Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamut panelban?

Alaszkai malamut panelban?

Figyelt kérdés
Lehet panelban ekkora termetű/energiájú kutyát tartani, ha van rá ideje az embernek? Vagy semmilyen körülmények között nem ajánlott panel lakásba?
2012. jan. 22. 23:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a panel a lényeg hanem az, hogy egy baromi nagy mozgásigényű kutya, vajon lesz neked időd, energiád hosszú éveken át, naponta nagyon sokat kint rohangálni a szabadban? Van ott olyan hely ahol szabadon kitombolhatja magát? Mert ha nem érzi jól magát akkor ez a fajta a huskyval egyetemben igencsak önálló, szökős fajta.

De én nagyon csipázom őket:))

2012. jan. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Lesz rá időd tizenykárhány éven keresztül, és ezt előre tudod? A kutyának egy kínszenvedés lenne, ez biztos, főleg, ha hosszabb időre magára van hagyva a lakásban.
2012. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Attól is függ, hogy mekkora a lakás. Panel van 50 és 70 négyzetméteres is. A bezártság és mozgáshiány hatására könnyen alakulhat ki agresszió. A kutya nem tudja levezetni a rengeteg energiáját, és ekkor kezdődnek a bajok.

Nagyon sok séta, de nem csak a parkolói pisiltetés, hanem rendes, legalább napi 45-60 perc, lehetőleg intenzív mozgással. EZ nem tudom mennyire kivitelezhető egy lakótelepen...

2012. jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Kivitelezhető, de meddig? Honnan tudod, hogy jövőre is ráérsz minden áldott nap, MINIMUM annyira? Meg azután, meg azután stb. Lehet, hogy kertben is kell sétáltatni, de nem mindegy, hogy van egy egész kertje, ahol jönnek-mennek az utcán, madarak, bogarak és macskák közelekednek non-stop és ott alakul úgy, hogy nincs időd minden áldott nap órákat rászánni, vagy egy panelban ahol kb. megöli az unalom. Meg ebből a szempontból az se érdekes, hogy ha 70m2 a lakás, mert vond le a falakat, bútorokat, bezárt budi ajtót stb. és marad egy szánalmasan kicsi kis hely, ahol max. fel alá lehet mászkálni és kész.
2012. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Édes mindegy,hogy kert vagy lakás,mert a malamutot akkor is sétáltatni kell,ha kertben van.Szerintetek magában fel alá fog rohangálni? Elárulom nektek,hogy nem.Az első malamutomat még akkor vettem meg amikor panelban laktam,utána költöztem csak kertes házba.Nagy ház,nagy kert igy jöhetett egy második kutya.Azt hittem mennyire fogják élvezni a kertet,de tévedtem.Csak akkor mentek ki ha én is.Ha nem voltam otthon akkor nyugodtan aludtak.Ugyan annyit jártam velük sétálni mint amikor a panelban laktam.

Nagyon sokan ugy gondolják,hogy azért,mert van kert nem kell sétálni vinni.Ma fáradt vagyok,nincs időm,késő van.....stb.meg ugy is ott a kert.Kifogás mindig van.

2012. jan. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem gondoljuk,hogy mindegy neki, mert az a nem mindegy, hogy ha esetleg úgy alakul akárcsak időnként is, hogy nincs idő rá, akkor hol van. Az emeleten a parkettán 50 négyzetméteren. Vagy jó eséllyel egy 500-1500 négyzetméteres udvaron, ahol legalább vannak események.
2012. jan. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Akkor ezek szerint semmilyen kutyát ne tartsunk lakásba.
2012. jan. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
És ne vegyünk kutyát, ha nem tudjuk 10-15 évre előre a napirendünket.
2012. jan. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem huskym, és igaz, hogy kertes házban lakunk, de az én kutyám imád bent lenni... szereti mert itt velem lehet, meg nagyon jókat szokott itt szunyókálni.:D még engem is meglepett, hogy mennyire imád bent.. persze, most nem rábeszélni akarlak, de ha van időd, nem biztos, hogy probléma lesz.

Az agressziót nem tudom, azt tapasztaltam már, hogy a malamut agresszivabb, dominánsabb, mint egy husky, legalább is a környéken élők, szóval én inkább huskyt tartanék.

Van egy ismerősöm aki panelban tart huskyt és semmi baja a kutyusnak egyébként...

2012. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pedig az a véleményem, hogy egy kutya rengeteget tud aludni és ha le van mozgatva, akkor egyáltalán nem gond neki a panel, hiszen amíg a gazdi dolgozik, addig ő kipiheni magát.


Egyébként pedig a kerti kutyákra visszatérve.. Soha nem felejtem el, amikor a barátnőm akarta nekem osztani az észt, hogy kutya nem való panelba. Megkérdeztem, hogy mégis miért? Hát mert 50 m2, nekik családi házuk van és a kutya családi házba való. Aztán amikor visszakérdeztem, hogy igen? És gondolod jobb annak a szerencsétlen állatnak, hogy egy 10m2-es kennelben tölti a napját, akkor mentek ki hozzá, amikor enni adtok neki, kiengeditek egy órára szaladgálni, mert nem lehet kint, mert kiássa a virágokat? Vagy van egy kutya, amelyik a nap jelentős részét a gazdái közelében tölti, sétáltatják, foglalkoznak vele, a lakásban van 50 m2-e. Na, akkor melyik a jobb? Ekkor elhallgatott. Ennek ellenére a mai napig szajkózza, hogy neki a biztos nem lesz kutyája, ha panelba költözik, de azt elismeri, hogy a mi kutyánkon látszik, mennyire boldog!

2012. jan. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!