Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy ennyire kutyabolond...

Baj, hogy ennyire kutyabolond vagyok?

Figyelt kérdés
Arra vágyom, hogy legyen 4-5 kutyám, akikkel el lehet menni bóklászni, szeretetet adni nekik, nevelni. Ez már bolondság? Szeretnék ugyanúgy családot is, de szeretnék sok kutyát. Esetleg tapasztalat?
2012. jan. 18. 23:42
1 2
 1/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Nekem 14 van. Szerinted? :)))
2012. jan. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

van 4 kutyám.:)

imádok velük lenni, még egy plusz kutyaházat is építettem a meglévő mellé (lány létemre), hogy ha jó idő van, én is kint alhassak velük.

biológiát tanulok, utána etológus szeretnék lenni és egy tükörmódszeres suliban kiképzőként működni, + a kutyával az emberért programba is belépni egy új(?) ötlettel.

meg még egyéb kutyás terveim is vannak, de azok egyelőre nagyon kiforrófélben...


szerinted bolond vagyok?:)


a szüleim szerint igen. de már beletörődtek.:D

a barátaim (akik zenészek, mivel eredetileg én is annak készültem) teljesen elfogadják a "dilimet"...


a kutyáim szerint pedig reményeim szerint teljesen normálisan viselkedem.:)


de ehhez hozzá kell tennem, hogy mióta az eszemet tudom, az emberi társadalomba jóval nehezebben tudok beilleszkedni.

(még akkor is inkább otthon maradtam a kutyámmal, ha a szomszéd gyerekek hívtak játszani kiskoromban...)

feszengek az emberek között, elég kevés ember társaságában érzem magam igazán jól.

régebben visszatérő pánikrohamaim voltak, ezek nemrég annyira elmérgesedtek, hogy már kevés volt a pszichológus, pszichiáterhez kellett mennem.


szóval ha valamit kompenzálni akarsz a kutyákkal akkor lehet, de előbb-utóbb szembe kell nézned/néznünk a mélyen elásott kis dolgainkkal.

(ezt csak abból a mondatrészletből sejtem, hogy "szeretetet adni nekik, nevelni.")


a szüleiddel jó a kapcsolatod?

valakit helyettesíteni akarsz esetleg a kutyákkal?



Amúgy jól gondold át, mert ennyi kutya nagy kötöttséget jelent.

Én pl. ide vagyok láncolva a kertes házhoz.

Nyaralni sem megyek olyan helyre, ahová a kutyáim nem jöhetnek velem.

nem költözhetnék össze a barátommal (ha lenne), hacsak nem hagynám magukra a kutyáimat, de az ki van zárva...

most innentől a szerelmi életem igencsak korlátolt...


nem járhatnék vidékre egyetemre, csak olyanra, ami közel van...


az meg egyértelmű, hogy magamra egy forintot sem költök, nincs új ruha, nincs telefonálás, semmi nincs, mert sok pénzbe kerülnek a kutyák pláne az első időkben (oltás, chip, ivartalaníttatás, jó minőségű táp, esetleges orvosi kezelések stb..., de annyit kell tanulnom, hogy dolgozni nincs időm, így kénytelen vagyok anyagilag a szüleimre támaszkodni. - habár ez nem volt mindig így...)


És persze sétáltatni sem akármikor és akárhova mehetek...

Az egyik kutyám hiába engedelmes és a jelenlétemben szelíd, mindenki tart tőle, a puszta léte miatt jelentettek már fel (máshol nem találtak fogást...), tehát a kihalt terepre fuvarozás kocsival elég komoly benzinköltség,...


Persze ha valaki 5 beagle-t tart, az nem ilyen macerás...:)


minden esetre kutya sok szempontból nagyon jó, ha van, de ezt a mennyiséget én még átgondolnám...

de azt hiszem értem, mit szeretnél, mi jár a fejedben...


Amúgy hány éves vagy?

2012. jan. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dikkmánöcsém válasza:

rossz ember nem lehetsz :)

szerintem sok kutya szeretetre méltóbb mint 1-2 ember, szóval nem baj ha ennyire szereted őket!:)

2012. jan. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

OFF:

De jó, hogy írtál ide Akiteki, már rég meg akartam kérdezni, hogy hogy van időd ennyi kutyára?

Minden tiszteletem a Tiéd!:)

De hogy néz ki például egy kutyaséta?:D

És meg tudod így osztani a figyelmed?

Nekem néha a 4 is kihívás...:)

Mármint látom rajtuk hogy tudják, hogy most mindenkire csak 25% jut... és így nehéz megtartani a figyelmüket és a fegyelmüket...

2012. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azt a mindenit! Kedves Akiteki, én is örülnék, ha még írnál, hogy néz ki egy séta? 14 póráz a kezedben, vagy hogy?:)

A szüleimel nagyon- nagyon jó a kapcsolatom, szerencsére a szerelmi életem is nagyon jó, viszont az egyéb emberi kapcsolatok kialakítása nehezen megy. Nem bízom az emberekben, rengetegen átvertek, és ami a legnagyobb baj, a nagy részüket unom, és felszínesnek találom. Szóval valamiféle kompenzáció lenne ez, de imádok kutyákkal foglalkozni, nagyon szeretem a társaságukat, szóval igen, valamelyest kattant vagyok sajnos.

2012. jan. 19. 01:02
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Egy újabb bolond jelen:)))


Nekem 5 van.


A legelső kutyám leszármazottai ők, egy kivételével aki menhelyről van.

Az első kutyusommal nőttem fel, a fél életemben velem volt és a lányában, unokáiban még most is ott van velem. Nem fajtiszták, de egy-egy tulajdonságuk annyira felhozza bennem őt. Az volt az álmom, mióta Konrad Lorenzt olvastam, hogy az első kutyám leszármazottai kísérjenek egész életemben.


Ez az álom az unokákkal végetér. Pedig belehalok, ha elmennek. De 8-an születtek, nem véletlenül fogantak, és a 8-ból 5-öt tovább kellett adnom. És láttam, hogy milyen sorsa lett a továbbadottaknak. És nem tehettem értük semmit, mert nálam is teltház volt. Az egyik csont és bőr lett az éhezéstől, aztán elveszett. A másik is elveszett.

2-ről nem tudok semmit. 1 felől vagyok csak nyugodt.

Ezért én már soha többé nem szaporítok!!!


A legrosszabb abban, hogy ennyi kutya van, hogy többön már nem segíthetek. Nem hozhatom haza, ha az utcán kóborol ijedten, mert a falkám nem tűrné el.


A legjobb, hogy nagyon vidám kis csipet csapat. Én vagyok 8 éve a világ legboldogabb embere. Imádok velük aludni egy szivacson.


A séta körülményes, mert ha egyet viszek, a többi farkasüvölt utánam. És ennek a szomszédok nem örülnek. Ezért többnyire nem merek sétáltatni.


Többet nem merek vinni, mert ha nekünk ront egy NAGY KUTYA, egyszerre csak egyet tudok megvédeni.


Szóval a séta elég ritka a létszám miatt.


A betegségektől rettegek, főleg a ragályosaktól. 1-1 komoly betegség nálunk 100.000 Ft körüli összegekbe kerül nekem. Legutóbb "csak" 2-en voltak betegek, összességében 200.000 Ft volt.


Éves oltások, féreghajtás olyan 40.000 Ft évente.


Mivel idősödnek, már nem mindegy nekik milyen tápot kapnak, kettejük most csak a legdrágább állatorvosi táp adása mellett van jól, csak kettejüknek havi 28.000 Ft most a táp.


Ha meg is van rá a pénz, ott van a másik nagy félelem:

mi van, ha egyszerre 5-en betegszenek le annyira, hogy állatklinikai ellátásra szorulnak? Hogy juttatom el mindet idejében a szükséges kezelésekre? Csak ez a 2 betegeskedő kutyusom rengeteg szabadsággal, rohangászással járt, amihez kocsi, munkahelyről való elkéredzkedés volt szükséges. Volt, hogy 3 napon át minden nap visszavittük a kutyát infúzióra a klinikára. Hogy oldom meg, ha 5-nek lesz ugyanolyan baja?


Nem lehet felelősségteljesen bevállalni 5 kutyát. Most már tudom.


A szerelmi életem a csodával határos módon alakult, nem hittem volna, hogy 5 kutyával is elfogad valaki. Nem járhattam esti randevúkra, mert sötétedés után 5 kutya üvölt otthon. Ha van otthon valaki, akkor persze nem gond, de ha nincs...

Párom vidéki szüleihez csak úgy tudtam lejutni bemutatásra is, hogy apám kénytelen kelletlen hazajött kutyabébiszitterkedni a barátnőjétől.


Vidéki főiskolára jártam heti 1-2 alkalommal 3 éven át. Ez csak úgy ment, hogy egy ismerős srác nálunk aludt zsebpénzért, hogy legyen aki reggel ellássa a kutyákat. Én elmentem hajnalban, a kutyákat pedig nem lehet hajnalban kiengedni az udvarra, mert 5 kutyának együtt akkora pofája tud lenni...


Ja igen, a szomszédok. Sok év rettegés, vajon feljelentenek-e. Szerencsém volt, no de én is odafigyeltem: éjjel sose hagyom kint őket, bent csicsikálnak. Épp ezért nincs olyan, hogy én éjjel máshol aludjak. Max. akkor, ha van kutyabébiszotterem.

Nem könnyű ám 5 kutya mellé találni valakit. Sokan be nem vállalnának ilyet. 1 kutyát még csak-csak, de 5-el csak a nagyon kutyások tudnak bánni!

Májusban lesz az esküvőm vidéken, de nem tudok lemenni, ha a kutyabébiszitterem aznap este nem ér rá:)))


Ja, és párom gyereket akar. Engem meg csak ver a víz, hogy fogok én bírni 5 kutyával és 1 kisbabával?


Úgy érzem, széthasadok. Hiányérzetem sincs, annyit babáztam már a kutyákkal és annyira édesek ezek a maci-lacik!


Onnan kezdve, hogy van 4-5 kis lény, akik teljes mértékben tőled függnek, olyan lettél, mint egy családanya. Nem feltétlen válhatsz el egy ütődött pasitól, ha pofánvág, mert azt is nézned kell: ha elhagy, ha dobom, meg tudok-e élni egyedül is, tudok-e gondoskodni egy fizetésből az 5 kutyáról?

És az ember inkább tűri tovább a pofonokat, mert rájön, hogy nem, kevés az egy fizetés.


És ha kórházba kerülsz, ki fog addig gondoskodni az 5 kutyáról?


Az is rossz, hogy képtelenség mindre egyformán odafigyelni.


Ami jó az egészben, amiért mégis megéri és nem cserélnék senkivel, az nehezen megfogalmazható. Azt látni kéne. A ragyogó pofijukat, hogy 8 éve, meg 14 éve szinte összenőttünk, hogy az egyikük szőke mint a napsugár, a

másik olyan mint egy kis vörös ördögfióka. A harmadik, mint egy vörös hercegnő, a kis öreg a nagynénijük, na és a menhelyi kutyus...


Egyébként a 3 még elég ideális szám lenne. 3-al még megoldható az is, hogy folyamatosan együtt legyünk.


De ekkora létszámnál előfordulhatnak már rettenetes marakodások is, ha véletlen felborul a falkasorrend...


Szóval én lebeszélnének a 4-5-ről. Max. 3! Rendben?

A kutyáknak se jó, ezt látom az enyémeken is. Most is 2 lent alszik a kazánházban és csak 3 van mellettem. Cserélgetem őket, de valaki mindig kimarad. Valaki mindig kint szomorkodik egyedül. Mondjuk ez párom miatt van, aki max. 3-ban szabta meg a bentiek létszámát:( De hát igaz is, a kutyaszőr...AZ VAN. Megéri persze, de 5-zör többet takarítok másoknál és 5-ször rendetlenebb mégis minden.


Egyébként ha választanom kéne, hogy kutya vagy kisbaba, gondolkodás nélkül a kutyát választanám.

És nem érdekel, ki mit gondol erről.

2012. jan. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kutya vagy kisbaba? Hehe.A nővéremék is kutyával készültek fel a babára,babázásra.Én meg imádom a mi kis döncipofánkat.
2012. jan. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
100%

Egész nap itthon vagyok, mert itthon dolgozom.

A séta úgy megy, hogy berakok a kocsiba 4-5 kutyát és kimegyünk a mezőre. Ott van 1-2 óra buli, aztán vissza. Persze nem kerül sor minden nap mindenkire.

Ha megyek valahova és az idő engedi (nincs kánikula), akkor mindig van 1-2 kutya velem a kocsiban. Főleg a kölykök, hogy szokják a városi forgalmat, nyüzsgést.

A kert jó nagy, napközben ott szoktunk labdázni, botozni, és mivel ennyien vannak, egymást jól lemozgatják. Megy a kergetőzés: az agarak diktálják a tempót, a huskyk a kitartást.

Volt idő, mikor panelban 4 kutyám volt, ott bizony 4 póráz volt a kezünkben napi 5x. Azóta fontos nekem, hogy először a behívást és a normális közlekedést tanítsam meg mindenkinek.

2012. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Akiteki, akkor gondolom elég messze vagy a szomszédoktól. Tanyán laksz vagy hasonló?

Sajnos én nem tudok vezetni, különben biztos én is furikáznék többet a bancikkal, mert imádnak autózni.

2012. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
Nem. A falu közepén lakunk. Van szomszédunk is, nem is egy.:))
2012. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!