Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni szerintetek?

Mit lehetne tenni szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet hogy van a szomszéd utcában egy néni és a múlthéten kiszökött a kutyája(egy gyönyörű bernáthegyi) és a helyi vadászok kilőtték,és mint később kiderült az nap a környéken másik 4 kutyát is kilőttek. El kezdtem egy kicsit kérdezősködni és kiderült hogy az elmúlt hónapban még 3 kutyát kilőttek és ez csak a környéken. Azt is meg tudtam hogy a helyi vadászok vagy vadőrök pontosan nem tudom,nem tudták megmondani de ők tették ezt(mindenki mást mondd) . És ezek az emberek a környék egyik leggazdagabb családja és pénzzel meg tudnak venni mindent. Abban is biztos vagyok hogy ezt csupán szórakozásból teszik. Mit lehetne ellene tenni bizonyíték hiányában? Nekem is vannak kutyáim,és nagyon féltem őket. És ez így nagyon igazságtalan.Köszönöm előre is! :)


2012. jan. 22. 15:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Egyszerű, amit lehet tenni. Megakadályozni, hogy a kutya elhagyja gazda nélkül a lakóhelyét.

Lakott területen belül nem lövöldözhetnek. Ha megtörténik, akkor mehet a feljelentés. De, csak a lövés miatt. Ha külterületen lőttek, joguk volt.

2012. jan. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az új szabályozás jelentősen leszűkíti a vadászterületen kóborló kutyák és macskák vadállomány védelme érdekében történő elfogásának, illetve elejtésének lehetőségét, és azt két esetben engedi meg.


- Egyrészt lehetővé teszi a vadászok számára a vadat űző kutya elfogását vagy elejtését, amennyiben a vad védelme másképpen nem biztosítható.


- Másrészt az új szabályozás megengedi bármely vadászterületen található kutyának és macskának az elfogását és elejtését, azonban csakis szigorú feltételek mellett. Ugyanis erre csak akkor van lehetőség, ha az fertőzés továbbterjedésének a megakadályozása érdekében vagy pedig a másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából történik.


Mindkét esetben konjunktív feltételként határozza meg a törvény, hogy ezen megoldás csak akkor választható, ha az állatok tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség. A törvényjavaslat az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi törvényben foglaltakkal összhangban szabályozza a kérdést.


Lakott területen lőfegyver használata tilos, kóbor kutya csak rendőrségi, állatorvosi biztosítás mellett irtható ki (ha szükséges). Tehát a Te esetedben csak akkor lehet bármit is tenni, ha a kutyák lelövése lakott területen történt.


Abban szerintem mindenki egyetért, hogy lakot területen kívül, vadászterületen semmi keresnivalója kutyának. Az ilyen esetekben, bár nem etikus, de a vadász jogosan járt el (bizonyítsa be bárki, hogy a lelövés pillanatában a kutya nem üldözött vadat, mert nyilván a vadászok ezzel fognak védekezni).


Én megértem, ha valaki ilyen körülmények között veszíti el kedvencét, az felháborodik, elkeseredik. De a sárdobálás nem megoldás.


Fel kell nőni a felelős állattartáshoz, és mindenki gondoskodjon, vigyázzon a saját kutyájára. Ha az általad említett, lelőtt kutyák nem kóborolnak el, még ma is vígan élhetnének.


Mindenki felelősséggel tartozik a kutyájáért...kezdjük ott, hogy vigyázunk rájuk.

2012. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Vadászidény van, pont most láttam facebookon, hogy egy kiránduló család egy rakás kibelezett állatba futott bele egy hajtóvadászat közepén. Eleve nem kéne kiszökdösniük a kutyáknak, mert alapjáraton sem életbiztosítás, de ilyenkor meg végképp veszélyben vannak. Szóval lehet, hogy a vadászok nem a leghumánusabb módon jártak el, de azért én a gazdákat jobban elővenném, hiszen eleve az ő felelősségük, hogy hol és mit csinál a kutyájuk. Ha a gyerek beszalad a vonat alá, akkor sem a vonat vezetőjét veszik elő, hanem a szülőt, hogy mégis mit keresett ott a gyerek, mert az ő feladata lett volna vigyázni rá.

Szóval annyit tehetsz, hogy elmondod mindenkinek, hogy rohadtul ne engedje a kutyáját egyedül sétálni, mert vadászati szezon van, és lelövik.

2012. jan. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Akiteki ***** válasza:
63%
Én személy szerint 10 körmömmel kaparnám ki az összes lövöldözős szadista barom szemét. De ez nem alternatíva arra, hogy nem engedem ki a kutyáimat és vigyázok rájuk.
2012. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%

Gyűlölöm a vadászokat!

[link]

2012. jan. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%
Szép is lenne a világ, ha az állatok lövöldöznének ezekre a beszari, rejtekhelyről patkány módjára, orvul támadó tetvekre!
2012. jan. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%

Az "igazi" vadász tervszerűen vadászik. Nem csak úgy lődöz ráérős idejében. Mégis, mit gondoltok, azon a piciny területen, amit még nem lakott be az ember, miként lehetne szabályozni a vadállományt?

Az, hogy köztük is vannak nem odavalók, az más téma.

A felesleget, a beteget, stb , ha valakik felvállalják, hogy megmentik, menhelyen tartják, míg él, talán nem kell a vadász.

Tessék! Lehet vadat menteni.

Az meg még talán humánusabb, ha vadas területen kilőnek egy kutyát, mint netán csórinak összeakadni egy vaddisznóval, vagy szarvasbikával. Mert a kóbor kutya nem biztos, hogy tudja, melyik állattal szemben képes győzni. Annyira már nincs benne a farkasvér.

2012. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kutyákat lakott terülten lőtték ki,ezért is háborít fel ennyire. És hangsúlyozom nem kóbor kutyák voltak. A bernáthegyi egyetlen egyszer szökött meg és akkor is kb egy órát volt távol.
2012. jan. 22. 17:05
 9/20 anonim ***** válasza:
Egy szökéssel is okozhat kárt, annyit sem szabadna engedni. Viszont ha lakott területen lőtték ki őket, akkor lehet szólni az illetékes hatóságoknak, kezdve például az eggyel magasabb szintű vadásztársaságnál, mint a helyi (nem tudom, hogy szerveződnek), meg az önkormányzatnál a jegyzőnek, meg úgy mindenkinek, akit érsz.
2012. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Akiteki ***** válasza:
43%

# 7/9 Időpont ma 16:47

Édesmindegy, hogy igazi vagy hamis vadász, egy nagy adag vérszomj és szadizmus kell hozzá, hogy ártatlan állatokra lövöldözzenek. Mint azt számtalan példa is mutatja, ez a mostani is.

Magyarázhatnak nekem akármit a vadállományról meg egyensúlyról, aki képes lelőni egy nyuszit vagy egy őzet az egyéb aljasságokra is hajlandó.

2012. jan. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!