Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz egy kutyának, ha csak...

Rossz egy kutyának, ha csak az udvaron van (és nem jöhet be a házba)?

Figyelt kérdés

Nem a sétáltatás meg a mozgás szempontjából kérdezem, hanem hogy fázik, vagy ilyesmi?

Van egy kis udvarunk (200négyzetméter, kb.), a férjem szeretne kutyát. Mondtam, hogy úgy oké, ha nem jön be a házba. Hát, neki úgy nem kell. A ház itt azt jelenti, hogy teljesen egy térben van a konyha, étkező és nappali, ide nyílik a hátsó ajtó. Két kisgyerek, a kisebbik csúszik-mászik, én mellé végképp nem akarok kinti-benti kutyát.

Szóval rossz egy kutyának, ha csak kint van? Ja, és külföldön élünk, ahol ha NAGYON HIDEG VAN, akkor az éjszaka -3 fokot jelent. Ezen a télen olyan hideg még nem volt.


2012. jan. 23. 15:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak rádumálni, de azért elmondom, hogy ha rendesen oltva van a kutya, illetve fürdetve, takarítva, akkor nem kap el semmit a kisgyerek, sőt, az immunrendszere megerősödik (tapasztalat.)

Viszont ha csak kinn van, az sem baj, feltéve, hogy rendszeresen kimentek hozzá, törődtök vele eleget, nem csak ki van 'dobva'.

2012. jan. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb kutya bírja a kinti tartást, nyilván ne olyat válasszatok ami rövid szőrű, mert azok fázósabbak. Egyébként ha eleget van vele ezenkívül foglalkozva, akkor nem okoz kárt a kutyának, de legyen egy hely, ahol meghúzhatja magát az időjárás viszontagságai elől.
2012. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bundásabb kutyát választotok, egy meleg kutyaházban teljesen jól elvan. Bár én is kinti-benti párti vagyok, mert szerintem a kutya egy társ, és az ember mellett a helye, de ez személyes vélemény, rengeteg fajta alkalmas kinti tartásra, HA eleget van foglalkozva vele. Tehát séta, játék, tanítás, fésülés...
2012. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bundásabb kutya bírja a kinti időt, de legalább fél éves koráig minden kölyökkutyának a gazdái, a falkája körül van a helye, ami azt jelenti, hogy bent a házban. Csak így tudja megtanulni igazán, hogy hol a helye a falkájában, mik a szabályok, hogy kell kommunikálni a gazdikkal és úgy általában az emberekkel is. Emellett igazán csak így képes kialakulni igazi kötődésnek a kutya részéről a falkája iránt, ha ő is benne élhet. Most rábeszélésnek tűnhet, de képzeld el, a kutya egész lénye a falkája. Egy hihetetlenül erős és jó kommunikációval megáldott állatról van szó, ami akár bele is őrülhet, ha ezt nem élheti ki, főleg fiatal korban. A kutyának épp úgy, mint a farkasnak, egész lételeme a falkája.

Én azt vallom, hogy fél éves koráig mindenképp bent a házban van a kutya helye, nem elzárva az embereitől, utána nyugodtan ki lehet szoktatni a kertbe. Így biztos nem lesz felnőtt korában lelkileg roncs a kutya. Persze ha már kinti, akkor is kell minimum a napi 3-4 órás intenzív foglalkozás vele.

2012. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk labradorunk van, most öt éves és soha nem volt benn a házban. Dobáltuk neki a labdát, nyitva volt az ajtó, a labda a házban kötött ki, de ő megállt a küszöbnél, pedig egy lépésnyire volt a labdától. Nem mert bemenni érte. Nevelés kérdése. Ha első perctől úgy szoktatjátok, hogy nem mehet be, akkor nem fog bemenni. Nem fázhat kinn. Van háza, de mindig az egyik tuja alatt alszik. Ő tudja, hogy miért.-)
2012. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Dehogy rossz. A kutya nem házba való, csak divat lett....Jó kutyaház, megfelelő élelem, víz, és nincs gond.
2012. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%

A kutyának az a legjobb ha az udvaron van. Én egyszer hoztam be a kutyámat mert azt hiszem valami tűzijáték volt, de ki akart menni. Ha ki van szokva a kutya, felesleges beszoktatni, mert később besurran akkor is amikor nem kéne.

-3 fok az semmi. Az nem nagyon hideg. Annyi van nappal is.

Segíthetsz rajta ha szerinted fázik hogy a kutya ólba szalmát vagy SZÁRAZ levelet esetleg forgácsot raksz be ami sokáig megtartja a hőt ami azt jelenti hogy a kutya kimenetel utáni 30 percben még érezhető a kutya helye ahol feküdt, ellentétben a rongyokkal ami a kutya alatt is kihűl. Ilyen melegben a kutya pláne nem fázik. Fázni a lakásban tartott kutyák szoktak de még azoknak is felesleges a kutyaruha. Az én kutyám alatt tavaly beszakadt a jég, és több métert kellett úszni mire kiért. Nem vittem be a lakásba de nem lett semmi baja, még a házba se akart bemenni. A kutyák immunrendszere nagyon erős, és még ha most megúsztatnád se lenne semmi baja. Ilyen időben pláne nem.

2012. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
a kutyának legjobb ha kint van és egy meleg háza is van
2012. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kutyától függ, van ami nagyon jól érzi magát kint, de vannak olyan fajták, amik annyira embercentrikusak, hogy a gazdájuk nélkül egyszerűen rosszul érzik magukat, még lelkibetegek is lesznek. Emellett kölyökkorban tényleg rendkívül fontos a szocializáció. Ha egyáltalán nem szeretnéd hogy bent legyen még ilyenkor sem, akkor egyrészt bundásabb kutyát nézzetek, másrészt az évnek abban a szakaszában vegyetek kutyát mikor jobb idő van és ti is sokkal többet lennétek kint vele az udvaron. És oda se csak kirakva legyen, kell neki egy saját ház, ahol meghúzódhat.

Mivel van kisgyerek őket is hozzá kell szoktatni a kutyához, ha bemehet ha nem. A kutyának tudnia kell, hogy rangsorban feljebb állnak, a gyerkőcöknek meg hogy nem szabad ész nélkül nyúzni a kutyát (fület, farkat, szőrt tépni...).

2012. jan. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, részemről mindenkinek ment a zöld kezecske!

Természetesen lenne kint háza a kutyának, és én leginkább egy bernit szeretnék. Bár lehet, hogy soha nem lesz, mert a férjem úgy gondolja, hogy az már majdhogynem állatkínzás, ha nem jöhet be a házba.

2012. jan. 24. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!