Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Kistestű vs. Nagytestű

Figyelt kérdés

Adott az én kutyám, roti-nj keverék, tehát nem a kistestű kategória.

Adott a társasházból egy alkoholista pőali, két kistestű, agresszív kutyával.


Én a kutyámat csak olyan helyen engedem el, ahol nem futunk össze idegenekkel, ha jön egy kutyás pórázra veszem, amúgy utcán pórázon láb mellett jön, stb, tehát nem egy félrenevelt kutyáról beszélünk.


A palinak van egy fekete pincsiszerű kutyája és egy máltaija. A kutyák szinte mindenhol szabadon mászkálnak. Ha összefutunk, úgy szokott kinézni, h a két kistestű ugatja és támadja az enyémet, én le szoktam ültetni és pórázra veszem Ádázt, és szépen bevárom a gazdit (merthogy a kutyák rendszeresen előrébb járnak a palinál vagy egy fél utcával) és megkérem, h vegye őket pórázra.

Többször előfordult már az is, h a társasház udvarán voltam, a kutyák megjelentek, a gazdira pedig 10 percet kellett várni. Többször kértem, h legyen szíves pórázon közlekedni velük, mert elég ha csak egyszer belefut egy nem jófej kutyába és mire odaér, darálthús lesz a kutyuskáiból. Azt mondta h jó, de ugyanúgy mennek a kutyák vakvilágba.


Ma hazafelé tarottam a sétálóutcán, a kutyám a bal oldalamon pórázon láb mellett. A pali a két kutyával az utca túloldalán. A máltai nem volt megkötve, meglátta Ádázt, átrohant az úton és ugatott meg megpróbált belekapni. Mikor láttam h a pasi nem csinált semmit, akkor utasítottam Ádázt, h "dörrenjen" rá a kutyusra, ami abból áll h ugat egyet és odaugrik, tehát nem bántja, csak jelzi h jó lenne abbahagyni. Mentünk volna tovább, mikor a kiskutya utána kapott. Akkor elvesztettem a türelmem és elkergettem a kutyust, nagy lendülettel megindultam felé és dobbantottam egy nagyot, miközben kiabáltam a faszinak, h hányszor szóljak még, h vegye pórázra a kutyát!


Erre az a majom, meg ordított a főutcán, h én tegyek az enyémre szájkosarat, micsoda fenevad, stb.

A társasházban mindenki ismeri a kutyámat, szeretik és csodálkoznak rajta, h kutyasuli nélkül is engedelmes, szófogadó, kedves.

Félek, h ez az idióta tele fogja mindenki fejét dumálni, h Ádáz mekkora egy vadállat.


Nem akarok senkivel se rosszban lenni, de ez már felháborító. Egy kutya meg akarja harapni az enyémet és az enyém a hibás?


Ti mit tennétek?


2012. jan. 24. 18:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
55%
a kérdésedre sajnos nem tudok mit válaszolni.. a kutyád roti-nj? kíváncsi vagyok, hogy néz ki.. nem teszel fel egy képet?
2012. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
63%

Itt egy példa arra, hogy neveletlen gazdának neveletlen a kutyája is. Persze ezt a kiskutyás gazdára értem.


A helyedben én azt tenném, hogy a kutyámra rátennék egy szájkosarat. Lehetőleg bőrből készültet, az nem üt akkorát mint a fém.

Amikor a hapsi odaengedi a kutyáját, akkor te pórázhosszára kiengeded a kutyádat. Ne aggódj, ha a másik kutya látja kirepülni a kutyádat, úgy fog visszaszállni a gazdájához, mintha szárnya lenne.

2012. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Ja, nekem is a kedvencem, hogy az én kutyámnak mi baja lesz az övétől. Hát kb. semmi, de nem próbáljuk ki, hogy egyszer nagyon megunja, hogy folyton betámadják.
2012. jan. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Mailerdamon!

Igen, az én kutyám normális. Ez, hogy összeszoktassuk őket tervben van, de mikor a pasas egyszer lemaradt, akkor is megpróbáltam. Az lett az eredménye, h miközben Ádáz szagolta volna meg az egyiket, az kapásból beleharapott az orrába. Tehát full betegek a kutyák, mert még csak ismerkedni se hajlandóak!


zsuzsabazsa!

Fog a fene tenni szájkosarat az enyémre! Azért, mert más hülye, nem fogok vezekelni és Ádáz se. Utálja a szájkosarat a szoktatás ellenére is (megértem, hisz SOHA sincs rajta, csak ha tömegközlekedünk). És igen, ez már párszor megtörtént, hogy odaugrott, akkor a kicsi vonyítva el, de amint hátatfordított, akkor megint támadott a kicsi. Tehát nem ért a szép szóból.



Akiteki!

Igen, én is mondtam neki, h mi lesz ha csak egyszer nem hallgat arra, h Hagyd! vagy Nem!. Csak egyszer legyen erősebb az ösztöne, és hopp, nincs kiskutya. De bazzeg, ezek olyan hülyék, mint a s3gg. Nem értik. Nem értik, h jót akarok. Nem értik, h a kutyájuknak akarok jót. Esküszöm, csak abból értenék h miről pofázok, ha a kutyát egyszer elgázolná valami, vagy egy nagyobb kutya kinyiffantaná.



Ádázról meg itt a kedvenc képem. Azért ilyen a szőre, mert pár perce jött ki a tóból :)


[link]

2012. jan. 25. 07:59
 15/19 anonim ***** válasza:

Soha a büdös életben nem tudod ezeket rávenni, hogy neveljék meg a kutyájukat. Mind1 mit mondasz nekik, nem fogják meghallgatni. Arról meg szerintem nem is álmodhatsz, hogy meg fogják nevelni a kutyájukat, mivel náluk is ez a "kicsi a kutya, így senkibe se tud kárt tenni" felfogás van.

De a kutyájukon se nagyon segíthetsz, mivel, mint már mondtad neveletlen fenevadak. Ergo, bárhogy megfélemlíted őket, mindig vissza fognak menni, provokálni a kutyádat.

Legfeljebb annyit tehetsz, hogy készítesz mindig felvételeket, és bemutatod ezt az illetékes szerveknél (nem tudom ilyen esetben kihez, kell fordulni). Emellett a többi kutyást is erre bíztatod, akiknek elegük van a két kutyából meg a gazdájából. Mert, ha csak te jelented be ezt, azt fogják mondani ez a kettőtök vitájából alakul. De, ha többen is bejelentik a két dögöt meg a gazdáját, akkor nem mondhatják már ezt. De ne csak egyszer jelentsétek be. Minél gyakrabban, mivel, akkor van bizonyítékok arra, hogy ez az agresszió minden napos.

De azt sose értettem, hogy az ilyen gazdák ellen miért nem lehetne bevezetni egy törvényt? Meg miért nem lehet bevezetni azt, hogy, ha egy ember sok bejelentés érkezik, akkor bizonyos ideig ne tarthasson kutyát? Emellett, ha bizonyíték van arra, hogy a kutya a neveléséből adódóan agresszív, akkor miért nem kötelezik kutya iskolába járásra? Vagy kiküldeni egy kutya kiképzőt, aki legalább hetente egyszer elmenne a kutyákhoz és gazdájukhoz, és próbálná megtanítani a normális kutya tartást?

2012. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
fúú gyönyörű kutyusod van!! tényleg, nagyon szép :) köszi hogy raktál képet :)
2012. jan. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nagyon szép a kutyusod! :)

És nagyon illik hozzá az Ádáz név :)

2012. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia gyönyörű kutyusod van!

Ha a pali mindig póráz nélkül sétáltatja a kutyáját szólni kell a köztereseknek vagy a rendőröknek és csinos kis bírságot szabnak ki rá és az x nehányadik csekk után csak rá fogja rakni az a nyamvat pórázt. Nekünk így sikerült egy házaspárt "jobb útra téríteni" Pedig már nem egyszer sérült meg a kutyájuk e4 miatt ugyan így acsarkodot a többi kutyára tökk mindegy volt neki hogy mekkora fiú vagy lány ment neki egyszer az én blökimmel is össze kapott én meg fogtam mind két kutyát a grumáncánál csak úgy sikerült lehámoznom az én blökimről a yorkit. A gazdája persze jött hőbörögve hogy én mit képzelek hogy így viselkedek a kutyájával.

2012. jan. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a helyzet sok hülye tart kistestűt neveletlenül és a nevelt nagytestűsöket szidják...velünk is előfordult h 3 palotapincsi rohant ránk és a kutyám fülén is csüngtek,...
2012. jan. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!