Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panel lakásban lakunk, nemrég...

Panel lakásban lakunk, nemrég költöztünk kertes házból és itt is nagyon szeretnék kiskutyát, jó ötlet lenne kérni egyet a szüleimtől vagy panelban inkább hagyjuk a kutyust?

Figyelt kérdés
Hétvégén mindig van itthon valaki, én is elég sokat, iskola után mindig rögtön jövök haza, és biztos vagyok benne, hogy akárhányszor szüksége lesz rá, levinném sétálni, a lakás pedig elég nagy hozzá :)
2012. jan. 22. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elegendő mozgás és foglalkozás mellett nyugodtan lehet. De mindenkinek akarnia kell, mert egy kutya 10-15 évre szól, nem tudom pontosan hány éves vagy, de előbb utóbb elköltözöl, egyetemre, dolgozni mész és akkor a szüleidnek kell átvállalniuk a kutyát.
2012. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak arra is gondolj hogy most még suli után egyből mész haza, később meg majd, barátodhoz, barátnődhöz inkább. Én is panelban lakom, egy hétig vigyáztam barátnőm dobermannjára mikor elutaztak. Hát nem volt kellemes éjjel a mínuszokban az utcán sétálgatni vele. Csak akkor vállald, ha ezeket is beleveszed. Egy kutya 10-en évekre szól, jó esetben.
2012. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani, de ha ők nem támogatják, akkor ne erőltesd. Jó dolog egy kutya, de panelban iszonyú sok pluszmunkát ad. Én is panelban élek, néha sajnálom is a kutyásokat, folyton lenn vannak.

Nekünk pont amiatt nem lett kutyánk, mert lakásban nagyon sok vele a gond. Így inkább cicánk van. Ha például elutazunk két-három napra, egyszerűen megkérjük a szomszédnénit, hogy naponta egyszer jöjjön át és adjon neki enni. De arra semmiképp nem kérhetnénk meg, hogy napi ötször vigyen le egy kutyát sétálni. Elég nagy kötöttség lakásban egy kutya, nem biztos, hogy célszerű most ezt vállalni.

2012. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg hosszú távra tervezz, és csak akkor ha biztos vagy abban, hogy nem fogsz ráunni valamint a szüleidnek nem teher, hogy néha kisegítsenek a tennivalókkal. Ha 10évre előre nem is tudsz gondolkodni, de 4-5re igen, akkor látogassatok meg pár menhelyet és fogadjatok örökbe egy felnőtt 4-5év körüli kutyát.

Rengeteg olyat adnak le sajnos aki jól szocializált, esetleg még panelban is lakott előtte. Ezzel triplán jól járnátok: egyrészt a kutyának lesz családja, neked lesz kutyád és kihagyjátok a kölyökkori rombolást, nevelést. Persze gyönyörű dolog felnevelni egy kiskutyát, de sokkal több odafigyelést, energiát és rengeteg megértést igényel.

Amúgy nyugodtan lehet tartani panelban kutyát, sokan ezt teszik.

2012. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Itt IS?? Ezek szerint volt már kutyátok?
2012. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az az "is" nekem is szemet szúrt, a kertes házban volt kutyátok?
2012. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ajsa ***** válasza:
Nyugodtan, ha elég felelősségteljes vagy. És a szüleid nem a "Te kutyád, te foglalkozol vele én hozzá nem nyúlok" tipusú szülők. Én a spánielt vagy a középuszkárt ajánlom, ezek nem büdösek nem vedllenek és okosak is. a mozgás ugye senkinek sem árt:) Sok siket:))
2012. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

igen, születésem óta mindig volt kutyusunk és elég nagy fájdalom volt oda adni őt a család barátainak, ők gondoskodnak róla, mert kertes házban laknak és ő nem olyan kutya volt, akit panelba lehetne hozni.

A szüleim is imádják a kutyákat, hörcsögeim vannak most és velük is bármikor foglalkoznak, szeretik az állatokat, szóval biztos vagyok benne, hogy foglalkoznának vele!

Köszönöm a válaszokat:)

2012. jan. 22. 17:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedni akarok, de én is kertesből mentem lakásba, és minden négylábú jött velem.


Inkább kistestű kutyát válasszatok, menjetek el egy menhelyre ott majd segítenek dönteni.

2012. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
baset hound kutyusunk volt, elég öreg, a teraszra alig tudott felmenni 5 fokos lépcsőn, így a 2.ra lehetetlen lett volna neki feljönnie, főleg, hogy nekik kifejezetten egészségtelen a lépcsőzés. Vadász kutya, így neki szüksége van a kertre egész nap, illetve ez a fajta hát elég szagos is.. mi sem jó kedvünkből adtuk oda a barátainknak, ott boldogan élhet a nagy kertben :)
2012. jan. 22. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!