Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű kutyusotokat...

Kis termetű kutyusotokat milyen időközönként viszitek sétálni?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig vagytok vele lent? Nekem van egy bichon havanese kislány kutyám 3,5 éves... van hogy csak 1 óra fele tudom levinni és esetleg 4-5 óra fele... hétvégén pl. nem tudok korán felkelni akkor reggelre ott van a kaki...természetesen papíron. Elég a napi 2×?? Hány órára álljunk be??
2012. jan. 23. 11:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon nem jó.


Nálunk napi 4-5 séta a minimum.

Reggel 7-8 körül 10 perc egészségügyi

12-14 között megint egy kicsit hosszabb, 20-30 perc séta

18-19 körül hosszabb séta/kutyafuttató 1-2 óra

Este 22 óra körül 10 perc egészségügyi.



De a 3 az egészséges minimum. Gondolj csak bele ha te lennél bezárva egész nap. Kellenek neki az ingerek. Ha ez ne megy ne vállalj kutyát.

2012. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Abba gondolj bele, hogy mire odáig jut, hogy elengedi magát és beszarik addig mennyi ideig szenved, hogy visszatartsa.

A napi séták száma minimum 3 de inkább 4-5.

2012. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Akiteki ***** válasza:

"hétvégén pl. nem tudok korán felkelni akkor reggelre ott van a kaki.."

Valaki kötelez rá, hogy sokáig kell aludni hétvégén?

Mióta kutyánk van, ha esik, ha fúj, legkésőbb 6-kor ébresztő van.

A kutya ürítési ciklusa nem a mérettől függ. A nagykutyának is ugyanannyiszor kell sz...ni, mint a kicsinek. Nem beszélve az egyéb szükségleteiről, hogy ne a lakásban unatkozzon.

2012. jan. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

na jó de én 4.-en lakok és nincs lift.. és szerintem akárhányszor levihetném akkor is bepisilne kakilna...tegnap pl. 3× vittem le és ez lett...

hétvégén meg szeretek picit tovább aludni ha már hétköznap nem lehet...

2012. jan. 23. 11:28
 5/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azért, mert kistestű szobakutyád van, attól még nem mentesülsz a legalább napi 3 séta alól! A havanese egy mozgékony, izgága kutyus, akinek szüksége van a mozgásra, más kutyákkal való kapcsolattartásra akkor is, ha a lakásban is ki lehet fárasztani mondjuk labdázással. Tipikus "gazdi" vagy...kistestű kutyások közül rengetegen viszik le naponta 3-szor 10-15 percre pórázon a ház körül egy körre a kutyát dolgát intézni, ezzel letudva a séta...kutyához véletlenül sem engedik, mert bántja a cukimókust...szánalmas.

A kistestű kutya is KUTYA, érted??? Kellenek a külső szagok, ingerek, kapcsolat, játék idegen kutyákkal és a közös akció a GAZDIVAL!!!

Mi az, hogy hétvégén nem tudsz felkelni korán? Nem is muszáj, ha előző nap késő este, 23-24 közt még leviszed egy gyors pisire, kakira, akkor reggel 9-ig kibírja. A kistestűek rövidebb ideig bírják tartani a dolgokat, mert rövid a bélrendszerük...ezt több állatorvostól is hallottam.

Tehát naponta igenis tessék levinni minimum 3-szor, ebből a reggeli legyen mondjuk fél óra, hogy ki tudja üríteni magát teljesen és tudjon is mozogni egy kicsit, aztán délután-kora este legyen egy hosszabb, 1-2 órás, ahol szabadon !!! tud rohangálni, labdázni, kutyákkal játszani...és lefekvés előtt egy 10 perces kb.

Ez már elég egy havanese-nek.


Mikor nekem volt kistestű kutyám panelban, akkor a napi 3 séta meg volt mindig. Ha nagyon nem értem rá, akkor séta közben tanultam, és 1 órát így is sétáltunk legalább naponta egyszer, a többi fél-fél órás eü-i séta mellett

2012. jan. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

"szerintem akárhányszor levihetném akkor is bepisilne kakilna...tegnap pl. 3× vittem le és ez lett..."


Mégis mennyi időt voltál lent vele, mennyi mozoghatott szabadon?

Korábban sem volt még soha TELJESEN szobatiszta???

2012. jan. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Te hányszor pisilsz egy nap? háromnál biztos többször.

Ha ennyire gond a kutya ajándékozd el, esetleg vállalj macskát azt nem kell levinni.

2012. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem szeretném elajándékozni már a szívünkhöz nőtt több mint 3 év alatt!

Tegnap este 5től 6ig lent voltam vele és egy másik kutyussal mire felhoztam rá egy órára bepisilt...reggelre meg ott volt a kaki...hát végülis soha nem volt TELJESEN szobatiszta,mindig volt pisi vagy/és kaki...nem tudom mit tudnék tenni ez ellen...

2012. jan. 23. 11:39
 9/24 anonim ***** válasza:
De ez a kutyának nem jó! Ha igazán szereted találsz neki olyan helyet ahol van idejük/energiájuk hozzá.
2012. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A kutya természetéből fakadóan nem piszkít a saját környezetébe, így könnyen szobatisztaságra nevelhető, csak biztosítani kell neki a feltételeket, valamint egy kis segítségre van szüksége, hogy megtanulja hova lehet és hova nem.

Szóval, szerinted mitől lenne szobatiszta, ha fingja sincs, hogy mikor lesz séta, vagy lesz-e e egyáltalán? Ráadásul eddig is kénytelen volt bepiszkítani, lehet rájött, hogy fölösleges visszatartania, amíg kiviszitek, mert előfordulhat hogy az már bőven soká van, így inkább nem vállalja a visszatartással járó kellemetlenségeket.

2012. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!