Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka, hogy remeg a...

Mi lehet az oka, hogy remeg a kutyusom? Milyen okai lehetnek a remegésnek?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem először észre. Máskor is szokott így reszketni, de akkor hideg volt, gondolom fázott. Most pedig benn a lakásban remeg, elég gyakran. Azt mondta még régebben állatorvos, hogy ha álmában remeg, az normális.

Arra gondoltam, hogy most nekem is ilyen stresszes, ideges időszakom van, ez átragadhat rá is...?

Vagy ami még bajos lehet, hogy éjjel bent alszik a szobában velem, de én sokszor egész éjjel fenn vagyok, nyilván zavarja ez valamilyen szinten, gyakran felébred miattam. De végülis tud aludni, csak nem olyan nyugodtan. Ez baj lehet?

Vagy ez vmi szervi baj lehet?


2012. jan. 23. 06:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Átragadt rá is a stessz.
2012. jan. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
anyum nyominger kutyája is folyton remeg,egyszer tuti szívrohamot fog kapni, úgy utálom azt a pincsit -.-"
2012. jan. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Lehet beteg, valami baja van, vagy le van gyengülve. Mindenesetre én megkérdezném egy orvostól. Amúgy eszik rendesen?
2012. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Mekkora kutya, milyen szőrtípussal? A kistestűek és a rövid szőrűek nagyon fázósak, az enyém füle szobahőmérsékleten is majd' letörik, olyan hideg. Be szoktam takargatni.

Ha egyéb tünetet nem produkál (levertség, étvágytalanság stb.) akkor nem valószínű, hogy szervi baj.

Futtasd meg alaposan, játssz vele egy nagyot este, hogy kitombolhassa magát, ha akarja, aztán vacsora és hajcsika. A fáradt kutya jobban alszik. Megpróbálhatod betakarni, ha tűri.

2012. jan. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Milyen része remeg? Az egész kutya, vagy csak az első lábai, vagy a hátsók?

A remegés lehet akár fájdalom jele is.

Az alvással meg ne törődj. A kutya bármikor, bárhol tud pihenni.

2012. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

kistestű, foxi, az étvágyával nincs baj, az egész kutya remeg, minden nap viszi apum futni egy fél-egy órára, plusz a kert elég nagy, ott is rohangálhat...

régebben akkor volt ez, ha fázott, de nem hiszem hogy 23 fokban fázna...

2012. jan. 23. 21:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Eddig még senki sem írta, úgy látom. De a foxik alapjáraton remegős fajta. Hidd el, semmi baja. Ez amolyan fajtajellemző.
2012. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a foxik ilyenek. Nekem is van, 13 éves és ő is remeg mióta ismerem :)
2013. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Csenrezi válasza:
az en foxim is ezt csinalja szinte minden helyzetben..mikor ul olyan mintha valami utemre taposna:D
2013. szept. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Diuka01 válasza:
Én nem tudom hogy ez csak fajta dolog-e mert nekem nem volt soha foxim viszont volt egy kiskutyám aki remegett és kiderült hogy férges szerintem menj el vele állatorvoshoz .
2013. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!