Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti a kis testű kutyátokat...

Ti a kis testű kutyátokat hogy szoktátok sétáltatni? (amik fél méter alatt vannak)

Figyelt kérdés

Én meg akartam cáfolni azt a tényt hogy "kis kutyát nem lehet láb mellett sétáltatni". Van nekünk egy nagy kutyánk és azt lehet, de az én kutyámat nem tudom. Mm tudom, de az úgy a saját akaratából van, nem pedig a kapcsolat miatt. Nagyon nehéz mert nagyon lent van és nincs meg a megfelelő kapcsolat a kezem és a nyakörv között. Túl hosszú a póráz.

A hosszú pórázra engedést meg azért nem akarom mert akkor rohangál mindenhova és rángat, mert ahogy feszül a póráz annál jobban belehúz. Szóval ti hogy sétáltatjátok? Vagy csak egyszerűen vesztek ilyen kiengedhető pórázt és had menjen? Vagy hogy?


2012. jan. 21. 14:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a legelső videót itt, nekem nagyon bejött: [link]
2012. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy Amstaff-om van és viszek magammal egy pálcát ha túl rakoncátlan lenne valamelyik örökre ilyen lesz az én stefim is húz sz.val.!
2012. jan. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pálcát? :O Hát majd pont... én nem akarok odáig eljutni hogy pálcát kelljen használnom, cöhh...


Nekem olyan furcsa egy nagy kutya után egy kicsit sétáltatni.

2012. jan. 21. 14:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Póráz nélkül:)

Anno a suliban megtanultuk a láb mellett követést, de a hétköznapokban erre nincs szükségünk. Amúgy is mindig a közelemben van, de ha nagy ritkán pórázra teszem, akkor sem húzom láb mellé. Annyit mondok neki, hogy lassan, vagy mellettem, és akkor szépen jön.

Hidd el, ez nem méret függő. Nagytestű kutya is ugyanúgy rángathat pórázon, ahogy a kicsi. És kistestű kutyát is ugyanúgy lehet szóval irányítani és fegyelmezni, mint nagyot.

2012. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem a bichonom szépen jön láb mellett , ha macskát lát akkor kezd húzni de korrigálom és ismét a lábamnál jön..soha nem jártam vele kutya suliba, én tanítottam meg neki, kb 1,5 m-es póráza van..

nekem is húzott meg minden mert hámmal és flexivel sétáltattam jó ideig aztán vettem egy nyakörvet meg egy kb 1,5 m-es bőr pórázt pár napig kellett korrigálnom utána már egyre ritkábban ,most 10 éves és a környéken egyedül az én kistestű kutyám jön a lábam mellett a többit flexivel sétáltatják..

2012. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a kisebb kutyákknak nem lehetne megtanítani a sétáltatási pórázfegyelmet és a pórázon láb mellett követést, akkor nem tudnának velük vizsgázni a kutyaiskolákban. Persze, hogy megtanítható! Pont úgy, mint egy nagy kutyának.
2012. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ő is jön láb mellett, de pórázon szeretném sétáltatni, és érdekes mert akkor azt hiszi hogy több szabadságot engedhet meg magának. Amúgy én is vettem Flexit, és szerintem itt csesztem el az egészet, mert azóta hiszi azt hogy akármerre mehet.


egyik válaszolónak: Amúgy sajnálom hogy nem tanították meg a kutyaiskolába hogy a kutyát ha egy mód van rá a földön sétáltatjuk és nem ölbe. Ezzel oda a kutya bátorság érzete és ez nagyon veszélyes mert nagyon erős bizonytalansága lesz az életbe. Neked lehet hogy kényelmes de neki ez nagyon nem jó.

2012. jan. 21. 18:03
 8/11 anonim ***** válasza:
ezt meg kinek írtad ?? mert senki nem írt olya hogy ölben van a kutya és úgy sétál vele..
2012. jan. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Akiteki ***** válasza:
Tibeti terrierem soha az életben nem volt ölben az utcán. Már 3 hónaposan leült a járdánál és csak parancsra mentünk tovább. Nem vagyok híve a póráz nélküli sétának, jobban féltem a kutyáimat, mintsem elengedjem az utcán bóklászni. Bármi megtörténhet. Ha megyünk, akkor úgyis mellettem van, nincs akadálya hogy a póráz a kezemben legyen. Ha meg elengedem, akkor azért, hogy szaladgáljon.
2012. jan. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pető Krisztinek írtam.
2012. jan. 22. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!