Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legjobb minőségű...

Melyek a legjobb minőségű kutyatápok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Acana, Orijen, Taste of the Wild. Szerintem:)

Illetve ezek is jók: Eukanuba, Happy Dog, Hill's, Josera, Pro Pac, Pro Plan, Royal Canin.

Persze megoszlanak a vélemények, egyiknek másiknak elég magas a fehérjetartalma. Én már átálltam arra, hogy reggel kap egy fél adag tápot, mellé még valamit (túró, joghurt, rizs, főtt hús, stb) vacsira pedig szintén főtt kaját, vagy valami gyümölcsöt.

2012. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, csak azt hallottam pl. a Pro Plan-ról, hogy 22% hús a többi pedig gabona meg ilyesmi.

Meg nem szeretném, hogy a hús ami a tápokban vágóhídi hús legyen. Bár ehez annyira nem értek, de gondolom ez csak az olcsóbb tápoknál van.

2012. jan. 23. 22:13
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Én a Sportmixet, Cibaut, Eukanubát és Hill's-et szeretem nagyon. Az utolsó elég erős táp, az első kettő pedig itt, M.o-ban nem annyira ismertek.
2012. jan. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
ROYAL CANIN! Nekünk bevált ;)
2012. jan. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem akarsz gabonát és vágóhídi mellékterméket akkor az Acana és Orijen és a Happy Dog africa nevű tápja pont ilyen.de valaki itt azt mondja a Hill's erős akkor ha ő erős milyen az Orijen???a maga 40% fehérje tartalmával?én etettem vele szerette is a kutyám meg a szüleim többi 6 kutyája de mindegyik úgy fo...ik tőle mint a gép hála a magas fehérjének és rengeteg rostnak :( de már javítanak rajta mert elég sokan ugyan ezt tapasztalják mint mi.de a Hill's pl. nagyon jó megvan benne minden ami kell egy kutyának vagy ajánlom a Trainer márkát is de a Dado se rossz vagy a Belcando......
2012. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt van pár táp, amit összetétel alapján értékeltek:

[link]

Természetesen az 5-6csillagosok a legjobbak. Sajnos nincs benne sok európai táp, és sokat közülük nem is lehet itthon kapni, de az Orijent, Acanát, Taste of the Wild-ot szerencsére igen.

Ha elolvasol pár értékelést (és tudsz valamennyire angolul), akkor meglátod, hogy milyen szempontokat vesz figyelembe az egyes tápok értékelésénél, így neked is lesz némi fogalmad, hogy az összetevők alapján az adott táp kb mennyire jó.

Amúgy nem biztos, hogy egy kutyának épp a papír szerinti legjobb táp lesz a megfelelő. Említették már előttem is a magas fehérjetartalmat. Sok kutyának a gyomra ezt már nem szereti, hiába lenne amúgy tökéletes a táp, nekik más kell.

2012. jan. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szia/sziasztok!


Én is sokat nézegettem melyik táp is lenne a megfelelő, mire nagyjából kezdtem rájönni mit is kéne nézni az összetevők között, illetve, hogy mennyire számít a pontos utánajárás. Még most sem tudok semmit, de az eddigiekhez képest többet :) Megosztanék pár dolgot, amit nem hiszem, hogy minden lelkes kutyatartó figyel: ha a tápban BHA-BHT van ne vegyétek meg! tartósítószer, amely májkárosodást okoz és rákkeltő, még mindig van aki ezzel gyárt! Ethoxyquin, szintén rákkeltő, pajzsmirigy, máj és vese zavarokat okoz. Propilénglikol bőrproblémák, szőrhullás, fakóság, elhízás, halál! Macsekoknál a vörösvértestekben rendellenességet okoz. Nátrium-nitrát rákkeltő. Rengeteg neves, "szuper" gyártó tesz cukrot, rengeteg sót, színezéket a tápokba! Mondd valamit a red 40, yellow 5, blue 2, yellow 6?? színezékek, amik nem kell mondanom olyan károsak, mint a fent említettek. Pl. dog chow tápban is van. Ne legyen tele melléktermékkel,gabonaőrleménnyel, 1.három összetevő legyen állati eredetű fehérje. Ne legyen benne kukorica,kukorica glutén, szója, búza, emésztési kivonat.

Legyen: organikus, a húsliszt jó fehérjeforrás, probiotikum, prebiotikum, gyümölcs, zöldség, fehérjeforrás hormon, illetve antibiotikum mentes (holisztikus tápok ilyenek), árpa, lenmag, zab, glükozamin, chondroitin. Ha ezek így vannak akkor a táp A++, legrosszabb az F kategória. Pár példa ide is:

A++ Taste of the wild, NutraGold. F: Eukanuba puppy, lamb&rice maintenance, senior. Pro Plan puppy, adult chicken&rice, senior 7+, Royal Canin medium junior, medium adult, medium light, Hills Science Diet puppy healthy advantage, adult light, senior 7+, mature adult.

Ha megnézzük egy táp összetevőjét összeáll a kép legalább nagyjából. Remélem van akinek ezzel segítek. Nekem hatalmas fényáradat volt mikor ezek a dolgok tudatosultak :D

2012. márc. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha adsz neki mást is, mondjuk főzöl, vagy ilyesmi, akkor elég a Royal Canin, de ha jót akarsz neki, akkor vegyél neki Acanát, vagy Orijent, Taste of the wild-ot, vagy olyat amiben sok hús van mert a kutyák alapvetően húsevők, általában csak annyi zöldséget, vagy gabonát fogyasztanak, amennyi az elejtett állat gyomrában volt. A nagyobb testű kutyáknak azért adhatunk több zöldséget, de csak azért mert nekik sokkal hosszabb az emésztőrendszerük mint a kis testű kutyáké. Képesek megemészteni, de nekik is inkább a sok hús ajánlott, mert a kutyák ragadozók. Acanát, Orijent, Royal Canint meg itt lehet kapni egész jó áron, meg tuti, hogy friss és jó becsomagolt, termékeket küldenek.
2014. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
mi ez a royal canin mánia????? az egyik legszarabb táp majdnem annyira szar mint a pedigré... Ha jót akarsz az állatodnak akkor Eukanuba alatt nem adsz a kutyádnak semmit. legjobb táp az acana, orijen, N&D, az eukanuba carnilove se rossz de azért ha az ember megengedheti magának inkább az első 3mat ajánlanám.b
2017. szept. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!