Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese- nek napi...

Bichon Havanese- nek napi mennyi idő sétáltatésra van szüksége?

Figyelt kérdés

Ha 6-7 órát kint van a kertben, utána egy kicsit bent velem, ezek után napi hány alkalom és alkalmanként mennyi idő sétáltatásra lenne szüksége egy bichon havanese-nek?

Előre is köszi!


2012. jan. 17. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól értem kertben akarod tartani? A bichon nem alkalmas kerti tartásra, fizikailag nem is bírná.

Amúgy kerten kívül, 1-2 séta elég, az ingerek miatt fontos, de egészségügyi szempontból ott van a kert. Persze fontos hogy mikor otthon vagytok agyilag is foglalkoztassátok, trükkök, feladatok stb

2012. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, és keverék.. eddig semmi baja nem volt a kerttel és agyilag is szoktuk foglalkoztatni :)
2012. jan. 17. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy Havanesét KÍNZÁS ilyen időben 6-7 órát kint tartani. Bent a helye, főleg télen. Az enyém kabátkában is reszketett tegnap, pedig nincs is megnyírva.
2012. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kistestű kutyát , bármilyen keverék nem szabad oda kint tartani.

Főleg nem egy ilyen érzékeny fajtát mint a havanese.

Meg fog fagyni. Eddig nem volt olyan rossz idő , most itt van a hó meg a minuszok.

Ne tartsd oda kint! Meghal !

2012. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A bichon egy társasági kutya, arra lett tenyésztve hogy az ember mellett legyen. Tehát se fizikailag se mentálisan nem viseli jól a kinti tartást. Ez nem azt jelenti hogy nem éli túl, de egy felelős gazdi olyan fajtát választ aki illik a körülményeihez, és egyeznek az igények.
2012. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

TÉLEN NEM tartom kint!!! én se vok hülye, már bocs, az enyémet állatorvos nézte és azt mondta hogy nyugodtan tarthatom kint mivel KEVERÉK és ősszel, nyáron, tavasszal nem árt neki a hideg! de télen én se tartom kint!!

Másrészt örülnék ha a kérdésre válaszolnál

2012. jan. 17. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:

hát ha kertes házba laknék én tuti mindennap 1-2 órát sétálnék a kutyámmal akkár kicsi akkár nagy meg a kertben is játszanék vele és tanítanám trükkökre ..ha kölyök akkor vidd ki mondjuk napi 2x-3x fél órára hogy szocializálódjon ,ismerkedjen emberekkel és más kutyákkal,állatokkal ,persze ha felnőtt akkor is kiviheted napont 2x-er ha van kedved,legalább nem csak a kert falait bámulja..de azért naponta egyszer érdemes ki vinni, ha ennyit kint van gondolom reggelől akkor esetleg 4-5 óra körül egy órás sétát még beiktatnék ,vagy ha nem akarsz sötétbe akkor menj akkor amíg világos van ,nyáron akkár 7-8 körül is kiviheted mert világos van..de ilyen hidegbe azért sok lehet 6-7 óra hiába keverék de havanese is van benne ,ha a havanese vér több benne akkor kicsit fázhat ilyenkor,nekem a mostani havanese-m elött is volt havanese-m és 20-30 perc elteltével már remegett ilyen hidegbe ő is és a mostani kutyám is fázott nagyon..

meghát társasági kutyák..a helyedbe én ahogy megkezdődik a hideg bent tartanám ..

aztán reggel felkelsz kiengeded a kertbe elmész otthonról vagy aki utoljára elmegy visszacsukja,aki elsőnek hazaér megint kiengedi rohangál egy kicsit elvégzi a dolgát aztán vissza a lakásba aztán 5-6 óra körül pedig egy órát sétálnék vele neki ennyi bőven elég én tuti így csinálnám persze egy nagy tetsű kutyáva inkább 2 órát sétálnák és labdáznak vele elengedve :)

2012. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, hidegben én sem tartom kint, azt tudom h nem jó neki! szval mégegyszer köszi! am ma egész nap bent van a házban meg egész télen így volt, sétálni is kutyakabáttal mentünk ki
2012. jan. 17. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Kint nem szabad tartani.

Egyébként felnőtt kutyának napi 3 alkalom, ha kölyök akkor többször.

2012. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!