Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta lenne jó?

Milyen fajta lenne jó?

Figyelt kérdés

Kicsi vagy közepes méretű kutyában gondolkoznék. Kerti kutya lenne, a 3. kutyus ha belefér. Menhelyről hoznám, de mivel menhelyen is vannak fajta tiszta kutyák segítség kéne. Kertet ne túrja szét, könnyen tanítható, engedelmesség meg rajtam múlik, tudom.Póráz nélküli séta (persze völgy stb. helyeken),tudom az rajtam és a kutyán múlik mennyire jól nevelt,és beszámítható.Szőrével sok gond ne legyen. Ha menni kell jöjjön, nagyobb séták pl 3-4 óra, víz hát, kutya függő de van olyan fajta mi kifejezetten szereti, nem ártana ha szeretné. Ilyen fajtát vagy keveréket tudnátok mondani, pl tacsi palotapo tapincsi mix.(tudom Ő nem ezekhez tartozik, de mégis hasonlót). Én sima menhelyi tacsira gondoltam. Keverékek jellemében nem vagyok valami jó, de szívesen várom a keverékes ötleteket, bár annak kicsit jobban is örülnék.


Ilyen ötlettel jó még egy kutya, vagy felejtsem el?


2012. jan. 15. 21:11
1 2
 1/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Tehát egy tanulékony, figyelmes, aktív kutya kellene, aki a fenti mozgás mennyiség mellett otthon nem rombol...és a szőre könnyen gondozható legyen, de kerti kutya.

Hm...mudi, pumi, sheltie, közép snauzer talán

2012. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Whippet igaz ne kistestűek még a vizslák, labrador, golden,


schnauzernek a szőrével sok a gond!

2012. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves Első: snacival van nem egy tapasztalat, hát meg a szőre..De a többi ötlet egész jó, köszi utána nézek:)


Kedves Második: Vizsla tényleg hogy nem gondoltam rá, köszi. Hát megnézem megbeszéljük itthon. :)


Mindenkinek megy a zöld kéz

2012. jan. 15. 21:21
 4/12 A kérdező kommentje:
és a Bull terrierről tapasztalatokat valaki tud mondani? Sajnos erre nincs akinek láttam volna..:(
2012. jan. 15. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
A szomszédunkban is volt egy tacskó és a gazdájával minden nap kb. 1 km-t sétált és amikor a gazdája meghalt :(((( a kutyus kiment arra a helyre megnézni hogy ott van-e..amerre minden nap kimentek sétálni...és amikor mondták előtte hogy : még jó hogy nem tudja mi történt akkor elkezdett nyüszíteni...mint ha azt mondaná : de tudom! Szerintem tacsi legyen!
2012. jan. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a faluban van egy bull és sose arra megy amerre a gazdája akarja......bár nevelés
2012. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
magyar vizsla
2012. jan. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
"Első kutyám" (bár 5 éves se lehettem), is tacskó volt, emlékszem kölyökként elvittem sétálni apu elé. Olyan boldog voltam hogy én kutyusom, én viszem anyuval.. Szép emlékek fűznek hozzájuk:) (bár séta közbe valami állat rá engedte a német juhászát a kis 12 hetes tacsimra)..Bull háát tudom pörgősek, szóval csak feltételezés lett volna.:D
2012. jan. 15. 21:29
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Whippett és vizsla nem kimondottan kerti kutyák, megfagynak -10 fokokban...snauzernek úgy tudom, hogy negyedévente kell egy trimmelés, és kész :)
2012. jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fú, snaci támadt be nem nagyon szimpatikusak, sőt mikor kutya nélkül voltam akkor is olyan fura, pedig ismer elég jól, hol ilyen hol olyan. Volt másik snacijuk is őt szerettem bár nem tudom fajta jellemzőket, majd az ajánlatok között nézegetek és próbálok gazdikkal beszélni.:)
2012. jan. 15. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!