Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyásnak milyen könyvet...

Első kutyásnak milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék könyvet, ami a kölyökkutya helyes neveléséről szól. Ötletek? Cesar Millan könyvei jók?
2012. jan. 21. 20:15
1 2
 11/15 hogine ***** válasza:
55%

Csak azt az egyet felejted el, hogy Cesar problémás,agresszív kutyákkal foglalkozik. És nem bántja őket,csak tudatja velük,hogy mi a helytelen viselkedés ill.,hogy hol a helyük a rangsorban. És jutalmazással soha,de soha nem fogod megértetni egy agresszív kutyával,hogy rossz a viselkedése.

A kérdezőnek,nagyon tudom ajánlani Cesar kölyökkutyákkal foglalkozó könyvét. :) Nekem bevált! ;)

2012. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező könyvek után érdeklődött, felesleges vitatkozni Cesar Millan módszereiről. Van akinek teljes mértékben bejön, van aki már a neve hallatán rosszul lesz. Mindenkinek saját maga kell eldöntenie, hogy melyik a hozzá és a kutyájához is illő módszer.

Bevallom én nem követek vakon senkit megvannak a saját módszereim (na nem úgy, hogy én találtam ki), a nálam okosabb, tapasztaltabb emberek tanácsait mindig szívesen fogadom, és ha illik is ahhoz amit gyakorlok, akkor meg is fogadom. (pl hiába próbálja nekem valaki bemagyarázni, hogy az ültetést fenéklenyomással kell tanítani, akkor sem úgy csinálom)

Visszatérve a kérdésre pár könyv:

[link]

[link]

[link]

[link]

Illetve klikkeres tanításhoz nagyon ajánlják:

[link]

Illetve ebben is lehetnek kezdő gazdinak hasznos dolgok:

[link]

2012. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Cesar Millan módszere nekem is nagyon bejött, bár ez az energiás duma az elején eléggé viszketett, de aztán rájöttem, hogy a "fellépés" szót is használhatná helyette, tökmindegy. Nekem nagyon szimpatikus az ő írásaiban, ahogy leírja, hogy a kutya először is állat, aztán kutya, aztán fajta, aztán egyed. Meg a "mozgatás - fegyelem - szeretet" hármassal is nagyon fején találta a szöget. Nekem sokkal letisztultabbnak tűnt, mint Victoria Stillwell módszere, de hát Cesar sokkal inkább a nagyon nehéz eset, agresszív kutyákkal foglalkozik. Ennek ellenére az apróságokban V.S. is nagyon jókat mond.

Jan Fennell is király, megtanítja az olvasónak azt a higgadt, határozott hozzáállást, amire szüksége lehet.

Korom Gábortól a "Neked ugatok!"-ot nem olvastam sajnos, képtelenség megszerezni mifelénk, de a neten utánaolvasva nem tűnt túl kimerítőnek, bármennyire is nagyszerűnek tartom K.G. módszereit és elveit.

Magyarul sajna nem jelentek meg, de Turid Rugaas könyvei is jónak tűnnek így első blikkre (épp félbe vagyok az egyikkel).

Ha kicsit (sokkal) komolyabban akarod beleásni magadat a dologba, akkor Miklósi Ádámtól A kutya viselkedése, evolúciója és kogníciója c. vaskos kötet is hasznodra válhat.


Ennyit a kutyanevelésről. :) Ha tanításról szóló könyvek érdekelnek, akkor bármi, ami a klikkerről szól, ill. a 101 kutyatrükk is elég jó. (Bár kicsit túl sok benne a színes kép és kevés a szöveg az én ízlésemnek, de sebaj, fenn van neten! :) )

2012. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Valamiért szerintem Victoria Stilwell módszere sokkal szimpatikusabb és ugyanúgy eredményes. Ő is ugyanolyan tipusu kutyákkal foglalkozik, mint Ceasar elég jutalmaznia. Ceasar meg neha eleg keményet tud odarúgni nekik. Nem tudom, ha engem rugdosna 1 idegen így én nem nyugodnék le, csak max megijednek tőle.

http://www.youtube.com/watch?v=KuinToBgUco


elméletben teljesen rendbe van, amit mond, az emberképzés kutyákhoz nagyon hasznos. De ha látom, hogy Viktória ugyanolyan eredményt ér el kevesebb erőszakkal azért átgondolom.

2012. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
KOrom Gábor Neked ugatok könyvét hol lehet neten letölteni? Olyan link is van ,ami nem torrent?
2012. máj. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!