Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ÖV kutya hogy reagál...

Egy ÖV kutya hogy reagál amikor behatolnak a területére?

Figyelt kérdés

A filmekben az van, hogy ugatja a betörőt, és ha elkezd futni, akkor rohan utána, és fogja meg, addig csak ugatja

Illetve, bavan tanítva a kutya egy szóra, amit ha meghall, lenyugszik.

Ez mennyire valós?

Addig nem támad, amíg meg nem mozdul, csak ugat, és egy idegen embernek a szavára abba hagyja az ugatást, morgást...

A valóságban nem így lenne ugye?


2012. jan. 21. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Jelez, mint egy normális kutya. Gazda jön, kimondja a szót, a kutya támad. Gazda szól, a kutya lenyugszik.


Legalábbis normális esetben így kell lennie.

2012. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát az unoka tesóm rendőr. Ő hazavitte a már nem kellő rendőrkutyát (amivel ő dolgozott már ki öregedett a kutya).

Ha jön valaki vagy bemegy jelez. Ha az az idegen ingerli futással stb.. akkor utánna fut de ha nem akkor csak ugatja. Az utóbbi esetben csak akkor támad ha meg halja az erre utasító parancsot. Ha megkapja a másikat akkor ott hadja a behatolót/bűnözőt és lenyugszik.

2012. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó! Kutya és kiképzésfüggő. Lehet egy kutya fogja a karvédős csibészt a suliban mint a kisangyal,mert tudja hogy ez kamu játék,de éles helyzetben elszaladna vagy csak ugrálna körbe ugatva. Másik kutya meg tanítás nélkül is nekimegy akárkinek a területén ,bár leállítani nehéz ,ott meg az a gond..Saját tapasztalatból,a képzett kutyám azonnal támad ha területére bejön valaki ha áll ,ha fut,mindegy ,karjánál fogva földreviszi aztán jó esetben ott a gazda a közelben és leszedi róla.Különben meg a jóég tudja,lehet hogy temetni kéne a komát.

Amit az iskolában tanítanak ,sportkutyásoknak, hogy a csibész fogás közben lemerevedik a kutya meg magától ereszt, meg elbújik paraván mögé aztán a kutya előtte csahol az bztaság vagy mondjuk úgy ,életszerütlen. Bár sportkutyának ösztönkiélésre lefárasztásra jó ,de éles helyzet azért egész más.Eleve az is el van rontva ,hogy a kutyát nem arra a karra tanítják fogni amiben a bot,ostor vagy kamupisztoly van.Persze értem én hogy védőkarral nehéz botot fogni.

2012. jan. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 19:40

Nem is taníthatnak iskolákban élesre kutyát. Senkinek nincs joga a kutyát fegyverként használni, akinek nincs rá engedélye. Sajnos, még a rendőröknél és a kutyás őröknél is csak kosárban dolgozhat a kutya. És a mi törvényeink szerint, akár ,ha eltöri kosárral valaki lábát, már megy a bírósági hercehurca.

2012. jan. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha képezték külön házőrzésre, akkor... Hát, akkor azt csinlja, amire képezték. Nincs általános recept. Amit te leírsz, az a normális ŐV versenykövetelmény, élesben valószínű kicsit másképpen működik, pláne ha nincs ott a gazda felügyelni.

Az meg, hogy egy idegenre hallgasson, egy kicsit abszurd. A saját gazdája megmondhatja neki, mit csinál, de más nem, hiszen akár a betörő is leszedhetné magáról egy "ereszd"-del, ha így lenne.

2012. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Le is lehet szedni sok kutyát így.Láttam suliban, a csibész határozott "ereszd" parancsára igen sok kutya ereszt.Eleve ott is baj van ,hogy miért egy mindenki által ismert szóra tanítják a kutyát fogni és ereszteni.Mert pl ,ha ereszd parancsra támadna -mivel a kutyának teljesen mindegy- akkor esetleg egy rafkós támadó próbálkozásánál csak még vadabbul fogná a támadót.

Saját kutyámat pont ezért a sok ökörség miatt ami a suliban megy ,magánórákon képeztettem ki örzővédőre,saját jelekkel saját vezényszavakkal. Fegyelmezőre képzésre,agilityre jó a suli de főleg a szocializáció miatt is, nem vagyok ellene ,de a maga helyén kell kezelni.

2012. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De én nem a hobbi ÖV-s kutyáról beszéltem, hanem arról, amit kifejezetten házőrzésre képeztek. Vagy naiv vagyok, ha azt hiszem, hogy olyankor odafigyelnek arra, hogy az eb ne hallgasson a betörőre? :D Olyan alapvető dolognak tűnik...
2012. jan. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!