Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jöhetne a második...

Szerintetek jöhetne a második kutyus?

Figyelt kérdés

4 éves vizsla kanom van, nemrég kaptam a hírt, hogy az egyik alomtestvére új gazdát keres. Rossz körülmények közül mentette ki a tenyésztő, nagyon hálás kis szuka.


Szóba jött itthon, hogy hazahozhatnánk. Nagyon jóban van az én kutyámmal, de nem tudom, hogy érezne ő, meg hogy éreznék én ha hazahoznám. Úgy értem, nem érezné azt a kanom, hogy kevésbé szeretjük, ha ketten lennének? Nem féltékenykedik, de nem lenne megzakkanva, ha állandóra itt maradna a tesója?


Én tudnék ugyanannyi szeretetet adni mindkettejüknek, de gyakran eszembe jut, hogy mikor hajnalba ketten megyünk sétálni, én meg a kutyám, úgy érzem az nagyon közel hoz minket. Ez két kutyával is működhet?


Leginkább lelki probléma, kíváncsi lennék a véleményetekre. Főleg sokkutyás tenyésztők, hogy oldjátok meg, hogy így is közel álljanak hozzátok a kutyáitok?


2012. jan. 18. 09:54
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
'hajnalban
2012. jan. 18. 10:03
 2/16 anonim ***** válasza:
Mind a kettőt lehet egyformán szeretni, ha jól megvannak, akkor nem lesz gond. De arra figyelj, hogy nehogy párosodjanak, főleg, hogy testvérek!
2012. jan. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

1. nem lesz sértődött a kutyád,örülni fog,hogy van kutya társais.

2. közel lehetsz akár 5 kutyához is. Ez hasonlómint a gyerekek,ha csak 1 van azt nem szeretedjobban mint ha 3.


Arra készülj fel,hogy 2 kutya már "falka" másképp viselkednek mint 1 kutya. Nem vészes a változás, de a csoportdinamikát figyelned kell.

2012. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Akiteki ***** válasza:
100%

A szeretet osztódással szaporodik.

Bár minden gazdinak ilyen lelki problémái lennének, a kutyáknak is jobb soruk lenne.

14 kutyám van, egyiket sem szeretem kevésbé a másiknál. Mindegyiknek meg szoktam súgni, hogy őt szeretem a legjobban, de csak úgy, hogy a másik ne hallja. :))

2012. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A szukát ivartalanítjuk, mielőtt érkezik.

Megszokják, hogy ketten vannak? 4 évig egyedül voltak..

2012. jan. 18. 10:09
 6/16 anonim ***** válasza:

Igenám, az ivartalanítást (már ha eddig nem volt), mindneképpen el kell intézned.


A kutyusok meg nagyon fognak örülni, hogy kaptak egy barátot. Én azt mondom, nyugodtan vágj bele!

2012. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne gondolkozz ezen, biztos vagyok benne, hogy nagyon klassz lesz hármasban:) Egy rendesen működő falka minél nagyobb, annál jobb.
2012. jan. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Fogadd be nyugodtan! A szuka kutyus, és a te kutyád is jól jár. A kutyádnak lesz egy társa, a szukának meg normális otthona, szerető gazdája, és fáradhatatlan haverja. Ha anyagilag nincs gond, akkor szerintem belevághatsz. Valószínűleg imádni fogják egymást, és te is ugyanúgy fogod szeretni mindkettőt. Ha van egy gyereked, és szülsz még egyet akkor nem fogod valamelyiket kevésbé szeretni, igaz? Nos, szerintem ez a kutyákkal is így van. Jó látni, hogy vannak még hozzád hasonló emberek :)

Sok boldogságot a kutyusokhoz :D

2012. jan. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok biztató választ! Azt hiszem belevágok.:)


A 14 kutyus nem lehet semmi! :)

2012. jan. 18. 10:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Aztán majd írd meg, hogy hogy alakulnak a dolgok, nagyon kíváncsi vagyok!! Képnek is örülnék a vizslákról:)
2012. jan. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!