Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász, hosszúszőrű...

Németjuhász, hosszúszőrű németjuhászokat hol lehet kapni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni majd egy német jucit,nekem az ilyen hosszúszőrű(ha jól tudom ónémetjuhásznak nevezik)példányok tetszenek...

Nézegettem már kenneleket,de nem találtam oylat,ahol hosszúszőrűeket is tenyésztenek,ezeket csak törzskönyv nélkül lehet kapni?

és mintha ők egy kicsit nagyobbak lennének (30-40tól felejebb,mondjuk 50-60kgosak is lennének vagy csak nagyobb,dúsabb szőr?)

Köszönöm előre is a válaszokat


2012. jan. 21. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jó helyen nézed. kereső-bepötyög-ónémetjuci kennel=voalá! nekem kidobott kb.10találatot. FCI által elismert fajta, persze,hogy kell lennie tk-nak is,hacsak nem szapitól lesz a kutyu.Átlagban nagyobb darabok,mint rövid szőrű társaik,ez a fejükön is látszik,robosztusabb
2012. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jah és mindenképp tenyésztőtől vedd! rövid szőrű rokonjához hasonlóan hajlamos diszpláziára,úgyhogy különösen körültekintően válassz kiskutyát!
2012. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EagleHUN ***** válasza:
Rendőrségi kutyák közt is gyakori. Nekem amikor volt ónémetjuhászom, kb 15 éve, a Kisújszállási és Túrkevei helyi rendőrségi kutyák kölyke volt. Szerintem rendőrségnél is próbálkozhatsz. Nagyon jó féle kutya, tanulékony is, de pl bejöhetett a portára mindenki viszont a gazdái jelenléte és engedélyünk nélkül nem távozhattak. És erre még tanítani sem kellett. :)
2012. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

és ugyanazok a tulajdonságai,mint a rövidszőrűé?

2012. jan. 21. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel német juhász, természetesen ugyanaz a jelleme. De minden kutya egyedi. Nem lehet egy sablont rájuk húzni.
2012. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

61 kg :)

interneten olyan videót láttam,hogy 135 poundsos németjuhász kan az 61,4 kiló :D

2012. jan. 22. 19:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Az már túlzás. De minden fajtának vannak egyedi extrém egyedei.
2012. jan. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem tulzas,amerikaban tenyesztenek ilyen nagy egyedeket,en speciel lattam 75 kilos nemetjucit is hosszuszorut,de ezekre ugy keress : large boned old fashioned german shepherd,esetleg oversized stb.

Mondjuk amerikabol ugysem fogsz hozni,de vannak itthoniak is ,csak akkorak mint egy sima nemetjuhasz.Nem sokkal nagyobbak.

2012. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!