Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogy ne morogjon?

Mit csináljak hogy ne morogjon?

Figyelt kérdés
Kinti kutyáról van szó. Amikor egy vendéggel szeretnénk kimenni, akkor a kutya elkezd körözni a vendég körül és morogja. De sose próbálja támadni, csak védi a területet. Viszont nekünk néha kellemetlen mert a vendégek sokszor nem értik meg, hogy a kutya csak őrzi a területet. Mi örülünk neki, ha védi a territóriumát, de ha mi is ott vagyunk, talán nem kéne ennyire túlzásba vinnie.
2012. jan. 20. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Nem viszi túlzásba !!! Ez a kutya dolga !!
2012. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát megértelek, nem könnyű a helyzet mert ilyesmit kölyök korában lehet leginkább megértetni a kutyával. Utána nem biztos hogy megérti, ha most elkezdenéd ezzel kapcsolatban nevelni, leszidni nem értené meg hogy miért, mert ez egy ösztönös reakció a részéről. Nem akarok rosszat feltételezni, vagy bántót mondani, de az is lehetséges bár nem valószínű, hogy nincs meg az egészséges gazda-kutya alá fölé rendeltségi szerep nálatok. Hogy érthetőbb legyen, lehet hogy a kutya dominánsnak tekinti magát a családon belül, vagyis a ház és a kert ura, ezért a ti jelenlétetek nem gátolja a dominanciája érvényesítésében, mert ő a főnök neki kell titeket is megvédeni. Persze lehet erről szó sincs, és az ösztönök dominálnak tudom milyen ez, nekem pulim volt, nagyon önérzetes, nem lehetett (de nem is akartam) teljesen irányítani. szabad szellem. Kölyökkorában még az terelési ösztönök is előjöttek nála, folyton terelte a családot, körbe rohant a fejével irányított leült, és amikor látott valami rendellenes mozgást megint akcióba lépett! :)))))
2012. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De igen, túlzásba viszi. Ha Te valakit beengedtél a kertbe, akkor a kutya onnantól ne morogjon. Ha már Te ott vagy, akkor nem az ő dolga vigyázni a területre.
2012. jan. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt a területet csak akkor védheti, ha nincs ott a gazdája. Ha a gazdája azt mondja, hogy elég, akkor a kutyának kutya kötelessége engedelmeskedni és beengedni az idegent. Tehát egyszerű lenne azt mondani, hogy tiltsd le a kutyádnak ezt a viselkedését, de nyilván jelenleg nem vagy abban a helyzetben, hogy ezt megtehesd. Tehát a pozició erősítésen kellene dolgozni és közben engedelmességre nevelni a kutyát.
2012. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tanítottad meg neki, hogy amikor a gazda ott van,a kutyának nincs dolga. Meg lehet tanítani neki, hogy amikor jön - megy valaki veletek, neki akár a helyére kell menni, akár valahova kifekteted és addig nem jön el onnan, amíg meg nem engeded.
2012. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
Utcán hogy viselkedik idegenekkel?
2012. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ha megtiltom neki, akkor abba hagyja. Csak nem merek midig rászolni, nehogy aztán úgy értelmezte, hogy az ajtón kívüli emberekre is megtiltom neki az ugatást.

Utcán szépen viselkedik. Tömegben fél, de dolgozunk rajta :)

2012. jan. 20. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutya tökéletesen tisztában van azzal, mit vársz el tőle kerítésen belül és mit kerítésen kívül. Olyasmi ez, mint akik iskolába kezdenek járni és általában máshol nem gyakorolják a kutyával a tanultakat. Egy idő után a kutya, ahogy belép a suli kapuján, úgy viselkedik, mint a tökéletesség mintaképe. Aztán jön a panasz, hogy de otthon, hogy, de az utcán már elfelejti minden tanult dolgát.

Szóval, neveld csak szépen az otthoni elvárásokra.

2012. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Ezért kérdeztem, mert sejtettem, hogy félelem van a dolog mögött. Szerintem ha megszokja a tömeget és hogy nem bántanak az emberek, a kertben sem fog haragudni a vendégekre.
2012. jan. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld!

Járunk suliba, ott nagyon szépen teljesít egyedül talán ez az egy problémánk van, bár szerencsére egyáltalán nem problémás kutyus.

2012. jan. 20. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!