Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3 kutyafajta közül melyik a...

A 3 kutyafajta közül melyik a legmegbízhatóbb és melyik a legjobb védelmező kutya? Doberman, Argentin Dog vagy a Cane Corso?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Csak a kutya idegrendszerétől (tenyésztőtől) és a neveléstől függ az, hogy mennyire megbízható. A védőösztön nem tudom, melyikben erősebb, de ez is a nevelésen múlhat nagy arányban.
2012. jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szerintem a Dobermann a legjobb.De amúgy az első válaszolónak igaza van;)
2012. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek kétségkívül igaza van, de nekem speciel a 3 közül a cane corso a legszimpatikusabb.
2012. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
elöttem szólókkal egyetértek,bár szerintem a dobi no 1,viszont a corso jobban bírja a hideget. az argentin no 3
2012. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk cane corsonk van.

Idegenekkel abszolút bizalmatlan; ha valaki idegen bejön a kapun, egyből megugatja, de csak messziről.

Szóval esetleg a külsejével lehet félelmetes.

2012. jan. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nagyon elementek már a tenyésztési vonalak. házörzőnek, védelmezőnek? egyik sem alkalmas. vegyél egy jó KÁJ-t. Az az életét fogja adni érted!!!
2012. jan. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
07:01-es válaszára rátennék még egy lapáttal :) :ha családimádó és idegengyűlölő kutyát akarsz,vegyél egy Fila Brasileiro-t....
2012. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért nem mondanám, hogy se házőrzőnek,se védelmezőnek nem alkalmasak. A dobival van egyedül tapasztalatom: idegenekkel tartózkodó nagyon, nem csak 1-2látogatás erejéig. Ismerősöm kutyája 1-2hónapig "észre se vett", utána kezdett csak nyílni és kb 3hónap volt mire azt mondhattam, hogy meg is barátkoztunk, pedig rendszeresen járnak el emberek közé, a kutya ott is semleges mindenkivel, nem haverkodik össze-vissza és főleg azzal nem, akiről a gazdinak sincs jó véleménye.

Az életét adná a gazdájáért, komolyan. Ő a kutya szeme fénye, nem követi megrögzötten mindenhova, de a szeme sarkából mindig figyeli, hogy merre jár. Ha valami gyanúsat lát vagy hall, azt ki kell vizsgálnia...

Ha választanom kéne, akkor dobermann, de kizárólag személyes tapasztalat alapján, de mivel nincs összehasonlítási alapom, így elég elfogult vagyok.

2012. jan. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom tudom elmondani mint védelmező corsokról, akik igen is nagyon jó védelmezők, pl az én kutyám ha az utcán beszólnak már szembefordul az illetővel és startra készen áll. A hirtelen felém irányuló mozdulatnál mint a villám úgy támad, mindez ellenére egy nagyon fegyelmezett kutya.Idegen át nem lépheti a kaput ha nem vagyok ott. De ismerek olyan corsokat is akiket szinte kenyérre lehet kenni, de ez más fajtánál is így van, annak lehet betudni, hogy alfa éppen vagy omega és persze a nevelés tanítás is számít. Sok corsot volt már szerencsém megismerni igen sokféle jellemmel találkoztam, amit úgy gondolom a többi fajtánál is ugyanúgy meg van.
2013. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!