Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Származási lapot ha nem...

Származási lapot ha nem íratom át tulajdonosváltáskor, lesz belőle baj?

Figyelt kérdés
Vettem tenyésztőtől egy törzskönyvezett 8 hetes kiskutyát és a Származási lapját ugye át kéne íratni a tenyésztő nevéről az enyémre. Ám én nem akarom őt versenyeztetni, se tenyészteni, így nem fontos a Származási lapja, azért vettem csak tenyésztőtől, hogy egy biztosan egészséges, örökletes betegségektől szűrt, szépen gondozott kiskutyát hozhassak el. Mi történik akkor ha a Származási lap marad a tenyésztő nevén? Az adás-vételi szerződés igazolja, hogy megvettem, az én kutyám, ez elég ehhez ugye? A Chipet átregisztráltatom szintén a nevemre.

2012. jan. 24. 09:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
megvan a szerződésed és a chip,útlevél a neveden van, NÁLAD VAN a törzskönyv, akkor mindegy ki van rajta. De ne hagyd a papírt a tenyésztőnél.
2012. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Teljesen mind1, csak a kiállítási nevezéskor és tenyésztéskor a fontos.

A chip az fontos :)

2012. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Nálam van a törzskönyv. Igen a chipet azt átíratom majd ha megyünk a 2. oltásra, és útlevelet is csináltatok nyárra. Szóval akkor felesleges átíratni, ha nincs vele semmi célom. Köszi a hozzászólásokat!
2012. jan. 24. 10:29
 4/26 anonim ***** válasza:

2.oltásra? 1 oltással kaptad meg? És nem kaptál útlevelet?

uh...érdekes tenyésztő akitől vásároltad. Szerintem biztos nem tenyésztő,mert az nem adki kutyát 1 oltással és útlevél nélkül.

2012. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
8 hetesen hány oltása kéne legyen szerinted? Még isten igazából 8 hetesen lenne jó az első oltását ha megkapná, az állatorvos szerint tök feleslegesek a 6 hetesen beadott oltások, mert nem reagálja le rendesen a kiskutya szervezete. Az útlevél pedig? Én elég sok tenyésztőt végigjártam mire kiválasztottam ezt. Egyik sem adott alapból útlevelet, persze 5000Ft plusz pénzért már igen. Az alap a Chip, 1 oltás, származási lap, örökletes betegségektől mentes szülők és 3 féregtelenítés. Nekem ez így meg is felelet. Az útlevelet majd kiváltom én.
2012. jan. 24. 10:46
 6/26 anonim ***** válasza:
Minek adna a tenyésztő útlevelet?
2012. jan. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

nyugodtan megkaphatja a kutya az oltást 6 hetesen, ha akkormár nem szopik. (kb 1 hét kell a szopás után,hogy hatásos legyen a vakcina)

Adható 8 hetesen is az első, de akkor nem adom ki a kutyát a kezeim közül. kUtya új környezetbe csak a 2. oltás után kerülhet.(-ne)

Az útlevél pedig 300 forinttal drágább mint egy oltási könyv. Nem tudom milyen fajátáról van szó, de az ismerettségi körömben minden tenyésztő útlevéllel adja a kutyát, nem oltásival.

2012. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

kieg.

Felesleges az oltási, sőt gond is lehet belőle, ha pl. nem azonnal váltják ki és hitelesíttetni kell pl. a már beadott veszettség elleni oltást az útlevélben.

Ilyenkor nincs matrica beragasztva, amiből már volt gondkülföldön,ahol az aláírás pecsétet nem mindenhol fogadják el azonnal.

Tehát sokkal egyszerűbb azonnal útlevéllel kezdeni,akkor abban minden együtt van.

2012. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Én nem így értesültem az állatorvostól. Ő a 8 hetesen beadott első oltást támogatta. És ha nem viszem a 4. oltásig csak a saját kertbe, akkor nem lesz semmi baja. Utána a veszettség oltás már nem visszatartó, akkor már vihetem sétáltatni. Érdekes ez az útlevél dolog, én nem találkoztam útleveles tenyésztővel. Egyébként cocker spániel a kutyus.
2012. jan. 24. 10:58
 10/26 Akiteki ***** válasza:
Az oltási könyv 500 Ft. az útlevél meg 3500. Most nem a pénz miatt, de minek csináltatnék útlevelet, ha a gazdinak esetleg nincs is szüksége rá. Nehogy már attól legyen tenyésztő valaki, mert bír venni egy útlevelet.
2012. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!