Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyám húz?

Mit csináljak, ha a kutyám húz?

Figyelt kérdés

A séta elején általában nagyon húz, főleg ha ugatnak a kutyák, a séta végére jobban megnyugszik olyankor megy szépen láb mellet. Most lehet, én vagyok a gyenge, vagy ő az erős(boxer), de nagyon fáj a kezem, főleg ha próbálom rácsavarni a pórázt. Sok mindent kipróbáltam, hogy ne húzzon, de még mindig csinálja. Egy éves elmúlt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 23. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
ha jól tudom ké módszer van, az egyik hogy meg állsz és addig nem indulsz tovább amig huz, a másik pedig hogy amikor huz fogod magad és ellenkező irányba kezdesz menni
2012. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Próbáltad már úgy, hogy lefárasztod séta előtt? Labdázás stb.
2012. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A második jobban beválik, a megfordulós, vagyis ha a kutya válla leelőzi a lábadat, te rögtön megfordulsz és pont az ellenkező irányba mész, mint a kutyád és egy kicsit rántassz is rajta. Meglátod, a harmadik, negyedik fordulás után már nem fogsz tudni rántani. A lényeg, hogy mindig következetesen csináld ezt, így pár hét alatt megtanul szépen, láb mellett sétálni laza pórázzal. Fontos, hogy lehetőleg sima nyakörvvel csináld, ne folytóval, szögessel vagy haltival.

Gyakorlatilag ezzel a módszerrel te azt fejezed ki a kutya felé, hogy mindig csak arra mehet, amerre te akarsz menni, hamar el fogja fogadni a vezetésedet.

Ha itt megnézed a legelső adást, szépen benne van, hogy kell jól csinálni ezt.

[link]

2012. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ezzel a visszafordulóssal csak egy gondom van... az baj ha lépcsőn nem alkalmazza az ember? (kutyám ha pórázzal van vagy anélkül mindig felszalad a lépcsőn, vagy le, és megvárja amig oda érjek, lassan nem mer menni a lépcsőn)
2012. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet alkalmazni lépcsőn is, csak nyílván nem rántassz rajta és figyelmezteted a kutyát kicsit fordulás előtt.

Nekem ugyan ez volt a kocsiúttal, mikor még fiatalka volt a sajátom, mindig átrohant, ott nem figyelt, hogy normálisan menjen és ne szánkóztasson át engem a túloldalra. Mi szépen kimentünk egy nem túl forgalmas helyre és elkezdtünk oda-vissza sétálgatni az úton, Ha húzott, rögtön fordultam. Az az egy alkalom elég volt, azóta sem csinálja.

Nálatok is lehet, hogy kimentek egy kevésbé meredek, széles lépcsősorhoz és ott gyakoroljátok.

2012. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
panel kutya csak azért... jah amugy eszembe jutott hogy nem mindig csinálja, csak ha már nagyon kell neki :D
2012. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hát azért így más! :)

Akkor én sem örülnék, ha visszatartanának. :)

2012. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Lusta vagyok megint leírni:

[link]

2012. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekel.:)
2012. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Bár nekem leginkább a Korom Gáboros videó jött be nagyon. (Meg persze, annak a válasza, aki azt írta, hogy fordulni kell, ha elhagyja a combom vonalát) Tegnap sétánál ki is próbáltuk! És nem volt az a nagy rángatás, nem fájt a kezem se. Szépen betartottam amit kellett, és igen sokat fejlődtünk. Igaz kicsit hülyének néztek az utcán, de nem érdekel, nekem megérte! :)
2012. jan. 25. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!