Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A veszetségellenit kölyökkorba...

A veszetségellenit kölyökkorba ismételni kellett volna?

Figyelt kérdés
Mert nekünk senki nem mondta, sehol se olvastam, lehet-e valami gond, ha nem volt ismételve? Nagyon köszönöm a választ!
2012. jan. 22. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség ellenit 3 hónapos korban kell beadni,majd ismételni fél év múlva. Ezután évente
2012. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus? Úgy van, ahogyan az első mondta, ha ezt véletlenül elmulasztottátok, akkor sincs világvége, vidd el és pótolják, de okos doki lehet, aki nem figyelmeztet az emlékeztető oltásra..:/
2012. jan. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém nem oltotta be, csak egy év múlva. Elmondta, hogy a vakcina, amivel ő olt 2-3 évre nyújt védettséget, tőlünk nyugatabbra nem is kell évente oltani. Azt is megjegyezte, hogy ez az egyetlen oltás, ami az ember érdekét szolgálja. Úgyhogy nálam a kutyák évente kapják már kicsi kortól. Lehet ez ellent mond a mostani gyakorlattal, de én a dokinak hiszek. Ellenben a kombinált oltásokat mindig pontosan kapják az előírtak szerint.
2012. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a dokinak hiszel,de úgy megbüntetnek mint a huzat. 80-200 ezer nem játék
2012. jan. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

és nincsis igaza a dokinak, amióta elölt vakcinával oltanak a legfontosabb az első kettő (és mindenhol azzal oltanak. ez megadja az alap immunitást. Utána fontos kb 5-7 ismétlés. 7 éves kor után ha ellenanyagszintet nézetsz a kutyánál és az megfelelő ugyanúgy megkapod a pecsétet. De az első évek a legfontosabbak.

(és mindenhol európában. Van aholnem kötelező 3 vagy 5t év után oltatni, de az első és a fél éves ismétlő mindenhol kötelező)

2012. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Max annyi a gond, hogy a dokid rövidebb lett 3-4ezer kemény magyar forinttal.

Magyarországon kölyökkorban 3 hónaposan kaphat először a kutyus és 6 hónap múlva ismételni kell, innentől kezdve évente kötelező.

Kíváncsi lennék, hogy hányan adatnak be a kölyöknek ismétlőt!

2012. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, "kíváncsi" én is lennék, de én eddig minden kutyámnak beadattam az ismétlőt..(majd persze a többit is)

Az első jópár fontos, hogy meglegyen. Ha valaki már a kutya második veszettség oltásán spórol, annak inkább ne legyen kutyája. (ez nem a kérdezőre vonatkozik, ő legalább kérdez, aggódik.)

2012. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jézusom! Miért nem tudott szólni az állatorvos? Hát erről ennyit. Szóval akkor az alapimmunitás nincs meg, így akkor a veszettség elleni beoltása után egy évvel tervezett oltás se fog semmit érni? Jó ha azután ismétlem meg? Engem nem érdekel, ha dupla annyi, a kutyám egészsége fontosabb. Holnap megyünk beszélni a dokival ivartalanítás ügyben, majd megkérdezem már, hogy neki mi a véleménye, kíváncsi vagyok mit magyaráz majd be. Az ivartalanításról is le akart beszélni. Az egyetlen nagy gond, hogy a közelben nincs másik állatorvos. Így is merjem vele ivartalanítattni a kutyámat, azt "könnyű" elrontani, megbízzak benne? Amúgy köszi minden választ!
2012. jan. 22. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka kutyus?

Az ivartalanítás elvileg rutin műtét, de amilyen okos dokid van, lehet, hogy azért akart lebeszélni mert ő maga bizonytalan.

Lehet, hogy az ivartalanításért érdemes lenne messzebbre menni, bár egy kan esetében tényleg csak rutin lehet. Szukánál más, a hasűri műtét nagyobb szó..

2012. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos pont szuka. Majd ma beszélek vele, megkérdezem mennyiszer csinálta, voltak-e komplikációk, hogy sikerült, meg minden. Előbb utóbb észrevehető lesz ha nem ért hozzá. Valójában rendes volt mikor voltunk nála, csak apukám kutyáját se volt az oltás ismételve, úgyhogy még csak nem is gondoltunk rá, hogy kell ilyet.
2012. jan. 23. 15:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!