Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak ma volt féreghajtá...

A kutyámnak ma volt féreghajtása. (? )

Figyelt kérdés

Ma volt a kutyámnak féreghajtása mert most kapta meg az első oltását. És most volt először széklete azóta, és volt benne valami fehér hosszúkás valami (kb. úgy nézett ki mint valami rövid tészta xD ) és arra lennék kíváncsi, hogy akkor ezek a férgek voltak-e, és hogy kb mikor fog megint normálisat kakálni? Még annyi, hogy ez normális? És mikor kell megint féreghajtani? :D


Köszi, hogy olvastad és segítséget :)


2012. jan. 22. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már 3 hetesen féregteleníteni kellet volna de mindegy. Azok férgek voltak talán még a következő székletébe lehet. 2-3 ürítés után már nem szokott férges lenni a széklete. A következő féregtelenítés 2 hét múlva esedékes a következő oltásnál de ezt az orvosnak mondania kellet volna. 12 hetes koráig 2 hetente féregteleníteni kell.
2012. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Akiteki ***** válasza:

ez az orsóféreg volt. Azért kapta a gyógyszert, hogy kijöjjenek. 2-3 nap és mind megdöglik és kijön.

Igen, ez normális, minden kiskutya férges, az anyatejjel átjut a szervezetükbe a lappangó pete.

2 hét múlva kell ismételni, mert a mostani féreghajtás csak a kifejlett férgeket öli meg, a petéket nem. 2 hét alatt fejlődnek ki és még mielőtt szaporodni kezdenének, akkor kell kihajtani őket.

2012. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen az egy féreg volt. Pár nap , mire az összes kijön belőle. Normális (:

Egyébként 14 naposan kell először féregteleníteni kéthetente kell még oltatni 12 hetes koráig.

2012. jan. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)


És minden féreghajtás után ilyen lesz?

2012. jan. 22. 20:40
 5/12 Akiteki ***** válasza:

Nem, az első 2-3 alkalommal ilyen durva csak. Később 1-2 ha van benne, de az sem biztos. Azért kell negyedévente lenyomni a torkukon a tablettát felnőtt korukban is, hogy ne is legyen.

A fertőzött kakát meg zacskózd be és úgy dobd ki, hogy ne terjedjen a féreg.

És tegyél rá bolha elleni spot-ont is (állatorvostól tudsz venni), mert a bolhát is terjesztik a férgeket.

2012. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Ez hülyeség, hogy minden kölyök kutya férges. :D

Már ne haragudjon kedves válaszoló! :)

Amelyik anyakutyának a tejében féreg van az MÁR ROSSZ GAZDA! Én folyamatosan féregtelenítem a kutyámat 6 hetes kora óta ( nálam nevelkedett ) 1x sem volt férges és a család többi kutyája sem férges! :)

2012. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
és hogy lehet teljesen kiféregteleníteni?
2012. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség. Minden kutya aki egyszer férges volt az egész életében férges marad. A peték az emlőbe vándorolnak és hormonok hatására amikor a kutya vemhes lesz elkezdenek fejlődni ergó a kölyökkutya a tejjel magába szívja a petéket innentől kezdve már az a kutya is fertőzött lesz. az egy dolog hogy a te kutyád nem fossa magából kifele a férgeket te ugyanúgy hordozza a petéket és fertőzni képes.
2012. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Akiteki ***** válasza:

Akkor csak nem vetted észre. Az orsóférgen és a fonálférgen kívül a többit elég nehéz észrevenni, mert nagyon picik.

De nyugodtan olvass utána vagy kérdezd meg az állatorvost, nem kell hinni nekem, bár én megteszem ezeket.

Én sem szoktam észrevenni a kölykök székletében, de attól még tudom, hogy ott van és ki kell hajtani.

Ha valamit nem tudsz, még nem biztos, hogy aki tudja az hülyeséget ír.

2012. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Akiteki ***** válasza:

Elvileg az újabb visszafertőződésig féregtelen tud lenni. Más módszer nincs, mint a rendszeres tabletta, mint írtam felnőtt korában is legalább negyedévente.

A kutyák sajnos elég hamar össze tudják szedni, elég egy db bolhacsípés vagy beleszagolnak egy fertőzött kakába és máris felszippanthatják a petéket.

Sajnos mostanában már hozzánk is eljutott a szívféreg, amit szúnyogok terjesztenek, azt még kihajtani sem lehet, halálos a kutyára és emberre is. Ezért kell, hogy folyamatosan spot-on is legyen a kutyán.

2012. jan. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!