Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a húzásra?

Hogyan vegyem rá a húzásra?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hónapos pitbullom és ha ráadom a húzóhámot meg sem mozdul és ha elkezdi húzni megijed attól, hogy csúszik utána a gumi. Tudom, hogy már korábban hozzá kellett volna szoktatni, de most hogyan tudnám megkedveltetni vele?
2012. jan. 19. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jutalomfalat, labda, amelyik jobban érdekli. Megmutatod neki a kaját és húzod előtte. Ugyanezt meg lehet csinálni egy ronggyal vagy más egyéb játékkal is. Egy idő után meg fogja szokni a gumit és akkor lehet nehezebb dolgokkal próbálkozni.
2012. jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is ezeket próbáltam, a rongyra megindult, de amint megérezte, hogy húz maga útán valamit elkezdett oldalazni és abbahagyta. De azért próbálkozom.
2012. jan. 19. 23:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én üres műanyag palackkal szoktam kezdeni (vagyis kövekkel van töltve)ha megszokja, hogy valami zajos megy után akkor a gumival már gyorsan megbarátkozik
2012. jan. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt javasolnám, hogy ne rögtön a gumival kezdd, hanem bármi más olyannal, ami könnyen megy utána és nem túl zajos. És jutalmazd, amikor előre néz és előre halad. Fokozatosan, apró lépésenként kell felépíteni a feladatot!
2012. jan. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bizony, nem gumival kell kezdeni!

sőt, az edzést magát sem húzással kell kezdeni, hanem bemelegítéssel, csak utána jöhet az izommunka. a töltött pet palack praktikus megoldást, sokan szoktak még használni láncokat is. akár a hámra kötve, akár a nyakörvre, jó felkészítő edzés.

a nyakörvre kötve egyben a helyes húzóstílust is megtanulja a kutya (fej a föld felé néz, mellső lábakkal húz, hátsókkal tol), és a láncokat tudod darabonként hozzáadni, edzésenként növelni a tömegét. fontos a fokozatosság, és a tematikus felépítés. a legjobb, ha fogsz egy naptárat és vezeted az edzéstervet. általában 1 nap edzés 1 nap pihi módszerrel szoktak a versenyzők dolgozni, de van olyan is, aki 2 nap edzés 2 nap pihi módszerrel oldja meg. a húzásra való előkészítésnél bőven elég az is, ha heti kétszer-háromszor mentek ki, és ha jól halad a kutya, akkor kéthetente emelni a súlyt (most konkrétan a láncra gondolok). alapszabály, hogy nyakon láncot csak a kutya súlyának 25%-ig húzatunk!

ha a hámra kötöd a láncot, akkor az hasonló funkció, mint a pet palack, csak talán picit nehezebb, viszont akkor ügyelned kell arra, hogy a helyes húzóstílust sajátítsa el a kutya. sajnos sokszor hajlamosak rángatni, ez pedig egészségtelen. hámmal is ugyanígy lehet hetente-kéthetente emelni a súlyt, viszont nagyobb súlyokig is el lehet menni, nem csak a teste 25%-ig.


közben figyelj oda az etetésére is, hájas kutyát nem szabad edzeni! és edzés után plusz fehérjét kell neki biztosítani. ha nem friss kaját etetsz, akkor a táphoz edzéses napokon adj plusz húst. ha táppal akarod megoldani, akkor minimum acana sport minőségűt vegyél, de még jobb az orijen. komoly izommunkáról van szó, nem kell lespórolni a fehérjét! emellett pedig oda kell figyelni az ízületekre is, felkészülés alatt érdemes valamilyen ízületvédőt adni kúraszerűen (GF-600, Luposan gelenkkraft, ilyesmi).


a motivációt ne váltogasd, első körben azt használd, ami a legjobban tetszik neki, és mindig a csúcson hagyjátok abba! ne hagyd, hogy ő adja fel, ha látod, hogy esetleg lemenőben van a kedve, akkor jutalmazd gyorsan és hagyjátok is abba. mindig boldog emlékek jussanak eszébe az edzésről, sikerélmények. ha fél a hámtól, vagy nem ugrik ki a bőréből, mikor meglátja, hogy leveszed a szögről az már régen rossz! építsd a kettőtök kapcsolatát, a jó kutya-gazda viszony a súlyhúzás alapja (is), itt együtt küzdötök a sikerért, éreznie kell, hogy egy csapat vagytok, hogy számíthat rád, hogy vezeted őt!


sose állj neki edzeni kedvetlenül! a kutyád tudja, hogy nem fűlik hozzá a fogad, és rosszabbul is fog teljesíteni. azt is érzi, ha éppen elégedetlen vagy vele, vagy nem hiszel benne. fejben döntsd el, hogy igen, ezt most megcsináljuk, ezt teljesíteni fogjuk és ez milyen jó lesz :) és ha nem vagy olyan hangulatban, akkor inkább pihenjetek egy napot!

2012. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. jan. 20. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Sehogyan hacsak nem vagy te is állatkínzó! Gondold magadat a kutyád helyébe!
2012. febr. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ok. Belegondoltam magam...én is edzek. :) és akkor mivan?

Élvezi a kutya és még le is fárasztja. Nem értem, hogy mi a franc baj van ezzel. Ez egy teljesen normális kutyás sport ugyanúgy, mint az agility vagy frizbi.

2012. febr. 2. 02:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem kedves hetedik, mi a nagyobb kínzás? Tartani a tökéletes gömb alakúra hizlalt kutyát, aki testsúlyának 20 % -át cipeli magán túlsúlyként vagy sportolni a kutyával és olykor elérni vele a teljesítőképessége végső határát, majd szépen kipihentetni ezt vele? Melyik kutya a boldogabb, melyik kutya él tovább?


Nos, beleképzelve magam a kutyám helyébe én inkább lennék sportos súlyhúzó kutya mint elhízott kanapényomaték.


De látom rákerestél az összes súlyhúzós kérdésre és teleszpemmelted a hülyeségeiddel. Jobban jártál volna mondjuk ha alszol vagy inkább azzal játszogatsz, amivel egyidős vagy...

2012. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!