Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyásnak milyen könyvet...

Első kutyásnak milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyvet, ami a kölyökkutya helyes neveléséről szól. Ötletek? Cesar Millan könyvei jók?
2012. jan. 21. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

A legjobbak.

Cesar's way, aztán How to raise the perfect dog.

Illetve érdemes megnézni a DVD-it.

2012. jan. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Biztos jók, sokan dicsérik, én kíváncsiságból beleolvastam, de bevallom nem tetszett. Energia ide meg energia oda... nekem ez nem jön be. Korom Gábor: Neked ugatok, nem kifejezetten kölyök kutyás, de ezt is sokan szeretik, akkor ott vannak a Fennel könyvek...

Nézz körül egy könyvesboltban (akár online) olvasgasd el amit írnak a könyvekről, bemutatószöveg.... és amelyik hozzád közelebb áll azt kezd el olvasni/megvenni.

Felesleges Cesar Millan könyveket venned, ha nem tetszik neked se ez az energiás dolog, ha bejön, akkor hajrá.

2012. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a felpontozás! További ötleteket is szívesen várok
2012. jan. 21. 20:57
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Felesleges bármit vennie, mikor ott a torrent :)


Cesar Millan módszerével először én is szkeptikus voltam, de mikor elkezdtem nézni a tv műsorát, elolvastam egy könyvét és kipróbáltam, rájöttem, hogy működik.

Úgyhogy én is mellette voksolok.

2012. jan. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

21:00 Persze, az is ott van, de nem reklámozzuk!

Kérdezőnek:

Itt el tudod olvasni a csodálatos kutyadokit, vagy csak beleolvasol:

*****

Amúgy TV-ben is, ha néha néztem nekem Victria Stilwell sokkal szimpatikusabbnak tűnt, hozzám is közelebb áll a jutalmazó módszer, mint a büntető. Érdemes pár részt megnézni az ő illetve Cesar műsorából is, mindkettőben vannak jó dolgok és a különbséget is észre lehet venni.

Ennek a cikknek a végében van egy egész jó összehasonlítás a 2 ember módszereiről:

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Hát én Cesar Millant mindenképpen ajánlanám, nem ezoterikus értelemben ír az energiákról, hanem azt próbálja kihangsúlyozni, hogy a konkrét mozdulatoknál, tetteknél sokkal fontosabb a hozzáállás. Szóval szépen átadja, hogyan kell kutyásként gondolkodni. A falkavezéres könyve (Csodálatos kutyaodki címmel) általánosan hasznos ismereteket ad át, meg van egy kimondottan kölyökkutyák neveléséről szóló könyve is, ahhoz még nem volt szerencsém, de biztos, hogy abból is rengeteget tanulhatsz.
2012. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Miért imádják ennyire Cesar Millent mindenki? Én a kutyám közelébe sem engedném, mert undorító, ahogy bánik az állatokkal, rugdossa őket, ahogy hozzájuk nyúlik, egyszerűen felháborító. Most komolyan ti egy olyan embert istenítetek és követtek, aki ha a kutya valamit csinál, akkor jól belerug, utána ha ideges lesz, a fojtóval lenyugtatja? Szánalmas és gusztustalan. Ti nem veszitek észre ezeket? Vagy ti is élvezitek ezt a módszert?

Ebben a videóban is, a kutyák 90%-a csak még idegesebb lesz a rugdosás és agresszió hatására. Nézzétek meg pl. 2:10-től, hát gyomorforgató látvány! És ilyet leadnak tv-ben, szinte már állatkínzás!

http://www.youtube.com/watch?v=RFCGtatpCwI

2012. jan. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Aki nem tud különbséget tenni a bökés és a rúgás között, az szerintem ne magyarázzon :) Nézz meg egy-két olyan videót, amin tényleg állatokat kínoznak, utána ítéld el. Na meg még ha rúgná is, inkább két rúgás, mint az altatás, ami az USA-ban nagy divat a "kezelhetetlen" kutyákkal kapcsolatban. De persze ahogy érzed.
2012. jan. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

Te valószínűleg az a fajta ember vagy, akinek az is gyomorforgató, mikor az anya kutya megharapja a kölykét nevelési szándékkal.

Nem azért rúg a kutyába, mert szereti rugdosni őket.

Igazából sokkal többet tett a kutyákért, mint te valaha fogsz.

Mellesleg nem istenítettem, annyit írtam, hogy kipróbáltam a módszerét és bevált.

2012. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%
11.21-esnek! Cesar megneveli azokat az agresszív kutyákat,nem rugdalja őket csak megböki. Ha szerinted rugdalja akkor mosd ki a szemedből a csipát és ugy nézzd meg a videót!!! én minden kutyámat Cesar módszer szerint nevelek és nagyon szófogadó kutyáim vannak és kiegyensúlyozottak. Nagyon sok kutyának és gazdinak segített már,de ha szerinted ez állatkínzás akkor nem szólok inkább semmit. Kiváncsi lennék te hogy neveled a kutyáidat...
2012. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!