Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami lelki baja van a...

Valami lelki baja van a kutyámnak? Olyan szomorúnak tűnik

Figyelt kérdés

Sziasztok!


menhelyi kutyusról van szó, az előző gazdája kölyök korában megkínozta, meg kellett műteni... rettegett az emberektől és az autóktól, meg úgy mindentől, amikor ~2 hónaposan hozzám került.

Maga alá pisilt a sokktól és igyekezett volna beleolvadni a földbe, amikor kivezettem a menhelyről.

(így ölben vittem másfél óra alatt a hévig.)


gyönyörűen javult, már játszott más kutyákkal, velem nagyon jó volt a kapcsolata, csak az emberektől tartott még...

de egyszer, amikor belém kötöttek elég szépen kitett magáért, pedig még pelyhes volt a kis bundája...


sokat jártam vele be a városba, hogy "edzzem őt".

már csak a zajos, zsúfolt helyeken fél, de ilyen helyekre amúgy sem viszem.


4 hónapos kora körül magamhoz vettem egy újabb 2 hónapos kutyust. (mindkettő szuka)

Egyeske szöges ellentéte, vagány, kihaénnem csajszi.


Egyáltalán nem voltak féltékenyek egymásra, sőt...


Egyeske (bocsi, hogy nem írok neveket...) mindene a futás, minden nap elmegyünk bringával sétálni vagy az erdőbe kirándulni.

Ha kimondom, hogy SÉTA, már szinte sír örömében.

Táncol, ugrál, nyüszög, azt se tudja, mit csináljon...


Aztán hozzám került még két kutyus, velük is jó a kapcsolata. (mindenki mindenkivel jól elvan, nincsenek falkán belüli problémák, mindenki tudja a helyét.)


De Egyeske mindenkinek behódol, pedig méret szerint ő a második a sorban...

Még a 8 kilós kis pöttömpanna is felé került a rangsorban...

(Pedig amúgy nem egy domináns kutya a picúrka sem - nincs elkényeztetve vagy ilyesmi, + tükörsulisok vagyunk, ahol elég ügyes, sokat dicsérik. tehát nem egy idegbeteg anyucikedvence.)


Ugyanakkor a kutyasuliban egyszer pofátlankodott vele (Egyeskével) egy neveletlen kan, és akkor azért visszakapott. (nem durván, nem volt semmi túlzott agresszió.)


Ami a legfurcsább viszont, hogy mindig olyan melankólikus...


sosem volt egy nagyevő, de az nem túlzás, hogy a legfinomabb falatokért sem jön hozzám "kunyerálni"?


a többi megvárja, míg befejezem az evést és tudják, hogy kilátásuk van pár finom falatra a maradékból...

Egyeske meg csak néz engem a konyha másik végéből összekuporodva...


ha odaviszek neki egy kis falatot, elfogadja, de olyan izén...



egyetlen dolog dobja fel, de az iszonyatosan: a séta...

meg a játék a kertben...


de nekem valahogy mégis furcsa...

ha látnátok, hogy néz, amikor nincs program...

a többiek jóllakottan lustálkodnak a meleg konyhában, befoglalták az ülőkét, külön kuckó van kialakítva az asztal alatt, mindenki elégedett, ő meg jó, hogy nem fakad sírva...



mi lehet a baja?...


orvoshoz (mivel összesen 7 állatom van) szinte minden héten járunk, fizikai baja nincs.


ivatalaníttatott 28 kilós német juhász-magyar agár keverék szukáról van tehát szó, ha ez segít...

(legalábbis a menhelyen ilyen keveréknek tippelték, de minden tekintetben megfelel - külsőre, belsőre is - a holland juhász standardnak.


olvastam, hogy a hollandok nagyon egygazdásak és sértődékenyek...

lehet, hogy nem mutatja, de a lelke mélyén rossz neki, hogy ennyi kutyám van?

De hát senkivel nem kivételezek, mindenkinek kiszolgálom az egyedi igényeit, egész nap velük vagyok - kivéve a keddet,...


vagy csak a természete ilyen?...

úgy látom, hogy nem kiegyensúlyozott...:(


Mit nem veszek észre? Mit csinálok rosszul?


A többi kutyám tök boldog, elégedett, mindig jó hangulatúak...



Nagyon köszönöm, hogy végig olvastad!


2012. jan. 18. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt? Vagy csak amióta több kutyád van?
2012. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

igen, ha nincs mit csinálni, csak pihenni, akkor ilyen kis búvalbélelt.


de a lefárasztással nem lehet gond, minden nap minimum egy óra FUTÁS, + séta az erdőben (egerészés, patakban pancsolás stb), az előző kutyasuliban agility,...


az apport nem nagyon érdekli, az agility sem volt nagy szenvedélye, csak a futás.


de azt vettem észre, hogy ha bringás sétára megyünk (oda általában csak kettesben, mert forgalmas utakat is keresztezve nem merem több kutyával egyszerre bevállalni), akkor az maga a mennyország...


ja, és olyankor 1000%-osan hallgat rám.

ami pláne furcsa, mert akkor sem hallgat rendesen, amikor másik ember is velünk van.

pedig iszonyú okos, nagyon durván betartja a parancsokat, pedig nem is nagyon tanítottam neki, csak valahogy megértette, hogy a JOBB, a BAL, az ÁLLJ, a MEHETSZ, a FUTÁS, a VÁR stb az mit jelent.


ha viszont a több kutyával foglalkozom egyszerre, 4-ből 3 olyan, mint egy duracell nyuszi, ő meg tetteti a dilist és elég lassan csinálja a feladatokat...



az biztos, hogy nagyon egygazdás, de nem látom, hogy kimutatná a többi kutya felé a féltékenységét...


és miért hagyja magát így alárendelni másoknak?...


olyan, mint az embernél a társfüggők...


ha nem rá figyel a "társ", akkor mintha elszállna minden ereje, magabiztossága, önbizalma...:(



azért vállaltam be mellé még 3 kutyát, mert amikor Ketteske érkezett, az nagyon jó hatással volt rá, sokkal bátrabb lett...

2012. jan. 18. 16:16
 3/9 A kérdező kommentje:

igen, ha nincs mit csinálni, csak pihenni, akkor ilyen kis búvalbélelt.


de a lefárasztással nem lehet gond, minden nap minimum egy óra FUTÁS, + séta az erdőben (egerészés, patakban pancsolás stb), az előző kutyasuliban agility,...


az apport nem nagyon érdekli, az agility sem volt nagy szenvedélye, csak a futás.


de azt vettem észre, hogy ha bringás sétára megyünk (oda általában csak kettesben, mert forgalmas utakat is keresztezve nem merem több kutyával egyszerre bevállalni), akkor az maga a mennyország...


ja, és olyankor 1000%-osan hallgat rám.

ami pláne furcsa, mert akkor sem hallgat rendesen, amikor másik ember is velünk van.

pedig iszonyú okos, nagyon durván betartja a parancsokat, pedig nem is nagyon tanítottam neki, csak valahogy megértette, hogy a JOBB, a BAL, az ÁLLJ, a MEHETSZ, a FUTÁS, a VÁR stb az mit jelent.


ha viszont a több kutyával foglalkozom egyszerre, 4-ből 3 olyan, mint egy duracell nyuszi, ő meg tetteti a dilist és elég lassan csinálja a feladatokat...



az biztos, hogy nagyon egygazdás, de nem látom, hogy kimutatná a többi kutya felé a féltékenységét...


és miért hagyja magát így alárendelni másoknak?...


olyan, mint az embernél a társfüggők...


ha nem rá figyel a "társ", akkor mintha elszállna minden ereje, magabiztossága, önbizalma...:(



azért vá

2012. jan. 18. 16:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Te mindig ilyen sokat írsz
2012. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mecse ***** válasza:

Szerintem túl sokat agyalsz ezen :)


Te mondtad hogy mindenkinek megvan a maga helye a kis falkádban, kiegyensúlyozottan, kijönnek egymással, nincs balhé. Tudod hogy minden falkának van egy legalsó tagja, de az a tag nem "boldogtalan" amiatt, neki az a természetes (nem próbálja feljebb küzdeni magát ergo oké így).


Tudom hogy ezt mind tudod meg lehet hogy nem is segít, de ne komplikáld agyon hogy a kutyád szomorú emiatt, nem ember, nem szomorkodik! :)


Remek kis élete van melletted (nem nagyon sikerül névtelennek maradni szerintem, nagyon jellegzetes íromány tagolási stílusod van meg nem sok mindenkinek van holland juhász hasonmás kutyája menhelyről és még 3 másik :D), szerintem boldog állat.


Ugyancsak ne felejtsd el hogy nem minden kutya egyforma, nem lehet mindenki ugyanolyan lelkes ugyanazon dolgok iránt, ők is egyéniségek.


Saját tapasztalat, nekem az előző kutyám imádott gyakorlatilag az arcomban ülni amíg ettem, nem ugrált meg nem volt neveletlen, de kinézte a falatot a számból szó szerint :D A mostani blökim feje fölött ehetek csirkemellet úgy hogy ő a lábamnál csücsül amíg én is ülök, anélkül hogy a füle botját is megmozdítaná, max. rám néz, de ennyi :D


Még annyit, hogy én régebben azt hittem hogy egy kutya akkor boldog, ha mindig pörög, ugrál, ha "látszik" rajta hogy mennyire örül, stb. No aztán megtanultam hogy úgy boldog, hogyha nyugodt és kiegyensúlyozott, nem pedig ha 93847343894000-es fordulatszámon süvít 24/7 :)


Szóval szerintem szeresd olyannak amilyen (tudom hogy ezt teszed), ha valami nem lenne rendben az nem így nézne ki, egyszerűen csak más karakterű mint a többi kutyusod :)

2012. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

jaj de jó, köszönöm Mecse, nem is tudod, mennyire megnyugtattál!:D


lehet, hogy tényleg csak túlgondoltam az egészet...:)

2012. jan. 18. 19:06
 7/9 Mecse ***** válasza:

Örülök :))


Még valami eszembe jutott most hirtelen, pl. az előző kutyumat tanításnál mindig kajával (virslike, sajtocska) lehetett a legjobban motiválni, mindig tökéletesen működött úgy, neki a simi + kedves szavak nem volt elég.


A mostani kutyum magasról tesz a virsire pl., neki simi és dícsérő szavak kellenek, mert az jobban motiválja, nem érdeklik a finom falatok :D


Csak gondoltam ezt leírom még, örülök hogy valamelyest megnyugodtál :)

2012. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt is kipróbálom, mert lehet hogy Manó is inkább elismerésre vágyik...:)
2012. jan. 18. 19:31
 9/9 anonim válasza:
Annyira jó néha ilyen gazdiról olvasni, aki ennyire szereti a kutyusait! :) Sajnos ritka az ilyen. :(
2012. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!