ahol tud kommunikálni a gazdájával és falkájával és emellett persze mozoghat eleget, vagyis rendszeresen, sokat viszik sétálni. Csak úgy mondom, a teljesen lakásban tartott kutyákkal sokkal többet foglalkoznak és sokkal jobban le vannak mozgatva, mint a kerti kutyák. Jobban is kommunikálnak a környezetükkel, az emberekkel, mint a falusi teljesen kerti ebek. A kutya, ha csak nem teljesen idegbeteg, nem fog magától rohangálni körbe-körbe a kertben.
2012. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Most kertesházban lakok, a kutya csak akkor van kint a kertben, ha nem vagyok otthon, de júniusban költözök Pestre, kicsi lakásba, vinni fogom a kutyámat is. Svájci Fehér Juhász.
2012. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
Azért az utolsóval nem értek egyet: mi is udvaron tartjuk a kutyánkat, ahol van kellő mozgástere, naponta sétáltatjuk nagy sétákra, hétvégén erdőbe visszük, régebben jártunk kutyaiskolába, naponta többször játszunk vele az udvaron, és bármily meglepő nem is futkos körbe körbe, nem kergeti a farkát. Ellenben mégse egy lyukba van bezárva az állat!
2012. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Nagyszüleimnek pl van egy keverék. Termetre akkora mint a snauzer. Kinti kutya. De így is napi 3szor viszik sétálni. Hétvégén én viszem. Őt nem azért visszük el, hogy pisiljen kakiljon és kész. Hanem kellenek a szagok, más kutyák társasága, más emberek társasága stb. Rengeteget játszunk vele. Az utcáról fogadtuk be és rettentő hálás kis teremtmény. Tényleg a legjobbakat kapja De szerintem ezt egy olyan kutyatartó aki szereti a kutyáját meg is teszi. Én ennek ellenére is kínzásnak látom szegénynek.
2012. jan. 15. 20:34
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
De az átlag nem ez. Az átlag az, jobb esetben, hogy hetente max. 2-szer viszik a kutyát sétálni, egyébként ott a kert, örüljön neki. Rosszabb esetben a kutya életében sem látta az utcát, amiben lakik, esetleg láncon van, stb. Nem egy ilyen kutya lakik a közelünkben.
2012. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Amiért egy kutya a kertben lakik, nem azt jelenti, hogy senki sem törődik vele. Ugyan úgy napi séta, játék, foglalkozás...stb. De azért érdekes lenne, hogy a kuvaszaim a nappaliban heverésznek. Meg is őrülnének, ha nem mozoghatnának kinn.
2012. jan. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám akkor őrűlne meg, ha nem lehetne mellettem legalább akkor, mikor itthon vagyok. Pedig nekünk is van kertünk, és nem is egy kis mozgásigényű kutyáról beszélek, sőt, de alig várja, hogy beengedjem a házba, ahol mindenki él, dolgozik, csinálja a megszokott feladatait.
2012. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!