Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nem formáló klikkerezéssel,...

A nem formáló klikkerezéssel, hanem azzal a másikkal (nem jut eszembe a neve, amikor gondolkodni kell a kutyának), hogy lehet tanítani a lábhoz a csehes formában?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A formálásnál kell gondolkodnia. Amúgy én ezt a feladatot megvezetéssel tudom elképzelni.
2012. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hupsz akkor fordítva tudtam :O, sajna még csak most kezdek a klikkerezésben elmélyedni, mivel most ajánlották. De magamtól kicsit nehéz :/
2012. jan. 22. 16:37
 3/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

A klikkerezésnek több módszere van:

-viselkedés elkapás: amikor egy spontán bekövetkező viselkedést sokszor erősítünk meg, akkor a kutya egyre többször fogja azt produkálni, pl. ébredés utáni nyújtózásra ráklikkelünk, és így hamarosan meg lesz a meghajlás trükk

-megvezetés: amikor kajával, labdával csalogatjuk az adott pozíció felé, pl kezünkben tartott kajával vesszük rá a forgásra

-formálás: amikor nagyon apró mozdulatokból építjük fel a kívánt feladatot, tehát pl egy balra nézésből, balra lépésből rakjuk össze a balra forgást

-modellezés: amikor fizikailag kényszerítjük az adott cselekvés végrehajtására a kutyát, tehát pl lenyomjuk a földre fektetésnél

2012. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Neked is ajánlanám a fb-on a k99 vizsgafelkészítés címen futó klikkeres tanítási segítségeket. Nyugodtan lehet ott kérdezni feladatokat. Aki csinálja, a Népszigeti Kutyasuli bemutató csoportjának egy tagja kutyájával, a legmagasabb vizsgákat tették le vagy most készülnek letenni (E9-es vizsgával rendelkeznek). Ez a segítség is onnan van.

[link]

2012. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

És még annyit, hogy hat fajtája van a klikkeres tanításnak: megvezetés, célkövetés (pl. mutatópálcával), utánzás, modellezés, elkapás és a formálás.

A klikker.hu-n mindent megtudhatsz ezekről.

2012. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

A csehes lábhoz igazodást többféleképpen lehet tanítani.

Csinálhatod úgy, hogy az előtted ülő kutya orra elé tartasz egy falat kaját, az óra járásával ellentétes irányba mozgatod, közben magad mellé húzod a kutyát tolatva. Ez így bonyolultnak tűnik...a lényeg, hogy ahogy a kutya profin hajtaná végre a mozdulatot, úgy vezeted meg végig a kajával.

Én másképp csináltam: megtanítottam balra igazodni a kutyát. Alapállásban ült mellettem a bal oldalamon, és először csak 45%-ot léptem balra, a kajával vezettem az orrát, és így igazodott be mellém. Mikor ez ment már, akkor 90%-os balra átokat csináltunk. Amikor már mutogatás nélkül ugrott be láb mellé, akkor a bal oldalamon ülő kutyától elléptem egy kicsit, és így is be kellett ugrania lábhoz, mindig egy kicsit fordultam közben felé, míg végül előtte álltam, és akkor is beugrott lábhoz...nem tudom, ez így mennyire világos, ezt látni kellene :)

2012. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tudtam, hogy kevés módszer jutott eszembe :D
2012. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez is egy módszer :D most ezt tanítom, miután kész a csehes :D

http://www.youtube.com/watch?v=97a2JT_6sX4

2012. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

A k99 vizsgafelkészítés facebook oldalon ezt írják:


"1. Megvezetéssel, illetve célkövetéssel:

az előttünk ülő kutyát beültetjük magunk mellé úgy, hogy a kezünkben lévő jutalomfalatot vagy pálcát elhúzzuk az orra előtt a bal oldalunk felé, majd magunk felé újra előre. Elvileg ekkor a kutya a célt követve először a fejével beér mellénk, közben feláll, majd amikor újra magunk elé húzzuk a kezünket, megfordul és a fenekével mellénk ér. Ekkor a falatot vagy pálcát fölfelé mozdítva leültetjük. Ha ez a mozdulat már nagyon olajozottan megy, akkor a falatot iletve a pálcát már ne használjuk, majd adjunk hozzá vezényszót (ami legyen eltérő, mint amikor a kutya minket megkerülve kerül lábhoz), és a kezünkkel egyre kisebb mozdulatot téve várjuk el a kutyától ugyanazt a mozdulatot, amit eddig megvezetéssel/célkövetéssel megcsinált. "

2012. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor jól gondoltam, hogy a megvezetéssel a legegyszerűbb. Én amúgy nem tanítottam külön, hanem az "igazodj" parancsot már tudta, és rájöttem, hogy erre szemből a "csehet" csinálja. :) A "lábhoz"-ra pedig megkerül.
2012. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!