Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell jo falkavezernek...

Hogyan kell jo falkavezernek lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a kerdessel fordulok hozzatok tanacsert ,hogy ti hogyan vagytok/letettek jo falkavezerek? Nem sokara lesz egy kiskutyam (1 het mulva). Igazabol nem is olyan kiskutyam lesz mert egy bernathegyi kolykot kapok! Regebben volt mar kutyam de az egy pincsi volt, es elegge el hanyagoltam. :( Szeretnek jo gazdi lenni es mindenben a legjobbat nyujtani a kutyusnak de fel merult bennem az a kerdes ,hogy mi az ,hogy jo gazdi? Mit takar? Kicsit el bizonytalanodtam! Hogyan mutassam hogy en vagyok a falka vezer mikor szinte nagyobb nalam a kutyus es siman fel tudna buritani? Szeretnem a segitsegeteket kerni! Hogyan legyek falka vezer es egyben jo gazdi? Elore is koszonom a valaszokat! 17/L
2012. jan. 18. 14:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jol csinálod, akkor esze ágában sem lesz felborítani. :)


Nagyon jó könyvek vannak már a témában, nekem pl Cesar Millan könyvei (2db) tetszenek, jól magyaráznak, és érthetően, olvasmányos. Ha van lehetőséged azokat olvasd el.


Alapvetően azt kell tudni, hogy a kutya akkor boldog, ha egy kiegyensúlyozott, határozott gazdája (falkavezére) van, aki képes minden helyzetben dönteni, és neki nem kell az ilyen fontos dolgokkal foglalkozni. Legyenek alapvető szabályok, amiket a kutyának mindig minden esetben be kell tartani, ne legyen benne kivétel. Ilyen pl:

-nem megy ki az ajtón, csak ha leült és a család többi tagja kiment

-nem szállhat be/ki az autóból amíg te nem adtál rá engedélyt

-nem ugrálhat fel rád

-nem ehet a kajádból

-csak engedéllyel kezdhet neki a vacsorájának


A következetesség nagyon fontos. Törekedj arra, hogy a kutya le legyen fárasztva mind fizikailag, mind agyilag. Fáradt kutya = jó kutya.

Bernáthegyiket speciel nem ismerem, de gondolom a fajtának utána érdeklődtél/néztél. Amúgy tenyésztőtől is kérdezhetsz, hogy milyen foglalkozások ajánlottak a kutyával.


Egyenlőre ennyi jutott most eszembe, sok sikert. :)

2012. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!