Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzás?

Ez állatkínzás?

Figyelt kérdés

Van egy nagyobb testū kutyám ès szèpen sètál de ha az egyik kapunál kutya van úgy húz,ugat,nyüsszög h a kezem majd le szakad.

Na a lènyeg az h amikor húz a póráza vègèvel (bōrböl van) râ szoktam csapni a seggère nem erōsen.

1-2 napja megy ez a cspkodós sèta ès mâr alig húz. Ez állatkínzás?


2012. jan. 24. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Nem állatkínzás, de van jobb módszer is.
2012. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
szerintem nem... a kutyának nem okozol sérülést. Nem biztos, hogy a legjobb módszer de ha nektek beválik és tényleg abbahagyja a húzást akkor hatásos
2012. jan. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem állatkínzás! Ha segít, nyugodtan használhatod ezt a módszert! :)
2012. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden jó módszernek számít, ami az állatnak sem testi, sem szellemi kárt nem okoz és hosszútávon is beválik.
2012. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem kínzás, viszont sztem "megharagudhat" a pórázra. vagyis nehogy a pórázt azonosítsa ezzel a fájdalommal. inkább szerintem mikor odaértek szólj neki, h "figyelj" és adj neki egy falatot. Vagy álljatok meg és ültesd le és amíg nem nyugszik le addig nem mentek tovább(persze a szomszédoktól is függ)
2012. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
83%
teljesen rendben van a módszered , nem kínzás ez csak nevelés nyilván vannak más módszerek is erre , de a kutyák okosak érzi h rossz tehát "büntetés" . Esetleg ha kötnél hozzá ( nem tudom teszed - e csak tanács) egy fölényesebb NEM vagy NEM SZABAD ... tehát bármilyen parancsot akkor a kutya egy kis idő után csak magára a szóra is tudni fogja mi a dolga. És ne aggódj a napi séta azt mutatja , hogy gondoskodsz az állatról ne legyen lelkiismeret furdalásod ha néha keményebben kell fegyelmezni
2012. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem az:) Valahogy meg kell nevelni a kutyákat. Ha már nem húz, túlértetek a problémás szakaszon, akkor simit neki.
2012. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem állatkínzás, csak baromság.
2012. jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem az, de nem lenne megfelelőbb leszoktatni róla? Attól, hogy rávágsz vagy kiabálsz vele, nem fogja abbahagyni. Az, hogy ott ugat egy kutya nem ok arra, hogy ő is ugasson és semmibe vegye a gazdáját.


Azt kellene elérned nála, hogy ne is figyeljen oda egyáltalán. Mindenféle különösebb hercehurca nélkül csak vonuljatok el az ilyen helyek előtt. Vagy leültetheted pl. egy ilyen kerítés előtt, háttal neki és még csak azt se engedd meg neki, hogy odanézzen. Ha megnyugodott, továbbmehettek.

2012. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

A pórázt ne használd fenyítő eszközként.


A póráz olyan mint a kocsiban a bot váltó, irányításra használd.


A kutyád azért is húz mert hagyod, hogy elől menjen. Szoktasd a bal lábad mellé, hogy ott menjen.

Ha olyan helyen sétáltok éppen, ahol kutya van a kapu mögött akkor vedd a lábad mellé a kutyát, úgy haladjatok tovább. Később kiengedheted pórázhosszra is, de próbáld meg akkor is a bal láb vonalában oldalra.

2012. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!