Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Milyen megoldás...

Mit csináljak? Milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés
Van egy 4-5 éves németjuhászom. Sajnos 1-2 hónapja láncra tettük (hosszúra), mert mindig elszökött. Bevallom őszintén hogy még sose sétáltattam, anyukám nem engedi, mert fél hogy elhúz meg meglát az utcán egy macskát és elszökik pl. Sajnos nemjó az anyagi helyzetünk, ezért nem tudom elvinni kutyaiskolába. Mit csináljak hogy ne húzzon?? Meg egyszer legalább a kertünkbe (ahova pl zöldségeket teszünk, virágokat meg gyümölcsöket) el szeretném vinni sétálni hogy megtudjam hogy tényleg húzna-e vagy nem. Szeretem azt a kutyát és én úgy elvinném sétálni és több időt szeretnék tölteni vele. Amíg nem volt megkötve, nagy téren volt, amin szabadon szaladgálhatott. Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 16. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
A séta a megoldás szerintem is, mert a németjuhászok nagyon energikusak, ha nincsenek lemozgatva akkor nagyon hiperkatívak... Nem kell ahhoz kutyaiskola,hogy a kutya ezt megtanulja, elviszed sétálni többször és közben tanítgatod, megmutatod neki,hogy te avgy a főnök, ha minden nap le leszs mozgatva sem húzni nem fog, sem pedig elszökni nem :)
2012. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Volt egy műsor a tv-t Egyik kutya másik eb talán a második részbe volt egy kopó ami húzott nézd meg azt a részt hátha tudsz belőle tanulni.
2012. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem akarom elvenni a kedved, de az életvitel szerűen láncon tartás már állatkínzásnak számít.

Egyébként séta: ha megelőz téged, azonnal megfordulsz és rántassz egy kissebbet rajta. A lényeg, hogy mindig az ellenkező irányba menj, mint amerre ő menne. Ha következetesen csinálod, hamar megtanulja. Az "Egyik Kutya Másik Nem" című sorozat első adásában ez a technika jól látható.

Ha tényleg szereted a kutyádat és mégis láncon tartjátok, megfosztva mindattól, ami egy kutyát kutyává tesz, a legjobb lenne, ha valami normális, jó helyet keresnétek neki, ahol meg tudnak neki adni mindent, amire csak szüksége van, mert ez így neki csak szenvedés.

2012. jan. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

amikor húzz akkor az ellenkező írányba menj , egy idő után rájön hogy te vezeted, de inkább ezt a gyakorlást szülővel csinálnám ,mert ha elránt akkor az tényleg nem jó...a kertbe is máshogy fog viselkedni mint az utcán ahol több a szag és a hang, de ha van nálad jutifalat az is jó magadhoz hívod adsz neki juti falatot idővel ott fog melletted menni vagy ha nem melletted elötted de nem fog húzni ,mert várja a jutifalatot aztán ezt összekötheted parancsszóval is pl lábhoz..


ezeket próbáld ki tényleg a kertbe gyakorolj vele de ha nem húz a kertbe ,akkor az utcán tuti fog..ha a kertbe is húz akkor előbb ott gyakorolj vele és amikor szépen megy akkor viheted az utcára..

bár jobb lett volna ha még kölyök korába megtanítjátok neki hogy ne húzzon és akkor nem lenne gond..


remélem azért tudtam segíteni :) sok sikert!!

2012. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Csak az a baj hogy félek hogy elhúz. A kertünk az nagyon hatalmas. Ha ott sétálok vele 10-20 kört az már kitesz egy hatalmas sétát. Majd kipróbálom. Az a baj hogy anya nem akar nekem segíteni abban, hogy kivigyük a kertbe. Mert ha jól viselkedik ahhoz képest.... akkor már legközelebb egyedül is menne.
2012. jan. 16. 20:38
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem tesz ki. Tévedés. A séta, azért séta mert erten kívül történik. Akármekkora a kert, azt a kutya mindig csak egy kennelnek fogja fel, mert 4 fal között van. Ha nem adsz rá alkalmat, a kutya nem fog elhúzni. Ha elkezd fókuszálni vmire, zökkentsd ki és fordulj másik irányba. Vagy tegyél rá fojtót.
2012. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De ez nem az a kert ami másnéven az udvar. Én falun lakok ahol olyan kert van ahova zöldségeket ültetünk, ahol még talán a kutya 1szer vagy 2szer volt.
2012. jan. 16. 20:59
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon jókat írtak előttem. Annyit tanácsolnék még, hogy kezdetben fojtó nyakörvet tegyél rá, azzal nem tud elhúzni és könnyebben kordában tudod tartani.
2012. jan. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sétáltatáshoz fojtó nyakörve van de inkább megful csak mehessen. Úgyhogy az sem nagyon használ de majd megpróbálom jutifalattal.
2012. jan. 16. 21:12
 10/18 anonim ***** válasza:

A textil fojtó a legjobb, jól fel kell húzni a nyakán az álla alá.

Ilyesmi:

[link]

2012. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!