Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktattad a kutyádat...

Hogy szoktattad a kutyádat arra, hogy póráz nélkül jöjjön melletted?

Figyelt kérdés
A kérdés nyilván csak azoknak szól, akik így sétáltatják az ebet. Szeretném én is erre szoktatni a kutyámat, az az ötletem támadt, hogy ha jön mellettem szépen bizonyos időközönként kapja a virslit, és akkor talán nem megy el. Az a baj, ha elengedem őt, szaladgál az utcán, mint az őrült, erről szeretném a virslivel lenevelni. Szerintetek jó megoldás?
2012. jan. 22. 16:59
1 2 3
 1/26 Szilvi & Argos ***** válasza:

Huhh, jó kérdés :D Valahogy nem tudatosan csinálom, nekem az a természetes, hogy a kutyám póráz nélkül jön mellettem, vagy a járdán mászkál előre-hátra-oldalra addig, amíg szót fogad és nem megy le a járdáról...

9 hónaposan hoztam menhelyről, ahova előtte pár nappal adta be az idős gazdája...nagyon bizonytalan volt, bennem kereste a biztonságot és a nyugalmat. Már hozzám kerülése napján elmentünk egy kétórás nagy sétára FLEXIVEL, amit általában olyan gazdiknak ajánlok, akik NEVELIK is a kutyát, nem csak gombnyomással távirányítják szerencsétlen kutyát.

Amikor rám nézett, mellettem volt, kapott egy-egy falatot. Aztán a neve kimondása után szintén falatot. Mivel bizonytalan volt, nem is ment volna el mellőlem.

Másnap a Duna parton már elengedtem a pórázról, mert láttam rajta, hogy nem fog lelépni, én vagyok a biztos pont. Továbbra is kajával erősítettem meg, ha visszajött, mellettem haladt. Pár nap múlva már a csendes utcában is elengedtem, a bizonytalanság már kezdett csökkenni, de nem rohangált el...aztán a sok reggeli-esti hosszú sétával, játékkal, falatkákkal a behívás tökéletes lett, mellette pórázon is sokat sétáltunk járdán, és megszokta, hogy a járdán kell haladni, úttestnél mindig ültettem...közben az első hónapokban meg kellett tanulnia, hogy kérésre mellettem jön, különben nem engedem szabadon...ugyanis a kellemes tavaszi-nyári napokon sok idős, gyerekes ember, bringás, kutyás volt a parton. Ilyen szitukban mindig visszahívtam, megdicsértem, kapott kaját, akár két-három lépésenként etettem. Ha többször nem fogadott szót, akkor fél óra pórázon séta, utána ismét próba kajával...vhogy így történt.

2012. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ja, és klikkerrel egyszerűbb
2012. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
8%
Kiskorától kell rászoktatni. Nagyapám út csinálta a vizslával hogy egy zsákba rakott egy macskát, bekötötte a zsákot és a válára vágta. A Kutya egész úton követte nagyapámat mivel a macska a zsákban benne volt. Ezt párszor megcsinálta, és mindig mondogatta séta közben hogy cic-cic. A későbbiekben már zsák nélkül sétáltak, a kutya mikor kicsit távolabbra kóborolt csak ennyit mondott cic-cic és rögtön ott volt a kutya. Nem nagy ördöngőség megtanítani. Mi azért csináltuk macskával mert CSAK ARRA FIGYELT semmi másra nem. ÍRD le hogy a te kutyádnak mi a kedvence amire azzonal ugrik és szeretné megkapni hátha sikerül kitalálnom valamit. ui(kaja is jó ötlet de egy idő után megunja szerintem vagy ha mindig új és finom falatokat adsz neki akkor nem biztos, mi is gondoltunk ilyen módszerre ,de a kutyánk annyira el volt telve mindennel hogy nem ért semmit.
2012. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%
Mi jutifalattal csináljuk az oviban és úgy, ahogy írod. Kezdetben folyamatosan adtuk a jutalomfalatot, később én egyre ritkítottam. Virsli/párizsi/sajt - ezek tökéletesen :)
2012. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Macskát zsákba? Te jó ég...

A virsliért bolondul, a baj csak az, hogy ha leveszem róla a pórázt, nyargal, mint a hülye, főleg ha kutya vagy ember van a közelben. Az úttestre is kimegy, amiről azzal próbálom leszoktatni, hogy mihelyst lemegy, műanyag flakont dobok oda. A behívás megy, ha nincs kutya vagy ember a közelben, ha van, akkor kb. le vagyok ejtve. Nagyon izgága kutyus, és csak pár hete van nálam, úgy találtam őt.

2012. jan. 22. 17:20
 6/26 Akiteki ***** válasza:
Kutyaiskolában.
2012. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
59%

3-as válaszolónak:


Ez aztán a "jó" taktika...a macska is élvezte vajon a procedúrát? Kötve hiszem...ezt ha lehet, ne add tanácsként másoknak!


Bár ehhez hasonlít egy régi élményem: tengerimalacomat kis szállító dobozkában vittem dokihoz, előző kutyám is jött...olyan lábnál követése volt póráz nélkül, mint előtte soha :D

Mostani kutyámnál ez a fagyi a kézben :)

2012. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan úgy, amikor pórázzal jött velem, mikor megelőzött, rögtön megfordultam, még akkor, mikor látott engem a szeme sarkából. Ekkor ha rendes kötődése van a kutyának a gazda felé, autómatikusan követi őt. Most sem szóltam hozzá, csak a lábammal dobbantottam erősen, hogy felhívjam magamra a figyelmét, és ebben persze egy kis rosszallás is van. Amikor visszafordultam és ő figyelve jött mellettem, rögtön ment a klikk-kaja.

Hamar megértette. Később bevezettem hozzá egy egészen új vezényszót, ami hosszú, akár 100 méteren át is hat. Nekem ez az "itt jön!" lett. A lábhoz, mivel ezzel tanítottam, nem lett annyira komoly a számára.

Én ezt szabályjá emeltem, hogy házak között kötelezően mellettem kell jönnie. Amikor már tudta, hogy ezt kell, akkor már büntetést is csináltam (keményebb rászólás, szemmel verés, megtolás, stb.), ha nem tartotta be. Mivel egyre magasabb vizsgákra készülünk mindig, ezért mostmár csak akkor kap klikket, ha 10-15 lépésen át folyamatos szemkontaktusa van velem. Sokáig tartott, mire elértük ezt. (El akarok jutni a 60-70 lépésnyi folyamatos szemkontaktusig.:) )

2012. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Odahívtam, és ha el akart menni, rászóltam. Addig nem mehet el, amíg nem engedem. Ha az alap dolgokat tudja, "gyere ide, nem szabad", máris koordinálható a kutya. Ha ezeket sem tudja megbízhatóan, akkor kezdd ezekkel, utána minden pofonegyszerű lesz. Addig meg ne nagyon engedd el káoszkodni, max. hosszú pórázzal, mert neki vagy másnak baja eshet.
2012. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Akiteki ***** válasza:
100%
Mi úgy mentünk az állatorvoshoz, hogy a macskám a kutya hátán ült, nem zsákban.
2012. jan. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!