Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra kaptam egy kaukázu...

Karácsonyra kaptam egy kaukázusi-németjuhász keverék kan kutyust, akiben küllemre az apa kau vonásai a dominánsak (mindkét szülő fajtiszta, a kölykök egy "balaset" gyümölcsei). Kérdésem: mire számíthatok hosszú távon?

Figyelt kérdés
Sokan elijesztettek, hogy egy eléggé nehezen kezelhető kutya lesz. Most 3 hónapos és idáig tökéletesen szocializálódott - teljesen engedelmes, szobatiszta (még lakásban van), semmi kárt nem okozott.
2012. jan. 23. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mázlid van, lehet, hogy a kau nyugalmát és a német juhász taníthatóságát örökli, de azért mindkettő domináns fajta, és megfelelő foglalkozás híján könnyen problémás lehet, úgyhogy a helyedben tényleg felkötném a gatyámat, pláne hogy még kan is :) Egy három hós kutyából meg ne következtess a jövőre, a kamaszkorral fognak majd jönni a gondok :D

Egyébként csókoltatom azt a rokont/havert, aki kutyát csak úgy ajándékozgat, pláne ilyet...

2012. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%

3 hónaposan nem szocializálódhatott, az majd 6-8 hónaposan jön. 3hónapos kutyával nincsnek isgondok,az majd az ivaréréssel jön.

nem tudod mire számíthatsz,mert nem tudod mit örökölt.

2012. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Kevered a szezont a fazonnal. Az ivarérésnek meg a szocializálásnak semmi köze egymáshoz. Ráadásul nem láttál te még elég kutyát, ha azt hiszed, hogy 3 hónaposan mindegyiknek tökéletesen egészséges lelkivilága van. El lehet rontani már akkor, és igenis fontosak az alapok, úgyhogy ne hordd le szegény kérdezőt, mert már korán jól neveli a kutyáját :)
2012. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Hagyd már ezt az idióta szocializációs nagymenős dumát. Felesleges ilyen szavakkal dobálózni, amikor még csak egy 3 hónapos kölyökről van szó, amihez így elsőre úgy tűnik semmi fogalmad nincs miféle kiféle. Hosszú távon arra számíthatsz, ahogy neveled. Őrizd meg a falkavezérséged, sokat foglalkozz vele, és nem lesz gond.
2012. jan. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akár szocializációnak hívjuk, akár szoktatásnak fontos egy 3hónapos kutyánál. Nálunk az oviban most keresnek új gazdát egy kutyának, ami valami kaukázusi féle, mert a gazdi későn kapcsolt (5-6hónapos csak a kutya) és nem meri vállalni, egyszerűen nem bír vele. A legutóbbi rangsortisztázáskor meg is harapta őt.

A kérdező meg úgy néz ki teljesen jól csinálja azt amit csinál, igaz, hogy majd jön náluk is a kamaszlázadás és elkezdik feszegetni a határokat, de ha jól kézben tudod tartani a kutyát, akkor nincs gond. Ha tudod vidd minél többet kutyás társaságba és sétálni, amíg pici, hogy minél előbb hozzászokjon a kinti ingerekhez és az idegen kutyákhoz.

Hosszú távon meg arra számíthatsz, ahogy neveled. De ezek szerint te vagy az úr, a kutya elfogadta, majd ha kamaszodik akkor biztos bepróbálkozik, de ha azt is jól kezeled akkor kinövi és nem nő a fejedre sem.

2012. jan. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,majd igyekszem felnőni a feladathoz.
2012. jan. 24. 08:30
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezen mindig besírok: "mindkét szülő fajtiszta"... Na ná barátom mivel kutya. Az meg, hogy baleset gyümölcsei nevetséges... Felelős kutyatartónál nem szabadna efféle balesetnek történni mert itt életekről van szó, de sajnos ez a magyar valóság a kutyáknak se törzskönyve, se semmilyen papírja nincsen sok esetben még oltási könyve sem... Persze nem a papírral van itt a baj hanem azzal hogy mondjuk van egy 15 év körüli suhanc aki nagyon szeretne egy "kemény" kutyát mert azzal olyan jó villogni a csajok előtt. Vesz is egyet valami pitbull rottweiler keveréket. A kutya boldogtalan mert csak addig kell a "kolléga úrnak" amíg kétszer végig megy vele a városban és szabadon engedi mert mondjuk azt mondja, nincs pénzem fenntartani... Aztán mivel vannak hasonló emberek is kis hazánkban, akiknek semmilyen felelősségtudata nincsen, az utca tele van kóbor kutyákkal, megtelnek az ebtelepek, ártatlan kölyök kutyusok vesznek oda, mert egy-két "ember" nem felelős kutyatartó. Ugyanez a véleményem az összes olyan kutyatartótól aki szándékosan keverék kutyát szaporít, vagy nem törzskönyvezi le a kölyköket, és még sorolhatnám a magyar kutyázás színvonala ezért van a béka feneke alatt.

Ezért engem nem kell leugatni természetesen egyre több kivétel van... A keverék kutyákat örökbe fogadják és ivartalaníttatják, (remélem a kedves kérdező is megteszi vagy ha nem akkor sem szaporít vele vagy csinál hasonló "baleseteket") akik tényleg elkötelezik magukat azok pedig csak törzskönyves kutyát vásárolnak. Tehát javul a helyzet Magyarországon azért a tapasztalat ezt mutatja de még mindig nagyon sok "ember" van akinek két hétre szól a kutya és az ember közötti hihetetlen barátság.


A kérdésre a válasz: Az, hogy mire számíthatsz hosszú távon tőled függ. Ha következetesen nevelsz akkor minden jóra és szépre, de ha nem foglalkozol vele akkor ugyanarra számíthatsz amire azok is akik itt sírnak a fórumon, hogy nem tudják megnevelni a kutyájukat meg majdnem már azt mondják rájuk, hogy utálják kutyáikat. Sok szerencsét hozzá legyél következetes és a foglalkozás meghozza majd a gyümölcsét.

2012. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először: a kutyád is fajtiszta mivel KUTYA!

A szülei meg fajtatiszták. A tied meg keverék.

Másodszor: Nem tudom,ki ajándékoz kezdőnek ekkora kutyát, de nem túl felelősségteljes ember.

Harmadszor: nagy lesz, és hosszú szörű valószínűleg. A többi rajtad múlik. Mindenképp vidd kutyaoviba, azt asszem már lehet is ennyi idősen(ha megvannak az oltásai) Utána meg suliba viszed és kész, nem kell jövőre itt feltenned a kérdést, h miért rág, húz, ugat stbi.

Sok szerencsét hozzá:)

2012. jan. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 36F válasza:

Lehet, hogy kicsit későn írok, de most találtam rá a kérdésre. Nekem is ilyen kutyám van, talált kutya, levágott fülekkel és farokkal,(később találkoztam a kidobóbójával, majdnem széttépte, egy barna volt, aki fogóztatni akarta vagy mi) 2012.márciusában jött hozzánk és meg kell mondjam, kellemesen csalódtam a hasonló jóakaró kijelentések ellenére. Kb, 9hónaposan kutyaiskolába kezdtük járatni, ott tanult ő is mi is. (egy éves korában ivartalaníttattuk) A szakember mondta, hogy szinte minden kutya jól kezelhető, csak ismerni kell a tulajdonságait. A mienk a kaukázusi fajtából fakadóan igen területőrző, de szófogadó. Tehát máig, ha vki 3 méternél közelebb jön a kerítéshez, megszólja. Van 2 kisgyerekünk, játszanak vele, gyűrik birkózzák és nem öli meg őket, ahogy mondták: "El fogja pusztítani az egész családot".

Nem szoktuk megkötni, van 600nm helye ahol szaladgálhat, gondolom ez is jót tesz neki.(szoktam vele futni-sok mozgásra van szüksége) Szeretjük, bár én nem akartam, mert előző év végén pusztult el a Schnauzer-ünk, 9 évesen. Na ő teljesen más volt, de ezt máskor.

Bocs a hosszú dumáért, sok sikert!

2014. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Helló ,mekkora lett a kutyus ?
2019. nov. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!