Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos Német...

Van egy 7 hónapos Német Juhász szuka kutyám agresszívan viselkedik más kutyákkal az utcán mit tegyek?

Figyelt kérdés
Járunk vele a kutyasuliba és mikor odaérünk vele akkor nagyon harcias de mikor oda engedjük a többiekhez akkor viszont nagyon kedves . Mikor az utcán találkozunk kutyákkal akkor szinte már magával ránt anyit morog és a szokásosnál mélyebb hangon ugat mi lehet a baj ?

2012. jan. 22. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Pórázon másképp viselkedik mint anélkül,tehát dominanciagondvan. Nem igazán bízik benned,azt hiszi ő a főnök és meg kell védenie téged.

Kérd az oktató segítségét

2012. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !
2012. jan. 22. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
El kell engedni felnőtt kutyák között, azok helyre rakják.
2012. jan. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen fajta és pont 7 hónapos. Egyre ritkábban csinálja ezt. Egyrészt le kell tiltani, meg amit észrevettem, hogy ő pórázon azt hiszi, valaki, mert ott vagyok én is a másik végén. Így sokkal több az önbizalma. Ha nincs pórázon, eszébe nem jut ráförmedni más kutyára. Inkább nézi az összeset levegőnek. És szerintem ez nem agresszív viselkedés, hisz akkor ténylegesen támadna, csak a szája nagy. Szoval nekem ami nagyon bevált, hogy ha olyan kutya jön szembe, amit ismersz, hogy nem támad, akkor amikor a kutya elkezd kekeckedni, hirtelen elengedem a pórázt. Nagyon meglepődik, megtorpan és természetesen semmit nem csinál, amint odaér a kutyához,a nagy meglepődésen kívül. Ha ezt párszor eljátszod, akkor nem fog merni ilyet csinálni, mert azt fogja hinni, megint elengeded.:D ilyenkor jókat röhögtem mindig a meglepődött fején, hogy ugrik oda és nem feszül meg a póráz, hanem odakerül a "nagy ellenfél" elé. És bizony, ha nem tette volna, akkor még mindig mellettem lenne-biztonságban.
2012. aug. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!