Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám...

Mit csináljak, ha a kutyám nem akar sétálni menni?

Figyelt kérdés

8 éves mopsz kutyusom van. Naponta háromszor szoktuk levinni. Újabban viszont az a mániája, hogy nem akar lemenni. Szólítgatom, odamegyek hozzá, próbálom megmozdítani, de makacskodik. Inkább elfut vagy lebetonozik minthogy velem jöjjön.

Lehet, hogy a náthája miatt nem szeret sétálni? Varrtam neki ruhát is, hogy ne fázzon, arra mostmár nem panaszkodhat.

Elképzelhető, hogy nem érzi szükségét a sétának, de ez azért mégiscsak egészségtelen szerintem.

Viszont ha "erőszakkal" lecipelem, akkor is általában csak szenved, nem akar jönni, folyton megáll és általában nem "alkot" semmit, nem is nagyon pisil.

Most mit csináljak? Hagyjam rá a dolgot, és csak akkor vigyem le ha önszántából jönni akar?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 19. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire szereti a hasát? Próbáltak virslivel/sajttal/párizsival sétára bírni?
2012. jan. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy állandóan alszik. Ha fel is ébresztem a séta miatt, rögtön kotor vissza aludni. Mostanában még ülve is elalszik... Nagyon aggódom érte. :(
2012. jan. 19. 14:38
 3/8 A kérdező kommentje:
Alexandra: kajával nem próbáltuk meg csalogatni, de nem rossz ötlet! :) Alapból nagyon szereti a hasát, bár az étvágya is ingadozó mostanában, nem tudom, mennyire hatna rá a falatka. :/
2012. jan. 19. 14:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg. Az én kutyusom ugyan még fiatal. De ő esőben nem akart sétálni, se a dolgát végezni. Egy kis párizsi csodákat tett :D
2012. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom! :)
2012. jan. 19. 14:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Mond azt neki, hogy "te kutya, igenis jössz sétálni és kész, nem vitázok!!" , utána menni fog ;)
2012. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy beteg?!
2012. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak határozottan, igaz? :D


Egyébként, utolsó válaszoló: már jó ideje betegeskedik szegény, folyamatosan hurcoljuk az orvoshoz. Viszont mostanában kicsit megjött az étvágya, már nem is annyira taknyos, szóval kicsit mintha jobban lenne; mégis kevésbé hajlandó a sétára, mint akkor, mikor rosszabbul volt. Ezért nem értem. :/

2012. jan. 19. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!