Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat arról hogy ne harapdáljon?

Figyelt kérdés
Van egy 3hónapos Havanese bishon kiskutyám de amikor simogatom vagy játszok vele majdnem mindig harapdál persze nem úgy mintha le akarná harapni a kezem de van 1-2x hogy úgy odakap hogy másnapra sebes lesz és van amikor annyira megbolondul hogy össze vissza harapdál megállás nélkül.Már próbáltam kiabálni,arrébb tolni vagy valami játékot a szájába tenni de akkor is az én kezemre vagy lábamra vadászik és kezd elegem lenni mert marhára tud fájni amikor a szélső hegyes fogával elkap :S

2012. jan. 23. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk neveld, mégis hogy szoktatnád le?
2012. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kutyharapást szőrével... harapd vissza, hogy neki is fájjon
2012. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős vagy, de képzeld el a szituációt, hogy majd lesz egy gyereked. És mikor már jönnek az fogai, ölbe veszed és megharap. Akkor mit csinálnál? Szájonvágod, hogy egy életre elfelejtse. Na pont ez van a kutyával is.

Egyszerűen nem hiszem el, hogy az összes ilyen szobacirkáló gazdájának ez a baja. Cseréljétek le őket plüsskutyára!

2012. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dirr egy pofon! :)
2012. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutyust kézzel sose szabad megütni....-.-

amúgy pedig ha harap rakd a szájába a saját lábát. Meg ha harap ne üvöltözz hanem sikíts fel, és egy 5 percig ne is foglalkozz vele, valószínű, hogy te is hamarabb hoztad el a kutyust mint kellet volna, és így nem tanulta meg a tesóitól a határokat.

Vegyél neki bőrből készült rágókát. Nekem magától nem nagyon szokta rágcsálni, tv nézés közben a kezemben tartom a rágókát, és az egyik felét akár 1 órán keresztül is rágcsálja.

Egyébként meg fogváltás után szerintem leszokik a harapdálásról.

2012. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha még mindig harapdál akkor próbáld meg hogy bekened (pl.:vajjal) a kezedet ahol harapdálni szokott és akkor nem harapdálni fog hanem lenyalja! Ezt megcsinálod naponta párszor és nem harapni fog hanem nyalogatni. :-) de ha aztán mégis harapni fog akkor neki ez a módszer nem jó! Na akkor kell azt a módszert alkalmazni hogy nem bántod csak kicsit hozzáérsz "ráütsz" az orrára nem erősen csak hogy megérezze, és. mikor az. orrához érsz akkor adj ki egy hangot! (Én azt szoktam mondani hogy cst
2014. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok a végén lemaradt a csukó zárójel! :) Ha nem sikerül akkor írj privátban még tudok módszereket! :) Szólj ha segítség kell a kutyádhoz!
2014. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!