Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajták keveredése...

Milyen fajták keveredése lehet ez a kutya? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Alkalmas lehet házőrzésre? Elég barátságos mindenkivel.


2012. jan. 18. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
vizsla-labrador talán? hát ha jelez akkor igen :)
2012. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Labrador, esetleg vizsla keverék. Azt kép alapján honnan kéne tudnunk, hogy alkalmas-e házőrzésre? Majd egy éves korában kiderül.
2012. jan. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jáááj egyem meg!:D

vizsla az tuti, a másik fele lehet szintén keverék...

esetleg valami kotorékeb féle... (ha nem labi).


én nem sűrűn látok vizslát őrző-védőzni...

labradort meg egyet se...:D


de olyat láttam már, hogy mopsszal meg beagle-lel állt be egy okoska...

hát, a csibészek szépen megsimogatták a buksijukat és ennyi.:D


Viszont nekem is van egy ilyen légynek sem ártó keverékem, de jelzőkutyának tökéletes...

És azért lássuk be, házőrzésre komoly szándékú betörők ellen te tigrist is használhatsz, a mai módszerek mellett már az sem akadályozná meg a betörőt.

(nekem is van KÁJ-om, estére mégis bent alszik a többi kutyával a konyhában, nehogy nekem valami idióta kárt tegyen benne.)



Szóval házőrzésre kb. minden kutya jó, aki tud ugatni.

2012. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sztem vizsla bai tacsko keverék,attol h jelez nem jo házörző,más a jelző és a házörző kutya,sokszor nem ugyanaz mindkettő.Ha melletetek bartásgáis idegenekkel azzal nincs baj a kérdés h mit reagál ha tii ne vagytok ott.De az a baj sjanos(és most nem akarlak lelombozni) Hogy manapság a betörők nem veszik a fáradságot a kutyákkal valo harcra,hanem egyszerűen megmérgezik őket,egy kis fagyálló,kenyér-kutya kiiktatva.Szóval sajnos sokszor nem a kutyuson mulik:( de sztem ha akakrjátok,járjatok suliba és nézzétek meg h mennyire fogékony az örző védőre,csak nehogy ti csináljátok otthon,ezt mindenféleképpen egy idegen személynek kell!
2012. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, ha feltűnt volna, tisztában vagyok a házőrző és a jelzőkutya közti különbségekkel, de mint kifejtettem, a házőrző is csak annyira tudja őrizni a házat, hogy ugat az idegenre.

egyébként ma már nem pazarolnak időt a beetetésre, egyszerűen ultrahanggal megzavarják a kutyákat.

mondjuk olyan szempontból én ennek örülök, hogy a kutya csak pár napig zavarodott lesz, de nem hal bele...


nem egy történetet hallottam már arról is, hogy az így-úgy kiképzett roti szabályosan karra harapott, tartott, a betörő pedig nemes egyszerűséggel oldalba szúrta a másik kezében lévő késsel...


persze egy nagy kutya nyilván rémisztőbb, nagyobb visszatartó erő egy piti bűnözőnek, de ki az, aki kockáztatni akarja a kutyája életét??


szóval általános házőrzésre egy palotapincsi is megfelel.

a többi az emberek dolga.

2012. jan. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

KEdves utolso!:)


Nem rád gondoltam amikor a jelző illetve házörző kutya közti különbségbe belementem.Az első irta azt h ha jelez akkor jo házörző,erre gondoltam,hogy nem ugyanaz a kettő. Igen tudom sajnos pont nemrég fejtettem ki egy másik kérdésnél,h sajnos ma már mind1 h milyen kutya a házörző mert könnyen megmérgezik ami a legerősebb kutyákra is hat.De azért jo a tudat h van egy kiképzett kutyája az embernek.Meg szerintem akkor is számit ha az ember nem szánja erre a célra.Én egy boston terrier kutyusommal örződvédőztem még 8 éve!:D mondanom sem kell h mennyien röhögtek.Viszont sok minden másban megmutatkozott h fegyelezettebb lett a kutya:)

2012. jan. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
OFF: Ja oké, bocsi...:) nem is tudom, min kaptam fel a vizet, sorry egy ideje nem szedek egy gyógyszert és kicsit rázós az elhagyása...
2012. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!